Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 9001
Bezimienni, skromni, bezinteresowni. Tak często można określić to, kim są. Wolontariusze. Nie szukają poklasku, a na słowa podziękowania reagują uśmiechem. To im wystarcza, by to, co robią sprawiało im satysfakcję. Wolontariusz to człowiek, który oddaję część siebie innym i czerpie z tego korzyść. Ale nie taką, o jakiej można pomyśleć. Tą korzyścią jest działanie dla wspólnego dobra, dla społeczności czy pojedynczej, potrzebującej pomocy, drugiej osoby. Korzyścią są także wyrazy wdzięczności, jakie płyną pod adresem tych ludzi. Czyż nie jest przyjemnością otrzymywać dobre, płynące z serca podziękowania?Tydzień temu wolontariusze z gminy Głuchołazy, jak wszyscy na świecie mieli swój dzień. I właśnie dlatego zaproszono ich na specjalnie dla nich zorganizowane spotkanie, gdzie każdy z nich mógł jeszcze raz poczuć, jak ważny jest dla społeczeństwa. Podziękowania płynęły od burmistrza, dyrekcji Głuchołaskiego OPS. 

Mieliśmy okazję poznać tych ludzi. Skromnych, ale wielkich sercem. Przedstawiamy ich w fotogalerii poniżej. 

img_9001img_9002img_9007img_9009img_9017img_9020img_9021img_9022img_9023img_9024img_9025img_9026img_9027img_9028img_9029img_9030img_9031img_9033img_9034img_9035img_9037img_9038img_9040img_9041img_9042img_9043img_9044img_9045img_9046img_9047img_9048img_9049img_9056

Swój komunikat opisujący działalność Głuchołaskich wolontariuszy i ich święta przedstawił OPS Głuchołazy. 

Z okazji X Międzynarodowego Dnia Wolontariusza chcieliśmy docenić i podziękować wszystkim, którzy w przeróżnej formie i bezinteresownie angażują się w działania wolontarystyczne. Jak zawsze warto doceniać osoby, które swoją nieodpłatną pracą wykonują przeróżne zadania, a tak czy inaczej wszystko to są działania na rzecz społeczności lokalnej. Aby docenić pracę tych osób korzystamy z wsparcia instytucji i osób prywatnych, dzięki którym możemy podziękować za trud i zaangażowanie za wykonywaną pracę.

To sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy za pomoc:

SCHATTDECOR GŁUCHOŁAZY

AFRODYTA GABINET KOSMETYCZNY GŁUCHOŁAZY

APTEKA ŚW.WAWRZYŃCA

BANK SPÓŁDZIELCZY W LEŚNICY ODDZIAŁ W GŁUCHOŁAZACH

BANK ZACHODNI WBK GŁUCHOŁAZY

BAR UNIWERSALNY U LUDWY GŁUCHOŁAZY

BAR ZDROJOWY U ‘KUKŁY” GŁUCHOŁAZY

BRICOMARCHE GŁUCHOŁAZY

DUDA EWELINA - SALON FRYZJERSKI GŁUCHOŁAZY

EKO SMAK JOANNA DĘBICKA GŁUCHOŁAZY

FOTO PULAK GŁUCHOŁAZY

FRATELLI SOSSI GŁUCHOŁAZY

GOŚCINIEC POD BUKIEM GŁUCHOŁAZY

INTERMARCHE GŁUCHOŁAZY

"IWONA" SALON FRYZJERSKI GŁUCHOŁAZY

IZMIR KEBAB GŁUCHOŁAZY

"JUTRZENKA" BOGDAN OLEJNIK GŁUCHOŁAZY

KASA STEFCZYKA GŁUCHOŁAZY

KEBAB - KAWIARNIA GŁUCHOŁAZY

KRYSTYNA DZIEDZIC

MAŁGORZTA TOMASZEWSKA

MARECKI” MAREK PASIUT GŁUCHOŁAZY

MIROSŁAW KASIEŃCZAR -SPRZEDAŻ DETALICZNA

PABJANEK KAMILA SALON FRYZJERSKI GŁUCHOŁAZY

PIEKARNIA JUZIUK GŁUCHOŁAZY

SALON FRYZJERSKI WANDA ROŻEK GŁUCHOŁAZY

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MŁODZIEZY I DZIECI MIASTA GŁUCHOŁAZY

Bardzo doceniamy pracę i zaangażowanie wszystkich wolontariuszy. Aktualnie w Głuchołaskim Centrum Wolontariatu aktywnie działa ponad 50 wolontariuszy w kilku grupach zadaniowych:

 1. Grupa Dziennikarzy

 2. Grupa Teatralno - Wokalna

 3. Grupa SUPER BRYGADA z Biskupowa

 4. Grupa do ZADAŃ SPECJALNYCH

 1. GRUPA DZIENNIKARZY

To grupa z Liceum Ogólnokształcącego, redaktorów Gazetki Szkolnej „CHROBRY NEWS”, którzy pokazywali, opisywali i opowiadali o spotkaniach i działaniach realizowanych przez innych wolontariuszy. Relacje dziennikarzy można również znaleźć na stronie internetowej Głuchołaskiego Centrum Wolontariatu.

Opiekunem i koordynatorem grupy jest Pani Małgorzata Dobranowska-Kuchna.

 1. Chryczyk Joanna

 2. Czieczierow Diana

 3. Diakowski Wojciech

 4. Grabowska Dominika

 5. Korytkowski Konrad

 6. Serwecińska Agnieszka

 1. GRUPA TEATRALNO-WOKALNA

W grupie pracuje młodzież ucząca się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, w Zespole Szkół w Głuchołazach, w szkołach średnich z Nysy oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Głuchołazach. Grupa przygotowuje programy artystyczne na uroczystości, które odbywają się na terenie naszej gminy, min. dla głuchołaskich seniorów, podopiecznych Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych oraz członków Klubu Seniora „Wichrowe Wzgórze”.

Koordynatorem i opiekunem grupy jest Pani Małgorzata Wiśniewska- Sowiak

 1. Alasińska Karolina

 2. Białożyt Anna

 3. Bielakiewicz Adrianna

 4. Buska Amelia

 5. Buska Roksana

 6. Ćwiek Zuzanna

 7. Hutek Wiktoria

 8. Klimas Dawid

 9. Kutkiewicz Katarzyna

 10. Maciuch Martyna

 11. Uchmanowicz Anna

 12. Wąsiel Sandra

 13. Wojdyła Wiktoria

 1. GRUPA SUPER BRYGADA Z BISKUPOWA

Każdy zna swoje środowisko lokalne, w którym żyje i ta właśnie grupa swoją pracę wykonuje na rzecz swojego środowiska lokalnego , czyli miejsca w którym mieszka. Wolontariusze poświęcają swój wolny czas pomagając samotnym starszym osobom oraz dbając o otoczenie pożytku publicznego. Dzięki nim estetyka ich środowiska zamieszkania znacznie się poprawiła. Wzrosła też świadomość i znaczenie działań wolontarystycznych. Osoba wolontariusza nabrała szacunku i godności wśród społeczności lokalnej.

Pan Dariusz Żakon jest sołtysem wsi Biskupów a jednocześnie opiekunem tej super grupy.

 1. Bryła Bogusław

 2. Gąsiorowski Jan

 3. Hendra Jan

 4. Mesner Krzysztof

 5. Mielniczenko Teresa

 6. Sobota Jarosław

 7. Szałapata Barbara

 8. Szostek Stanisław

 9. Szul Andrzej

 10. Udziela Alicja

 11. Zamłyński Zbigniew

 12. Żakon Jan

IV. GRUPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH


Jak sama nazwa wskazuje, tą grupę specjalną. Tworzą osoby, które wykonują zadania w przeróżnych dziedzinach. Możemy na nich liczyć w nagłych i awaryjnych sytuacjach, zawsze służą pomocą, radą i doświadczeniem. Pomagają w organizacji różnych imprez. Są dużym wsparciem dla działań na rzecz naszych podopiecznych, naszego Centrum Wolontariatu oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach. Jak wiadomo, czasem do pomocy potrzeba po prostu siły fizycznej. Nasi siłacze, choć pozornie może nie kojarzą się z typowymi siłaczami, to swoją pracą fizyczną pomagają. Wszystkimi siłami dźwigają ciężary, a chodzi o pomoc przy rozładunku wielu ton żywności, która trafia do naszej gminy z Banku Żywności.

Członkowie grupy to:

 1. Bajor Filip

 2. Burakowski Adam

 3. Cichocki Grzegorz

 4. Flig Zbigniew

 5. Gandziarowski Bartosz

 6. Kastelik Krzysztof

 7. Kasztelan Leszek

 8. Kochanowski Stanisław

 9. Linart Bogdan

 10. Machnicki Piotr

 11. Midor Sara

 12. Ogrzewalski Arkadiusz

 13. Olschenka Andrzej

 14. Szybik Krzysztof

 15. Zenderowski Ryszard

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za kolejny rok pracy, pracy za którą wynagrodzeniem jest satysfakcja, dobre słowo, uśmiech drugiego człowieka i nasza wdzięczność, którą w dniu dzisiejszym chcieliśmy Wam okazać. Bardzo doceniamy fakt, że pomimo własnych życiowych spraw, czasem i trudnych spraw, angażujecie się w pomoc na rzecz innych. To piękne, co robicie. I pamiętajcie- dobro wraca ;)

Wolontariat 2017r.

Jak co roku, w dzień grudniowy, wolontariat rocznicowy

Święto tych o sercach wielkich, zawsze chętnych wyzwań wszelkich

I gotowych do pomocy, i choć tak to się już toczy

Że ideą tychże ludzi, zaufanie wkoło budzić

I nieść pomoc, tak od siebie, choć naprawdę to nikt nie wie

Dla nich to jest zwykła sprawa, a nas dumą to napawa

10 lat to już minęło, odkąd wszystko się zaczęło

Wolontariat założono, do pomocy go stworzono

Aby służyć innym pracą, lecz się na tym nie bogacąc

Z zaangażowaniem, sercem, pomagacie coraz więcej

Siejcie dobro, no bo wiecie, piękny plon potem zbierzecie

Plon w postaci tej radości, co przejawem jest wdzięczności

Wszystkim, którzy pomagają, w swoją pracę się oddają

Bardzo wielce dziękujemy, i docenić dzisiaj chcemy

 

Autor Izabela BajorUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: