Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 8040
Chór Capricolium przed 10 dniami (19.11.2017) zdobył w Bydgoszczy Złoty Kamerton. To jedna z najważniejszych nagród, która nie mogła pozostać niezważona przez przez włodarzy gminy. Na wczorajszej sesji chór został nagrodzony przez Burmistrza i Dyrektora Centrum Kultury pieniędzmi, które młodzieży na pewno się przydadzą, chodź są kroplą w morzu potrzeb.  Osiem tysięcy złotych od władz gminy i dodatkowo tysiąc od CK przyda się w dalszym funkcjonowaniu młodzieży i ich dyrygentowi. Tym bardziej, że Chór planuje wsiąść udział w konkursach na poziomie międzynarodowym, co kosztuje już znacznie więcej niż wyjazd do Bydgoszczy. Nagroda w formie promocji, bo nie ma innego sposobu przekazania pieniędzy, to dowód uznania dla chóru właśnie za promocję gminy w kraju. 

img_8040img_8041img_8045img_8047img_8051img_8052

Chór zdobył wiele innych nagród - na przeglądzie chórów w Kaliszu podopieczni Adama Dziurowskiego zdobyli najwyższe noty, dosłownie "zmiatając" konkurentów. Chór dostał zaproszenie na międzynarodowy przegląd chórów, również w Bydgoszczy, jako przedstawiciel Polski. Jednak udział kosztuje znacznie większe pieniądze, niż otrzymana nagroda. Problemy, oprócz tych finansowych są inne - ciągła rotacja młodzieży to wiele pracy z nowym narybkiem. Co roku 1/3 zespołu odchodzi bo młodzież wyjeżdża do szkół wyższych, opuszczając Głuchołazy. To wiąże się z poszukiwaniem wśród szkół nowych osób uzdolnionych muzycznie. Sukcesy to wiele pracy, którą wykonuje dyrygent, Adam Dziurowski.

Zdobyte nagrody to wielka motywacja do pracy, mimo przeciwności. Jednak do działania są potrzebne odpowiednie finanse. I to jest bolączką chóru. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

Adam Dziurowski
+1

Adam Dziurowski

W imieniu całego zespołu chciałbym bardzo serdecznie podziękować za nieustające wsparcie zarówno od Gminy Głuchołazy jak i Centrum Kultury. Chór to 50 młodych głuchołazian, którzy dzięki temu wsparciu mogą odkrywać i rozwijać swoje zdolności na poziomie ogólnopolskim. Ta unikatowa organizacja jest w gminie od 21 lat. Mam nadzieję, że kiedyś prywatne przedsiębiorstwa wesprą gminę we wspieraniu nas. My na pewno się odwdzięczymy...śpiewająco. Pozdrawiamy naszą ukochaną małą ojczyznę i wracamy do pracy..nad koncertem kolęd.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: