FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
1
Zgłoś się do sztabu! To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na naszych stronach (lista jest na bieżąco uaktualniana - zamkniemy ją 1 grudnia). Zanim skontaktujesz się z jednym z nich przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. 

Jak się zarejestrować? 

W tym roku, żeby ułatwić sztabom i kwestującym rejestrację i przekazywanie niezbędnych danych, wprowadziliśmy nowe formy zgłaszania się wolontariuszy.  

rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony wolontariusze.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

rekrutacja w sztabie - standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.  Dlaczego osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz?

Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. Ustawa dotycząca przetwarzania danych osobowych to definiuje, a GIODO weryfikuje. Dbajmy wspólnie o bezpieczne przetwarzanie danych osobowych!

Jak wygląda Twoja praca w dniu Finału?

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Pamiętaj! zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału tj. 14 stycznia 2018r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

2
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

Regulamin i ankieta do pobrania poniżej :

LINK

PRZEKAŻ PRZEDMIOT NA AUKCJE:

LINK

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Jan 1
-5

Jan 1

Drogi Anecky,
przyjmij najszczersze życzenia: niech spokój i pokój zagości w Twoim sercu.
Pomodlę się za Ciebie.
Obiecuję.
Pozdrawiam Cię serdecznie .
Jan 1
Joker
-6

Joker

Ja podzielam zdanie użytkownika "Zawiadomienie" usunąć te wpisy redakcjo Głuchołazy Online. Mimo że jestem agnostykiem , owe teksty z mojego komputera przez pijanych kolegów z którymi robiłem imprezę wczoraj i dzisiaj. Koledzy mieli swobodny dostęp do mojego komputera i pisali te bzdury. Tak jestem agnostykiem ale antyklerykalizm wyrażam w dowodach jak nie raz to robiłem a nie na wyzywaniu jak moi koledzy. Usuńcie te komentarzy
zawiadomienie
-8

zawiadomienie

Cytuję Anecky:
Na Rydzyka Dyrektora wpłaciajcie co nigdy choremu czy bezdomnemu nie pomógł...


Chciałem poinformować prowadzącego ten portal informacyjny, że wpis autorstwa "Anecky" wyczerpał znamiona nie tylko internetowego hejtu, ale i przestępstwa za nawoływanie do nie tylko nienawiści, ale i agresji fizycznej (mogącej doprowadzić do utraty zdrowia a nawet życia) wobec konkretnej grupy osób - w tym wypadku katolików stanowiących prawie 100 % społeczeństwa naszej gminy! Nie mówiąc już o tym, że nie ma sensu odnosić się do tych bredni na temat o. Rydzyka i Kościoła jakie wypisał tenże autor. W każdym razie za propagowanie nienawiści i agresji też są paragrafy w kodeksie karnym, więc proszę i apeluję, by prowadzący tenże portal internetowy podjął jakąś rozsądną decyzję i albo zgłosił wpis "Anecky" na policje, a oni bez problemu namierzą tego pełnego nienawiści człowieka stanowiącego zagrożenie dla naszej społeczności i zrobią z nim porządek, albo po prostu usuwać od razu tego typu wpisy, by nie doprowadzać do tego typu chorego i nienormalnego - pisząc delikatnie - hejterstwa!!! Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, których przede wszystkim jednoczy życzliwość i dobroć oraz radość, a nie nienawiść i głupota połączona z agresją. ;-)
Anecky
+5

Anecky

Na Rydzyka Dyrektora wpłaciajcie co nigdy choremu czy bezdomnemu nie pomógł....

I na tym koniec wynurzeń. Jeszcze jeden taki wpis i będzie blokada.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: