Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
smog
Wbrew poprzedniemu artykułowi mówiącemu o tym, że obecnie nie ma programu pomocowego dla mieszkańca, który chce wymienić piec, taka możliwość jednak  istnieje. Podając się za zainteresowanego mieszkańca zadzwoniliśmy do NFOŚ z pytaniem, czy ta instytucja może pomóc ze sfinansowaniem wymiany.  Miła Pani wyjaśniła nam, że jak najbardziej. Fundusz pomoże zakupić piec wraz z jego montażem i sfinansuje do 30 procent kosztów jego zakupu i instalacji. Z zastrzeżeniem, że instalacje MUSI wykonać specjalista. Jak wygląda w praktyce finansowanie?

Wybieramy ofertę firmy na zakup pieca i jego instalację. Taką ofertę przedstawiamy osobiście w Opolu lub za pośrednictwem internetu w NFOŚ. Fundusz płaci za całość kosztów firmie, a my zobowiązujemy się, że w systemie ratalnym będziemy spłacać koszt inwestycji Funduszowi. Po dwóch latach (dlatego musimy wybrać raty na minimum 2 lata) spłacania kredytu, który udzielił nam NFOŚ zgłaszamy wniosek do funduszu o anulowanie pozostałej części (30 procent) kwoty zakupu i montażu, który Fundusz z własnych pieniędzy zapłacił za nas. 

Czyli reasumując: wybieramy ofertę zakupu i montażu, przedstawiamy ją funduszowi. Ten kupuje za nas piec z własnych pieniędzy, a my podpisujemy umowę z funduszem,że w systemie ratalnym będziemy co miesiąc płacić funduszowi koszt zakupu. Po spłacie 70 procent (przykładowo po dwóch latach - warunek musi być taki, że będą to dwa lata spłaty ratalnej) kwoty zwracamy się do funduszu o anulowanie dalszych rat. To wszystko. 

Zapytaliśmy też, jako zatroskany naszym domowym budżetem obywatel, czy program można łączyć z innymi programami pomocowymi. Fundusz nie robi problemu - jeżeli dana gmina posiada własny program (o takim, który być może wystartuje w Głuchołazach pisaliśmy dzisiaj w poprzednim artykule), to można uzyskać pomoc z sfinansowaniu także z gminy i połączyć to z pomocą NFOŚ.

Wszelkie szczegóły, wioski do wypełnienia możemy otrzymać pod podanym niżej  linkiem. Jak powiedziała nam pracownik NFOŚ, zalecają składanie wniosków właśnie poprzez tą stronę internetową. Po to, by nie marnować czasu i pieniędzy na podróż do Opola. Jeżeli chcecie więcej informacji - dzwońcie do funduszu pod numer telefonu: 77 453 76 11 i proście o połączenie z pracownikiem odpowiedzialnym za finansowanie wymiany pieca. 

Strona internetowa do składania wniosku.

Foto: Sebastian Batycki, ©glucholazyonline.com.pl

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

Smog2

Smog2

Oj redaktorzy, redaktorzy! Brak elementarnej wiedzy nie zwalnia z pisania bzdur! WFOSiGW to oddział NFOŚiGW - co za bujda na resorach!!!!!!!

"Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu jest samorządową osobą prawną w rozumieniu art. 9 pkt. 14 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. 2016 poz. 1870 z późn. zm.).

WFOSiGW i NFOSiGW to dwie różne instytucje!!!
Smog
+1

Smog

Coś w tym artykule jest nie tak. Piszecie o NFOSiu(Warszawa) a podajecie telefon do WFOSiu(Opole)????? Warto aby Gmina zrobiła spotkanie dla mieszkańców z przedstawicielami tej instytucji aby poznać szczegóły na miejscu, ale chyba za dużo wymagam:-)

WFOŚiGW to oddział NFOŚiGW. Tu akurat oddział w Opolu.
kibic

kibic

Ja bym był bardzo ostrożny z podpisywaniem tego typu umów Jeśli jest to dofinansowanie do piecy to dlaczego jestem zmuszany do płacenia rat przez dwa lata Przecież gdyby był to oficjalny program rządowy to sprawa wyglądała by następująco Wybieram ofertę na piec z montażem i muszę zapłacić 70 procent wartości w gotówce lub ew na raty A płacenie jakiemuś dziwnemu funduszowi rat od 100 procent wartości przez min dwa lata i pisanie podania o darowanie reszty jest co najmniej dziwne Bo skoro podpisuje umowę że mam spłacić 70 procent wartości to dlaczego mam pisać podanie o umorzenie reszty To powinno wynikać z wcześniejszej umowy Z tego wynika że fundusz może nam to umorzyć ale niekoniecznie Do tego czasu sprzeda nasze kredyty następnemu funduszowi czy bankowi który nie będzie chciał słyszeć o jakimś anulowaniu rat Każdy ma swój rozum ale ja bym tego rodzaju umowy nie podpisał Pozdrawiam
Zatroskany
+6

Zatroskany

A co na to Zarząd Głuchołaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ?
Osiedle Tysiąclecia w sezonie grzewczym jeden wielki "dym".
Tyle dymiących kominów na tak małej przestrzeni.
Problem od lat istniejący - czy macie jako administratorzy( czytaj poborcy czynszu ) jakieś sensowne rozwiązanie !!!
przemek
+1

przemek

Cytuję Fundacja Benevolens:
Dziękuję Panie Przemku za sprawdzenie u źródła i poinformowanie mieszkańców Głuchołaz.
Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu można otrzymać dofinansowanie również do termomodernizacji budynków jednorodzinnych - podpowiadam - program nazywa się EKO-TERM, lub na wymianę pieca i termomodernizację - program EKO-DOM.To ja dziękuje za podpowiedź. Najtrudniejsze dla dziennikarza jest "złapanie" tematu. Później już wiemy gdzie i jak uderzyć. Przemek
Fundacja Benevolens
+1

Fundacja Benevolens

Dziękuję Panie Przemku za sprawdzenie u źródła i poinformowanie mieszkańców Głuchołaz.
Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu można otrzymać dofinansowanie również do termomodernizacji budynków jednorodzinnych - podpowiadam - program nazywa się EKO-TERM, lub na wymianę pieca i termomodernizację - program EKO-DOM.
Jan D.
+1

Jan D.

Dzięki! Dzięki za pomoc, za czujniki i waszą pracę. Jutro dzwonię do Opola. Trochę ta strona NFOŚ wygląda nieciekawie, ale coż, trzeba będzie się wgłębić w nia.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: