Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 3447pol
Postanowiliśmy podjąć się dość dużej i logistycznie trudnej akcji. Smog zaczyna dokuczać mieszkańcom już od jakiegoś czasu, ale to, co dziś dzieje się na rynku przekracza zdrowy rozsądek. Jednak to, jak dużo tego smogu (pyłu) jest w powietrzu możemy odczuć jedynie za pomocą naszych zmysłów - charakterystyczny zapach siarki i duszące powietrze, które rocznie zabija 400 tysięcy mieszkańców naszego kraju na rożne choroby układu oddechowego i krążeniowego.  Postanowiliśmy razem z firmą GISSNET zainicjować akcję, dzięki której poznamy faktyczny stan powietrza w mieście. Dlatego już teraz wspólnie z naszych pieniędzy kupujemy pierwszy laserowy analizator (wykorzystany jest wysokiej jakości laser firmy Plantower) jakości powietrza a jego wyniki będziemy na bieżąco prezentować w glucholazyonline w postaci dobowych wykresów i danych aktualnych. Taki analizator kosztuje 640 złotych plus 17 złotych przesyłki. Ten pierwszy, który kupimy jako glucholazyonline.com.pl i Gissnet zawiesimy w centrum miasta. Po wczorajszych zachętach, jakie wrzucaliśmy na naszego fanpage, do akcji przyłączyły się jeszcze dwie instytucje, które taki czujnik również zakupią. 

Sieciami pomiarowymi poziomu zanieczyszczeń powietrza dysponują większe miasta wojewódzkie i te, szczególnie zanieczyszczone. Do tego grona dołączają kolejne miasta powiatowe i gminne, które z własnych środków inwestują w taki system. Niestety, nasza gmina z takiej możliwości nie korzysta, mimo, że w roku poprzednim była zapowiedź inwestycji we własny czujnik. 

Pisaliśmy wczoraj na naszym Facebukowym Fanpage, że każdy, kto przyłączy się do akcji i zasponsoruje zakup analizatora powietrza będzie miał w zamian w naszym serwisie reklamę jako partnera akcji. I właśnie po tym wpisie zgłosiły się już dwie firmy. 


benevolensmiodmalina
Tak więc już mamy 3 czujniki. Ich lokalizację ustalą razem z nami firmy, które te czujniki zakupiły. Będziemy starać się rozlokować je w newralgicznych miejscach miasta. Na pewno będzie to zdrój, centrum miasta i w pobliżu Szpitala św. Józefa. 

Jeżeli i Ty także chcesz znaleźć się w gronie partnerów akcji, który pomoże stworzyć sieć pomiarową w mieście  i okolicy - zapraszamy. Za jednorazową kwotę zakupu analizatora będziemy reklamować twoją firmę w naszym serwisie glucholazyonline.com.pl, gdzie będą prezentowane bieżące (LIVE!) wyniki pomiaru PM1.0, PM2.5 i PM10 dokonywane przez analizatory. Zainteresowanych prosimy o kontakt: Przemek - 605 18 80 70

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Komentarze

Jan D.
-5

Jan D.

Cytuję barbie:
Cieszę się, że wreszcie te czujniki wyłapią smog i będziemy mieli czyste powietrze, zawsze to taniej niż montowanie ogrzewania ze źródeł geotermalnych. Jeszcze żeby były takie termometry, które podnoszą temperaturę jak się robi zimno na danym obszarze albo ją zmniejszające jak są upały.Głupia ironia. Zmiejszenie poziomu smogu należy do mieszkańca, gminy i instytucji typu Fundusz ochrony środowiska. Firmy razme z GOL podjeły się dziąłania na celu uświadomienie nam i przede wszystkim władzom o skali zagrożenia a tu takie naśmiewanie się. Idiotka.
taki sobie
+4

taki sobie

Cytuję Zatroskany:
A co na to Zarząd Głuchołaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ?
Osiedle Tysiąclecia w sezonie grzewczym jeden wielki "dym".
Tyle dymiących kominów na tak małej przestrzeni.
Problem od lat istniejący - czy macie jako administratorzy( czytaj poborcy czynszu ) jakieś sensowne rozwiązanie !!!

Tysiąclecia masakra.
A czujnik będzie w centrum i w okolicach szpitala, to chyba jedno i to samo. Wielkiej różnicy w odczycie nie pokaże, a pozostałe części miasta nie będą monitorowane. Przemyślcie to
barbie
+5

barbie

Cieszę się, że wreszcie te czujniki wyłapią smog i będziemy mieli czyste powietrze, zawsze to taniej niż montowanie ogrzewania ze źródeł geotermalnych. Jeszcze żeby były takie termometry, które podnoszą temperaturę jak się robi zimno na danym obszarze albo ją zmniejszające jak są upały.
józek
+2

józek

Znam miasta, które żeby było łatwiej monitorować natężenie zanieczyszczeń w powietrzu to zakupili więcej takich czujników i żeby były stale podłączone do internetu i przekazywały aktualne wyniki na stronę urzędu miasta, by każdy mieszkaniec mógł sobie sprawdzić jakie jest powietrze w jego rejonie, to po prostu zamontowali je na budynkach szkolnych, które zazwyczaj znajdują się w różnych częściach danej gminy i mają stałe łącze internetowe i zazwyczaj należą do gminy lub starostwa, więc w zasadzie u nas też by można w ten sposób pomyśleć i zamontować tego typu czujniki na budynkach placówek oświatowych lub urzędowych itp.

Tak będzie. Będą 4 czujniki (zgłosiła się dziś jeszcze jedna firma) rozlokowane w różnych częściach miasta przekazujące dane na żywo do tej strony. Za jakiś czas pojawi się specjalna zakładka w menu strony. Już nad tym pracuję. Dane będzie też można zobaczyć za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej. Pozdrawiam, Przemek.
Zatroskany
+5

Zatroskany

A co na to Zarząd Głuchołaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ?
Osiedle Tysiąclecia w sezonie grzewczym jeden wielki "dym".
Tyle dymiących kominów na tak małej przestrzeni.
Problem od lat istniejący - czy macie jako administratorzy( czytaj poborcy czynszu ) jakieś sensowne rozwiązanie !!!
Jan D
+6

Jan D

Urząd nic nie robi. Barony i książęta. A ludzie się duszą. Chiciaż głupi czujnik po to , by wiedzieć jak jest. Prywatne instytucje podejmują się diąłania. Bo urząd jeszcze w zeszłym roku obiecał czujnik. Masakra.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: