Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
szpital sw jozefa
 - Wiadomo że ma być przeniesiona, ale jeszcze nie wiadomo kiedy, bo to są kwestie proceduralne. My już realizujemy częściowy remont oddziału wewnętrznego  żeby zaadoptować go na potrzeby reumatologii - mówi nam w rozmowie telefonicznej Dyrektor ZOZ w Głuchołazach, Artur Grychowski. - Trudno nam powiedzieć kiedy nastąpi przeniesienie, bo to zależy od decyzji dyrektor ZOZ w Nysie i procedur NFZ-etu. Uruchomienie oddziału może nastąpić może w styczniu, może w lutym. - mówi dyrektor Grychowski. 

A to wszystko kosztem Paczkowa, który nie spełniając warunków do prowadzenia Reumatologii, straci ten oddział i kontrakt o wartości około 1 miliona złotych. O to, by Reumatologia została jednak w Powiecie Nyskim walczy starostwo. Gdyby się nie udało - na reumatologię ma ochotę Opole. 

Paczków traci oddział, ponieważ nie spełnia warunków koniecznych do prowadzenia reumatologii. To brak lekarza na dyżurze i oddziału wewnętrznego. I mimo tego, że władze w Paczkowskie zapowiadają walkę o oddział, to decyzja raczej jest przesądzona. To może wynikać choćby z tego, że jak mówi nam Dyrektor Grychowski, oddział wewnętrzny w Szpitalu św. Józefa jest już remontowany. 

Jednak by nastąpiło przeniesienie należy najpierw zamknąć oddział w Paczkowie. Potem NFZ musi ogłosić konkurs na świadczenie takich usług. Wówczas Nysa ponownie stanie do konkursu, tym razem z Głuchołaskim oddziałem. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: