Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
zofia tarchala
Dziś o godzinie 17.30 w sali biblioteki wiejskiej w Jarnołtówku odbędzie się wieczór poetycki Zofii Tarchała. To będzie wieczór poezji malowanej obserwacją, doświadczeniem, wyobraźnią. Czerpanej z natury, tej bliskiej, z okolic Jarnołtówka i tej dalszej. To wieczór, gdy słowa miłości popłyną do ludzi, przyrody i życia. Słowa, których inspiracją są właśnie ludzie, natura i samo życie.Pani Zofia wiele już napisała. A wszystko, co wyjdzie z jej obserwacji i wyobraźni to poezja, która unosi, buja słuchacza w przenikliwych opisach, w świecie fascynacji światem, ponosi go słowem, miłością do życia i natury. Poezja Pani Zofii to lekarstwo dla ducha, dla duszy zmęczonej codziennością. To zastrzyk wyobraźni i piękna, które autorka przekazuje zabieganemu codziennością słuchaczowi. To w końcu remedium na jesienną chandrę, na smutki, na prozę dnia. 

Dotąd spod pióra Zofii Tarchała wyszło 5 książeczek. To także mnóstwo zeszytów, których zapisane karty czekają na swoją kolej. Część z tej twórczości popłynęło w świat za sprawą portali społecznościowych i grup poetyckich. Dziś autorka zaprezentuje kolejny zbiór poezji. Jednak tytuł, a nawet to, jak wygląda tomik jest owiane tajemnicą. Autorem ilustracji jest koleżanka Panii Zofii, Dagmara Łysek a wydawcą Ryszard Mierzejewski z Pieszyc. Wiersze czerpią z okolicy, w której mieszka Pani Zofia to, co najpiękniejsze. Wiele z nich dotyczą i opisują Jarnołtówek. Ale jednocześnie autorka zastrzega, że jej poezja nie krytykuje i nie ocenia. 

"Jest powiernikiem moich myśli i słów, nie szuka u nikogo zrozumienia, 

ale mam cichą nadzieję, że daje czytającemu więcej niż potrzeba.

Nie bierze i nie wymaga kochania, natomiast lubi być szanowana, 

jest na wyciągnięcie ręki dzisiaj dla was.

Więc zapraszam wszystkich serdecznie do niej przeczytania''Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Komentarze

Zojdan
+2

Zojdan

Czytam i słucham tych poematów czy wierszy i się zastanawiam co to autor miał na celu nam przekazać? Swoją radość,smutek,szczęście,dumę...jak dla mnie to takie "nic o niczym-jest bo jest"można czuć się poetką ale czy się nią tak naprawdę jest?Można też całe życie żyć w przekonaniu że tworzy się sztukę? Albo sztukę dla sztuki !!!
Zofia Tarchała
+1

Zofia Tarchała

Moi kochani to był cudowny wieczór, pełen emocji, dziękuję Wam z całego serca za obecność, kwiaty i chwile które mogliśmy razem przeżyć
Czwarty tomik poezji " Z miłości do..." już dostępny.
Dziękuję mojej Monice za zorganizowanie tego pięknego spotkania, Grażynce za udostępnienie sali w bibliotece oraz Wam wszystkim którzy przyczyniliście się do uświetnienia tego cudownego dnia . Bez Was nie byłoby mnie
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: