FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
basen
Urząd miejski opublikował już konkrety dotyczące tego, jak będzie wyglądała i funkcjonowała Kryta Pływalnia przy ul. Moniuszki.  Zgodnie z rozmowami, jakie dotąd się odbywały, kryta pływalnia my być, oprócz samej niecki w liczne atrakcje. Jakie? Szczegóły poniżej: Na krytą pływalnię składać się ma:

 1. Niecka pływacka o głębokości 2 metrów, z 6 torami o długości 25 metrów i szerokości 12,5 metra
 2. Niecka kąpielowa z atrakcjami: bicze wodne, masaże podwodne, leżanki, gejzery podwodne, grzybek,  - kurtyna wodna, "dzika rzeka"
 3. Brodzik dla dzieci
 4. zjeżdżalnia o długości minimum 30 metrów (dla dzieci powyżej 6 lat)
 5. sauna mokra i sucha
 6. jacuzzi

Oprócz atrakcji wodnych kąpielisko ma posiadać:

 1. Mała gastronomia  widokiem na kąpielisko
 2. Przebieralnie dla mężczyzn i kobiet wyposażone w szafki wyposażone w system otwierania za pomocą chipów elektronicznych. Dodatkowo, alternatywnie szatnia dla niepełnosprawnych.
 3. Winda ręczna dla niepełnosprawnych do przenoszenia niepełnosprawnych z wózka do niecki basenowej
 4. Szafki na depozyty z systemem zamykania za pomocą kluczy lub, jeżeli zostanie to opracowane na terenie kąpieliska - włączenie do zintegrowanego systemu elektronicznego obsługi klienta.
 5. Widownia ( w przypadku jej zaprojektowania) - do 2.80 metra nad poziomem posadzki. 

Całość budynku zintegrowana z otoczeniem - orlika, terenów zielonych i ciągów pieszych. Oświetlenie na zewnątrz i wewnątrz za pomocą LED. całość opracowana w maksymalnym stopniu redukująca zużycie energii elektrycznej, wody i ciepła.

mapa kapielisko

Szczegóły w dostępnym dokumencie: tutaj.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

sławek
-3

sławek

Cytuję redi:
Cytuję biz:
Zwykła wiadomość. Informacja, że w naszej gminie pojawi się kolejna atrakcja ważna dla rozwoju gminy pod względem chociażby turystycznym, ale i edukacyjno-wychowaczym(bo i uczniowie w ciągu roku będą mogli korzystać i częściej uczyć się pływania i zalecane rehabilitacje w formie pływania też będzie można na miejscu wykonywać itd.). Każda gmina i miasto, które nie mają jeszcze to wiadomo, że chciałyby mieć krytą pływalnie i zazwyczaj nikt z tego nie robi problemów, tylko ewentualnie się spierają nad szczegółami projektu itp., no ale u nas w duchu zasady "w d.pie byłeś g.wno widziałeś" mądrują się niektórzy na tym chociażby forum i mądrują jakby w ogóle mieli pojęcie o wielkich pieniądzach i inwestycjach, a sami mają problem ze zbilansowaniem swojego domowego własnego budżetu. W każdej gminie i miejscowości, żeby życie społeczne się normalnie toczyło to trzeba inwestować w różne rzeczy, dzięki którym daje się szanse rozwoju mieszkańcom oraz daje się propozycje na spędzanie wolnego czasu, by dzięki temu być miejscowością, w której warto mieszkać oraz przyjeżdżać spędzać czas. Prowadzi się szkoły, do których zawsze się dopłaca, prowadzi się szpitale i przychodnie, do których się dopłaca, prowadzi się tereny sportowe i ośrodki sportowe do których także się dopłaca i inwestuje, ale dzięki temu oprócz inwestowania w te wszystkie podmioty daje się wiele możliwości dla mieszkańców i przyjezdnych, dzięki temu nadal toczy się życie w naszej gminie i może nie jest idealnie, ale idealnie na Ziemi nigdzie nie ma, bo to utopia i wiedzą o tym tylko te osoby, które choćby korzystając z edukacji w szkołach(do której się dopłaca) i uważając na lekcjach zdążyli się o tym dowiedzieć.


Racja!!! A tak przy okazji, to dzisiaj wieczorem byłem ze znajomymi na mieście i musze przyznać, że widać iż zima nadchodzi, bo szło się udusić zakopconym powietrzem od dymów trujących z kominów znacznej części domów niezależnie czy to na ul. Lompy, czy Jana Pawła II, czy Rynku, czy Kościuszki, czy Powstańców Śl. itd... Sąsiad truje sąsiada i się z tego cieszy, że syfem pali i na powolnym zabijaniu innych ludzi wielce oszczędza!!!


Też się o tym przekonałem razem z rodzinką...przykre, ale prawdziwe!
ferdynand
-3

ferdynand

Cytuję hejka:
Drogi "zack" ...wyjaśnienie jakie podałeś jest co najmniej absurdalne, bo według Twojego myślenia to jeśli ja chcę dla siebie jakiejś korzyści to cel uświęca środki, nawet jeśli jest to kosztem drugiego człowieka, czyli jak jakiś człowiek choćby bezdomny będzie chciał - używając Twego słowa "jakoś" - jakoś zamieszkać w domu, to w zasadzie nie musi się liczyć z Twoim dobrem, tylko może zająć Twój dom, wyrzucając Ciebie z niego...no super :P :-* i w zasadzie według Twojej absurdalnej argumentacji można wiele przykładów z życia codziennego podać, jak być pasożytem i "jakoś" żerować na cudzej krzywdzie :-*


No właśnie!
hejka
-2

hejka

Drogi "zack" ...wyjaśnienie jakie podałeś jest co najmniej absurdalne, bo według Twojego myślenia to jeśli ja chcę dla siebie jakiejś korzyści to cel uświęca środki, nawet jeśli jest to kosztem drugiego człowieka, czyli jak jakiś człowiek choćby bezdomny będzie chciał - używając Twego słowa "jakoś" - jakoś zamieszkać w domu, to w zasadzie nie musi się liczyć z Twoim dobrem, tylko może zająć Twój dom, wyrzucając Ciebie z niego...no super :P :-* i w zasadzie według Twojej absurdalnej argumentacji można wiele przykładów z życia codziennego podać, jak być pasożytem i "jakoś" żerować na cudzej krzywdzie :-*
zack
-3

zack

Cytuję redi:
Cytuję biz:
Zwykła wiadomość. Informacja, że w naszej gminie pojawi się kolejna atrakcja ważna dla rozwoju gminy pod względem chociażby turystycznym, ale i edukacyjno-wychowaczym(bo i uczniowie w ciągu roku będą mogli korzystać i częściej uczyć się pływania i zalecane rehabilitacje w formie pływania też będzie można na miejscu wykonywać itd.). Każda gmina i miasto, które nie mają jeszcze to wiadomo, że chciałyby mieć krytą pływalnie i zazwyczaj nikt z tego nie robi problemów, tylko ewentualnie się spierają nad szczegółami projektu itp., no ale u nas w duchu zasady "w d.pie byłeś g.wno widziałeś" mądrują się niektórzy na tym chociażby forum i mądrują jakby w ogóle mieli pojęcie o wielkich pieniądzach i inwestycjach, a sami mają problem ze zbilansowaniem swojego domowego własnego budżetu. W każdej gminie i miejscowości, żeby życie społeczne się normalnie toczyło to trzeba inwestować w różne rzeczy, dzięki którym daje się szanse rozwoju mieszkańcom oraz daje się propozycje na spędzanie wolnego czasu, by dzięki temu być miejscowością, w której warto mieszkać oraz przyjeżdżać spędzać czas. Prowadzi się szkoły, do których zawsze się dopłaca, prowadzi się szpitale i przychodnie, do których się dopłaca, prowadzi się tereny sportowe i ośrodki sportowe do których także się dopłaca i inwestuje, ale dzięki temu oprócz inwestowania w te wszystkie podmioty daje się wiele możliwości dla mieszkańców i przyjezdnych, dzięki temu nadal toczy się życie w naszej gminie i może nie jest idealnie, ale idealnie na Ziemi nigdzie nie ma, bo to utopia i wiedzą o tym tylko te osoby, które choćby korzystając z edukacji w szkołach(do której się dopłaca) i uważając na lekcjach zdążyli się o tym dowiedzieć.


Racja!!! A tak przy okazji, to dzisiaj wieczorem byłem ze znajomymi na mieście i musze przyznać, że widać iż zima nadchodzi, bo szło się udusić zakopconym powietrzem od dymów trujących z kominów znacznej części domów niezależnie czy to na ul. Lompy, czy Jana Pawła II, czy Rynku, czy Kościuszki, czy Powstańców Śl. itd... Sąsiad truje sąsiada i się z tego cieszy, że syfem pali i na powolnym zabijaniu innych ludzi wielce oszczędza!!!

jak przeszkadza Ci dym to siedź w domu albo załóż sobie maskę,jamuszęvogrzewać jakoś
redi
-2

redi

Cytuję biz:
Zwykła wiadomość. Informacja, że w naszej gminie pojawi się kolejna atrakcja ważna dla rozwoju gminy pod względem chociażby turystycznym, ale i edukacyjno-wychowaczym(bo i uczniowie w ciągu roku będą mogli korzystać i częściej uczyć się pływania i zalecane rehabilitacje w formie pływania też będzie można na miejscu wykonywać itd.). Każda gmina i miasto, które nie mają jeszcze to wiadomo, że chciałyby mieć krytą pływalnie i zazwyczaj nikt z tego nie robi problemów, tylko ewentualnie się spierają nad szczegółami projektu itp., no ale u nas w duchu zasady "w d.pie byłeś g.wno widziałeś" mądrują się niektórzy na tym chociażby forum i mądrują jakby w ogóle mieli pojęcie o wielkich pieniądzach i inwestycjach, a sami mają problem ze zbilansowaniem swojego domowego własnego budżetu. W każdej gminie i miejscowości, żeby życie społeczne się normalnie toczyło to trzeba inwestować w różne rzeczy, dzięki którym daje się szanse rozwoju mieszkańcom oraz daje się propozycje na spędzanie wolnego czasu, by dzięki temu być miejscowością, w której warto mieszkać oraz przyjeżdżać spędzać czas. Prowadzi się szkoły, do których zawsze się dopłaca, prowadzi się szpitale i przychodnie, do których się dopłaca, prowadzi się tereny sportowe i ośrodki sportowe do których także się dopłaca i inwestuje, ale dzięki temu oprócz inwestowania w te wszystkie podmioty daje się wiele możliwości dla mieszkańców i przyjezdnych, dzięki temu nadal toczy się życie w naszej gminie i może nie jest idealnie, ale idealnie na Ziemi nigdzie nie ma, bo to utopia i wiedzą o tym tylko te osoby, które choćby korzystając z edukacji w szkołach(do której się dopłaca) i uważając na lekcjach zdążyli się o tym dowiedzieć.


Racja!!! A tak przy okazji, to dzisiaj wieczorem byłem ze znajomymi na mieście i musze przyznać, że widać iż zima nadchodzi, bo szło się udusić zakopconym powietrzem od dymów trujących z kominów znacznej części domów niezależnie czy to na ul. Lompy, czy Jana Pawła II, czy Rynku, czy Kościuszki, czy Powstańców Śl. itd... Sąsiad truje sąsiada i się z tego cieszy, że syfem pali i na powolnym zabijaniu innych ludzi wielce oszczędza!!!
olka
-1

olka

Cytuję biz:
Zwykła wiadomość. Informacja, że w naszej gminie pojawi się kolejna atrakcja ważna dla rozwoju gminy pod względem chociażby turystycznym, ale i edukacyjno-wychowaczym(bo i uczniowie w ciągu roku będą mogli korzystać i częściej uczyć się pływania i zalecane rehabilitacje w formie pływania też będzie można na miejscu wykonywać itd.). Każda gmina i miasto, które nie mają jeszcze to wiadomo, że chciałyby mieć krytą pływalnie i zazwyczaj nikt z tego nie robi problemów, tylko ewentualnie się spierają nad szczegółami projektu itp., no ale u nas w duchu zasady "w d.pie byłeś g.wno widziałeś" mądrują się niektórzy na tym chociażby forum i mądrują jakby w ogóle mieli pojęcie o wielkich pieniądzach i inwestycjach, a sami mają problem ze zbilansowaniem swojego domowego własnego budżetu. W każdej gminie i miejscowości, żeby życie społeczne się normalnie toczyło to trzeba inwestować w różne rzeczy, dzięki którym daje się szanse rozwoju mieszkańcom oraz daje się propozycje na spędzanie wolnego czasu, by dzięki temu być miejscowością, w której warto mieszkać oraz przyjeżdżać spędzać czas. Prowadzi się szkoły, do których zawsze się dopłaca, prowadzi się szpitale i przychodnie, do których się dopłaca, prowadzi się tereny sportowe i ośrodki sportowe do których także się dopłaca i inwestuje, ale dzięki temu oprócz inwestowania w te wszystkie podmioty daje się wiele możliwości dla mieszkańców i przyjezdnych, dzięki temu nadal toczy się życie w naszej gminie i może nie jest idealnie, ale idealnie na Ziemi nigdzie nie ma, bo to utopia i wiedzą o tym tylko te osoby, które choćby korzystając z edukacji w szkołach(do której się dopłaca) i uważając na lekcjach zdążyli się o tym dowiedzieć.


zgadza się!
biz
-1

biz

Zwykła wiadomość. Informacja, że w naszej gminie pojawi się kolejna atrakcja ważna dla rozwoju gminy pod względem chociażby turystycznym, ale i edukacyjno-wychowaczym(bo i uczniowie w ciągu roku będą mogli korzystać i częściej uczyć się pływania i zalecane rehabilitacje w formie pływania też będzie można na miejscu wykonywać itd.). Każda gmina i miasto, które nie mają jeszcze to wiadomo, że chciałyby mieć krytą pływalnie i zazwyczaj nikt z tego nie robi problemów, tylko ewentualnie się spierają nad szczegółami projektu itp., no ale u nas w duchu zasady "w d.pie byłeś g.wno widziałeś" mądrują się niektórzy na tym chociażby forum i mądrują jakby w ogóle mieli pojęcie o wielkich pieniądzach i inwestycjach, a sami mają problem ze zbilansowaniem swojego domowego własnego budżetu. W każdej gminie i miejscowości, żeby życie społeczne się normalnie toczyło to trzeba inwestować w różne rzeczy, dzięki którym daje się szanse rozwoju mieszkańcom oraz daje się propozycje na spędzanie wolnego czasu, by dzięki temu być miejscowością, w której warto mieszkać oraz przyjeżdżać spędzać czas. Prowadzi się szkoły, do których zawsze się dopłaca, prowadzi się szpitale i przychodnie, do których się dopłaca, prowadzi się tereny sportowe i ośrodki sportowe do których także się dopłaca i inwestuje, ale dzięki temu oprócz inwestowania w te wszystkie podmioty daje się wiele możliwości dla mieszkańców i przyjezdnych, dzięki temu nadal toczy się życie w naszej gminie i może nie jest idealnie, ale idealnie na Ziemi nigdzie nie ma, bo to utopia i wiedzą o tym tylko te osoby, które choćby korzystając z edukacji w szkołach(do której się dopłaca) i uważając na lekcjach zdążyli się o tym dowiedzieć.
Grazynka

Grazynka

Przestancie w koncu [ocenzurowano przez automat]ic , tylko sie cieszcie ze cos bedzie, a nie wiecznie PRETENSJE O WSZYSTKO!! Nic wam sie nie podoba!
pik
+7

pik

Projekt jak z bajki. Jutro kupują kąpielówki i okulary do pływania.
A jakie koszty utrzymania miesięcznie, a jakie planowane miesięczne wpływy?
Ja szacuję manko w kasie miasta na 50-100 tys. miesięcznie czyli jakaś bańka rocznie wyparuje z naszej wspólnej kasy. No. ale kto bogatemu zabroni ? Na pocieszenie burmistrz pozwoli nam raz na rok zagłosować na budżet obywatelski, żebyśmy powalczyli o 100 tys, a jak się nie uda wygrać to będzie wina mieszkańców, że nie mają oświetlenia na ulicy,.bo za mało głosów było. To jednak trzeba mieć łeb, żeby być burmistrzem. Wydać nie swoją kasę i to na kredyt, na inwestycje, do której będziemy dopłacać latami i oczywiście pochwalić się sukcesem. Przypadkowo przed wyborami. Ja mam tylko taką rozterkę na kogo głosować. Na nowego burmistrza, który dostanie ten bajzel w spadku czy na obecnego, żeby nam pokazał jak sonie poradzi z utrzymaniem basenu i spłatą kredytów.
biała kiełbasa

biała kiełbasa

Cytuję Pisolandia:
Brawo Platforma buduje!!!, PiS rujnuje. Pis dał 500 złotych patologii i ośmieszył nas w Europie. Tylko tyle zrobił przez 2 lata. Przypominam że rząd Platformy i premier Ewa Kopacz dał 1000 zł na każde dziecko przez rok miesięcznie (Ale o tym mało kto wie bo zagłuszyła ją broszka Szydłowa z gminy Brzeszcze 500 plus od drugiego dziecka)

że też takich ludzi wypuszczają na przepustkę... dorwie sie taki do internetu i daje ujście swoim frustracjom.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: