Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Weekend z Głuchołazyonline.com.pl

Sondaże wyborcze.

  1. Sonda wyborcza SMS
  2. Sonda Internetowa
Jak oceniasz szanse kandydatów w walce o fotel Burmistrza?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
dscn3296
W świąteczną sobotę, 11 listopada, Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, już po raz trzeci Zorganizowało Turystyczny Rajd Niepodległości. Trasa prowadziła od pomnika Weteranom Walk o Niepodległość Polski do Polskiego Pomnika w jesenickim uzdrowisku. W sumie wychodzi nieco ponad 21 km.Trasa poprowadzona malowniczą doliną Białej Głuchołaskiej, jest dostępna dla turystów praktycznie w każdym wieku. Jedynym wyzwaniem jest 800 metrowe podejście w Czeskiej Wsi, za to widoki jakie roztaczają się z tego miejsca, z pewnością rekompensują każdy wysiłek. W tegorocznym rajdzie, na pieszą trasę wymaszerowało 58 osób. Byli to nie tylko turyści z Głuchołaz, Nysy czy Prudnika. Specjalnie na Rajd niektórzy przyjechali ze Strzelec Opolskich a nawet z Wielkopolski.

W Pisečnej natomiast dołączyło kilkoro turystów z Czech. Było to nieco mniej osób niż w roku ubiegłym, ale musimy pamiętać, że wszystkie prognozy pogody na ten dzień zapowiadały jakiś "Armagedon".  Przewidywany orkan "Marcin" miał zniechęcić do jakiegokolwiek wychodzenia z domu. Tymczasem okazało się, że ze wszystkich trzech rajdów, to właśnie tego dnia mieliśmy chyba najlepszą pogodę, chociaż na stokach Keprnika widać było leżący już śnieg. Dodatkowo do Jesenika, specjalnym autobusem, dojechało jeszcze z Głuchołaz 20 osób.

Rajd zakończył się złożeniem kwiatów pod Polskim Pomnikiem. Uroczystość odbyła się w asyście  żołnierzy Legii Polsko-Włoskiej w Nysie oraz z udziałem burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego.

dscn3156dscn3161dscn3170dscn3176dscn3182dscn3197dscn3202dscn3206dscn3211dscn3214dscn3217dscn3219dscn3223dscn3234dscn3236dscn3237dscn3241dscn3249dscn3263dscn3273dscn3296

Przypomnijmy, że celem rajdu jest upamiętnienie polskich patriotów, działaczy niepodległościowych, którzy bywali w tym miejscu w okresie zaborów.

Rajd odbył się dzięki dofinansowaniu przez Gminę Głuchołazy.

TPGUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: