Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

woz jarnoltowek
Może w tytule przesadziliśmy - remiza jest, ale nie ma garażu dla nowego cudeńka, które wczoraj z Kielc przyjechało do Jarnołtówka. Piękny, nowiutki i pachnący. Uterenowiony - po to by radzić sobie w warunkach terenowych. Bardzo wydajna pompa i 3 tysiące litrów wody na pokładzie. Z mocnym silnikiem. Nowy samochód bojowy OSP Jarnołtówek. Samochód wielkości średniej, co oznacza, że są wozy bojowe większe. Wielka radość w Jarnołtówku. Jednostka przecież należy do KSRG. Wóz jest z racji uterenowienia wyższy. I to jest zaleta ale i wada. Bo wóz nie zmieści się w tamtejszej remizie. Wóz jest, ale remiza jest niekompatybilna! Bo jest za niska. Wczoraj wóz przyjechał, został hucznie powitany po czym - odjechał do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Głuchołazach, gdzie będzie stał. Nie będzie użytkowany przez strażaków z Jarnołtówka, bo przecież w przypadku potrzeby użycia nikt nie będzie jechał do Głuchołaz po samochód i wracał do Jarnołtówka na akcję. 

Brakuje około metra, by auto zmieściło się w obecnych garażach. I gmina będzie musiała inwestować. Około 170 tysięcy oraz dodatkowo 60 tysięcy przesuniętych z przyszłorocznych wydatków na przebudowę.  Tylko że cała sprawa się ciągnie, mimo, że o tym, że Jarnołtówek dostanie nowy wóz wiadomo było już od dawna. 

Była koncepcja pogłębienia garażu - ale budynek okazał się niepodpiwniczony, przez co obniżenie podłogi jest zagrożeniem dla fundamentów budynku. Pojawiła się koncepcja zburzenia stropu i likwidacji remizy powyżej. Ale to generuje znacznie wyższe koszty. Z tyłu remizy jest budynek gospodarczy, dotąd wykorzystywany przez mieszkańców na komórki. I to właśnie ten budynek zostanie wykorzystany. Dla mieszkańców miejsce na komórki się znajdzie. A budynek zostanie przebudowany na garaż. Powstanie nowa brama, instalacja elektryczna, kanalizacyjna, wodna i połączenie z istniejącą remizą. 

Tylko jest jedno pytanie: dlaczego tak długo to trwa. O nowym samochodzie mówiono już długo wcześniej. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

obiektywny
+2

obiektywny

Spektakularne to przedsięwzięcie, ktoś chciał coś pokazać, ale nie przemyślał do końca, zdarza się.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: