Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

img 8495
Mieli już nie kopcić a dalej to robią! - grzmią mieszkańcy położonych przy Krówkach osiedli prosząc, byśmy coś z tym zrobili. Popytaliśmy co nieco... Rzeczywiście, firma pali starym piecem, który od 31 lipca nie jest już dopuszczony do ruchu. A to dlatego, że w nowym, gazowym piecu uszkodziła się pompa. Nowa została zamówiona od razu po stwierdzeniu awarii przed 1 listopada. Ale nie przyszła. 

W firmie była straż miejska, która sprawdzała ponowne przyczyny "dymienia". Firma wyjaśnia, że jak tylko dostaną zamówioną pompę, ta zostanie zamontowana i piec gazowy wróci do pracy. Na te kilka dni, by nie zatrzymać pracy w zakładzie uruchomiono stary piec. 

A mieszkańcy są naprawdę zdenerwowani. Grożą, że zgłoszą do Nadzoru Budowlanego w Nysie fakt łamania przez zakład przepisów.  - Gdyby Nadzór pojawił się w firmie, ta, po uruchomieniu procedury, została by zamknięta na czas uruchomienia nowego pieca. Ta procedura trochę potrwa, a w tym czasie nowa pompa już dawno zostałaby uruchomiona - mówi Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, Jarosław Feret. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Violl
+5

Violl

Cytuję ola:
Jak można uruchamiać kocioł , który z prawnego punktu widzenia został wycofany z eksploatacji przez Dozór Techniczny ponieważ nie spełnia wymogów. Użytkowanie niesprawnego urządzenia jest łamaniem prawa a jednocześnie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników tego zakładu. Służby Nadzoru Budowlanego powinny niezwłocznie nakazać zdemontowanie tego pieca ponieważ pod różnymi pozorami , palenie będzie się powtarzało. Słowa naczelnika wydz. rolnictwa i ochrony środowiska są nie do przyjęcia. Jeżeli samochód nie ma ważnego przeglądu technicznego to Policja nie pyta nas czym będziemy jeździli, odbiera dowód rejestracyjny i nakłada mandat. A tu utyskiwania bo zamkną zakład, właściciel miał czas na uruchomienie pieca gazowego do końca lipca a uruchomił go pod koniec października. To jest jawne lekceważenie instytucji nadzorczych ( Dozoru Technicznego, Nadzoru Budowlanego, Urzędu Gminy, Straży Miejskiej itd.) prawa i mieszkańców, którzy w tej okolicy mieszkają.
Brawo brawo!! Pięknie opisane i o to właśnie chodzi jak można łamać jawnie prawo a instytucje odpowiedzialne nic nie robią!!
Ak
-3

Ak

Kiedyś takich kominów jak w krówkach, a nawet dużo większych było w Głuchołazach kilkanaście razy więcej i udzie żyli. Nie wpadajmy z jednej skrajności w drugą.
ola
+4

ola

Jak można uruchamiać kocioł , który z prawnego punktu widzenia został wycofany z eksploatacji przez Dozór Techniczny ponieważ nie spełnia wymogów. Użytkowanie niesprawnego urządzenia jest łamaniem prawa a jednocześnie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników tego zakładu. Służby Nadzoru Budowlanego powinny niezwłocznie nakazać zdemontowanie tego pieca ponieważ pod różnymi pozorami , palenie będzie się powtarzało. Słowa naczelnika wydz. rolnictwa i ochrony środowiska są nie do przyjęcia. Jeżeli samochód nie ma ważnego przeglądu technicznego to Policja nie pyta nas czym będziemy jeździli, odbiera dowód rejestracyjny i nakłada mandat. A tu utyskiwania bo zamkną zakład, właściciel miał czas na uruchomienie pieca gazowego do końca lipca a uruchomił go pod koniec października. To jest jawne lekceważenie instytucji nadzorczych ( Dozoru Technicznego, Nadzoru Budowlanego, Urzędu Gminy, Straży Miejskiej itd.) prawa i mieszkańców, którzy w tej okolicy mieszkają.
osiedle
-1

osiedle

Cytuję komin:
Jacy bohaterzy z tych mieszkańców, a może by tak się zainteresowali tym czym sąsiedzi palą, bo wczoraj w mieście wieczorem idąc to nawet nie było czym oddychać, tak gęste ciemne dymy wychodziły z niektórych kominów w kamienicach oraz w domkach jednorodzinnych. Nie jestem za truciem powietrza w naszej gminy tego typu dymami, ale nie robiłbym kozła ofiarnego tylko z tego zakładu, bo takich trujących kominów jest o wiele więcej w naszej gminie, zwłaszcza u zwyczajnych mieszkańców.
Jakbyś miszkał blisko i cały rok się zmagał z ty uciążeniem to pewnie zmienił byś zdanie. A skoro przeszkadza Ci czym mieszkańcy palą to dzwoń do odpowiednich jednostek ..proste.
komin
+10

komin

Jacy bohaterzy z tych mieszkańców, a może by tak się zainteresowali tym czym sąsiedzi palą, bo wczoraj w mieście wieczorem idąc to nawet nie było czym oddychać, tak gęste ciemne dymy wychodziły z niektórych kominów w kamienicach oraz w domkach jednorodzinnych. Nie jestem za truciem powietrza w naszej gminy tego typu dymami, ale nie robiłbym kozła ofiarnego tylko z tego zakładu, bo takich trujących kominów jest o wiele więcej w naszej gminie, zwłaszcza u zwyczajnych mieszkańców.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: