Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
basen
Czy to już pierwsze oznaki zbliżającej się kampanii wyborczej że politycy jakby bardziej nerwowi? Czy jednym z objawów przedwyborczej gorączki są zażarte boje o kwestie rozwoju miasta? Bo coś się wydaje, że to chyba po trochę i kampania wyborcza i troska o miasto przyświeca wojnie o krytą pływalnię.  Kolejna sesja i kolejny bój o kryte kąpielisko. A nic na to nie zapowiadało. Sprawa błaha z pozoru - bo na poprzedniej sesji mówiono o 12 milionach, ale jak to wyszło później, to była kwota bez podatku. A przecież po doliczeniu tegoż, to już nie 12 a 15 milionów będzie kosztować ten przybytek. 

Radni opozycji przekonywali, że te pieniądze można przeznaczyć na inny cel. Przykładowo na remonty kamienic, na drogi. Owszem, mają rację. Ale jest też kontrargument: A po co nam ładne kamienice i drogi, jak nikt nie będzie chciał w gminie mieszkać, bo brak perspektyw i atrakcji? Praca w gminie jest bo bezrobocie wciąż dołuje.  Ale brakuje atrakcji. Dla mieszkańców i dla turystów. A to właśnie o tych ostatnich walczymy. Bo co nam po nich, jak przyjadą pooglądać ładne kamienice przechadzając się po równych chodnikach, jak potem stwierdzą, że poza tymi "widoczkami", gmina nie ma nic więcej do zaoferowania. 

Jakimś też dziwnym trafem cała ta sytuacja przypomina sytuację przy budowie kąpieliska nad białką. Wówczas radni opozycji także zwalczali pomysł. Czyżby historia się powtarzała, a opozycyjni radni dążą do storpedowania pomysłów władzy, by odebrać jej atut, którym ta będzie się chwalić przy okazji wyborów?

Radni stojący za burmistrzem bronią kąpieliska argumentując, że kamienice i drogi i tak sukcesywnie się remontuje. To jest zresztą zadanie, na które nie trzeba milionów i kredytu. Kwota kredytu na kąpielisko jest duża, ale jak historia pokazuje - nie z takimi sobie radziliśmy. Ktoś przeciwny projektowi powie - 15 milionów? Droga ta kiełbasa wyborcza, jaką nam serwuje burmistrz w nadziei na reelekcję. Ale myśląc w perspektywie przyszłości miasta - jeżeli nic nie będziemy robić z obawy o koszty, to staniemy się zapomnianym, zapyziałym przez świat miasteczkiem. A pomni  dumnej uzdrowiskowej i turystycznej historii miasta, nie możemy przepuścić szansy na rozwój. Przypomnijmy jeszcze jeden argument - jeżeli my nie zbudujemy, to zrobi to Jesennik który czeka na rozwój sytuacji w naszym mieście stawiając warunek, że jeżeli my postawimy kąpielisko, to starosta Jesenika zrezygnuje z własnego pomysłu. A jak postawią pływalnie Czesi, to my możemy zapomnieć, o tym, by ta inwestycja przyciągnęła do nas kogokolwiek więcej niż Głuchołaskie szkoły i mieszkańców. 

Przerwijmy jednak rozważania, by przysłuchać się dyskusji, jaka miała miejsce w środę (25.10). Poniżej prezentujemy kolejne głosy w sprawie, w takiej kolejności, w jakiej je wypowiadali kolejni radni, burmistrz, oraz, dodatkowo, Prezes GKTBS, Zbigniew Augustyn.

Radny Zdzisław Baran i Skarbnik Gminy, Sławomir Deko:Radny Zdzisław Baran:Burmistrz Edward Szupryczyński:Radny Zdzisłąw Baran i Burmistrz, Edward Szupryczyński:Radny Jerzy Wojnarowski:Radny Jacek Wanicki:Burmistrz, Edward Szupryczyński:Radny Andrzej Gębala:Przewodniczący Rady Miejeskiej, Radny Stanisław Szul:Radny Zdzisław Baran:Radny Andrzej Tokarz:Radny Andrzej Gębala:Radny Bolesław Stychno:Burmistrz Edward Szupryczyński:Radny Andrzej Gębala:Radny Ryszard Udziela:Prezes GKTBS, Zbigniew Augustyn:Radny Baran, Wanicki i głosowanie:

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

Siostra Basen
+1

Siostra Basen

Jeśli chodzi o basen to pomysł trafiony podobnie jak było ze stadionem :) ALE 15 mln to jednak będzie mało o jakieś minimum 5 mln żeby zrobić obiekt zapewniał podstawowe potrzeby turystów. Pamiętajmy o jednym żeby w dzisiejszych czasach kogoś przyciągnąć to trzeba się naprawdę postarać. I tu wiem na 100% że 15 mln na taki obiekt to jest mało :)
Rafał.
+2

Rafał.

Cytuję Inwestycja:
Najlepsza inwestycja gminy to wymienić burmistrza Szupryczynskiego na energicznego i pełnego pomysłów na lepsze jutro Grzegorza Ptak.

Kto za to łapka w górę i do urn zapraszamy w przyszłym roku.

A kto to jest ten Ptak ? jakiś orzeł ? najlepszym burmistrzem będzie w naszym mieście Nikodem Dyzma, Miś Yogi, Flip lub Flap, Ryszard Petru lub jak mu tam, no ten Ken ..... oooo Krutak, wybitna osobowość , kolejny to Bortniczuk - cudotwórca, przemienia wodę w wino, ludzie obojętnie kto tu będzie burmistrzem to nic nie zrobi, będzie tylko spłacał długi po Szupryczyńskim, ktokolwiek coś wam będzie obiecywał to KŁAMCA, KŁAMCA, KŁAMCA.
Rafał.

Rafał.

Cytuję Jolanta:
Same orły intelektualne w opozycji!Polecam wysłuchać radnego Wanickiego.Kampanie wyborcza ruszyła!!!

No niestety , pan radny Wanicki, tradycyjnie duzo się udziela, dużo mówi, mądrze mówi, tylko nie treściwie, no cóż, wszak on był od Bortniczuka, a to wszystko wyjaśnia.
Jolanta
+5

Jolanta

Same orły intelektualne w opozycji!Polecam wysłuchać radnego Wanickiego.Kampanie wyborcza ruszyła!!!
Trele morele
+4

Trele morele

Jeszcze jedno bo jak słucham wypowiedzi 'Wojnarowskiego' to nóż się w kieszeni otwiera. Większego pustostanu nigdy nie słyszałem. Panie Wojnarowski mam nadzieję że to była Pana pierwsza i ostatnia kadencja w radzie. I niech się Pan zajmie murowaniem, tynkowaniem bo na tym może zna się pan lepiej.
Trele morele
+1

Trele morele

No i co nam z tych wyremontowanych kamienic? Jak ludzi młodych brakuje? Kto w tych kamienicach bedzie mieszkał jak mieszkania to totalna ruina? Basen jest potrzebną inwestycją, która przyciągnie turystów do miasta a w ślad za turystami może i mieszkańców? Będzie basen, tężnia, wyremontowane schronisko, biblioteka nowoczesna...żeby jeszcze po tym okresie wakacyjnym się więcej działo w glucholazach!
Inwestycja
+5

Inwestycja

Najlepsza inwestycja gminy to wymienić burmistrza Szupryczynskiego na energicznego i pełnego pomysłów na lepsze jutro Grzegorza Ptak.

Kto za to łapka w górę i do urn zapraszamy w przyszłym roku.
Alex
+5

Alex

Który to powiedział że kamienice i "drogi" sukcrsywnie się remontuje? Kamienice może i tak ale droga na Damrota od początku jej istnienia wygląda jak po bombardowaniu! A teraz dopiero się zacznie jazda jak otworzą warsztat samochodowy koło hali banderoza. Dziury się tylko zasypuje jakimś gównem za przeproszeniem a na ich miejsce poestają nowe albo wypadają w tym samym miejscu. A wystarczyło by to zedrzec i chociaż jakieś płyty betonowe położyć. Już nie mówię o asfalcie bo ten pewnie jest tak drogą inwestycją że na basen nie starczy. Basen popieram jak najbardziej. Bo takie inwestycje zmierzają w dobrym kierunku i są bardzo dobre dla rozwoju miasta. Ale trzeba też pomyśleć o potrzebach mieszkańców.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: