Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
swidnicka copy
O chodnik, który połączyłby osiedle Bodzanów 2 z miastem mieszkańcy prosili się od dawna. Sytuacja na wyjeździe do Gierałcic była co najmniej dziwna. Oto bowiem od ul. Kraszewskiego, poprzez fragment ulicy Świdnickiej chodnik był, a potem - znikał, by ponownie, po kilkunastu metrach znów dumnie stać  przy jezdni. Tyle, że nieco później w górę ten sam chodnik ponownie znikał.  A co mieli robić mieszkańcy nowych domków położonych nieco dalej? Pieszo i poboczem do domu i miasta. O ile poboczem można nazwać ten fragment pomiędzy jezdnią a rowem. Nie było to bezpieczne.

W końcu można ogłosić mały sukces. Chodnik się buduje. Powiat po walce radnego powiatowego Jacka Kanarskiego podjął się budowy. Radny Kanarski długo nie dawał za wygraną. Ostatnio przywiózł na miejsce samego Starostę Powiatowego, Czesława Biłobrana, by pokazać mu, jak wygląda droga do domu dla mieszkańców. Bezpieczeństwo na tym fragmencie peryferiów Głuchołaz chyba ujęło za serce starostę, bo budowa ruszyła z kopyta. 

Przy okazji należało by pokazać powiatowi fragment drogi na Gierałcice położony przy nowych domkach. Toż to prawie "muldowy" tor rajdowy. Za drogi w powiecie odpowiedzialny jest Daniel Palimąka. Radny Kanarski chyba i jego musi przywieźć na miejsce,  by uświadomił sobie skalę zaniedbań powiatu na drogach gminy Głuchołazy. 

Swoją drogą trzeba powiedzieć jedno - radny Jacek Kanarski stał się czarną owcą wśród radnych powiatowych. Jego praca na rzecz gminy Głuchołazy tak już doskwiera na posiedzeniach Rady Powiatu, że coraz częściej zabiera mu się mikrofon i głos. Bo ciągle czegoś chce, by powiat zrobił dla Głuchołaz. Ciężkie jest życie radnego...

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Komentarze

Wolna

Wolna

No i co, panie Jacku? Dojdziecie do porozumienia z chodnikiem przy wjeździe do Charbielina? Czy raczej zapomnieć o Pana istnieniu?
Żabcia

Żabcia

Na długi chodnik przy w/w osiedlu - jest fundusz. A na 50-60m chodnika w Charbielinie, przy drodze głównej - NIE MA !!! I gdzie tu logika? Może Pan Kanarski zacznie jeździć po "swoim" terenie. Wszak głosowaliśmy za jego kandydaturą !
Alex
-1

Alex

Bardzo dobrze. Chodnik był tam potrzebny już dawno.Moje pytanie. Kiedy ktoś się weźmie za drogę na ulicy Damrota? Może Pan Jacek Kanarski ma jakąś siłę przebicia.
Ciężarna
+3

Ciężarna

Co do Jacka Kanarskiego, to pytam, czy wie, że ulica, na której parkują jego dostawcy jest źle wyprofilowana i ścieki i deszczówka przepływa przez całą ulicę aby tak dojechać do kanału? Może by tym się zająć? Druga sprawa; śmietnik postawiony na kawałku placu manewrowego, po jego środku, należy do pięknych przejawów architektury współczesnej...
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: