FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
szczeniaki
Gdy się o tym dziś w siedzibie Straży Miejskiej dowiedzieliśmy, nie mogliśmy uwierzyć. Jak można być takim ...., by zrobić coś takiego. Jakiś "człowiek" w szczelnie zawiązanym worku wyrzucił na pewną śmierć dopiero co narodzone szczenięta. Niestety, jeden z nich nie przeżył. Reszta została natychmiast zawieziona do Nysy, gdzie znajdują się w inkubatorze. Szczenięta miały jeszcze pępowiny. Będziemy monitorować sprawę.  A tymczasem komunikat ze straży miejskiej: 

Czy to już koniec człowieczeństwa???

Podobno...”człowiek to brzmi dumnie...” niestety mam ogromne wątpliwości, co do człowieczeństwa kogoś, kto wyrzuca szczenięta w szczelnie zawiązanym worku foliowym w szczere pole???

Nazwanie tego kogoś po imieniu...pozostawiam internautom...

W dniu wczorajszym o godzinie 13.55 kobieta spacerująca z psem powiadomiła dyżurnego Straży Miejskiej, że na polu w rejonie „starej cegielni” znajduje się worek /reklamówka/ w którym coś się rusza.../

Po rozerwaniu worka, okazało się, że w środku znajduje się 6 szczeniąt. Natychmiast w to miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej.

Zwierzęta zostały przejęte przez funkcjonariuszy, przewiezione do siedziby SM. Po otuleniu psiaków i przełożeniu do transportera zostały one natychmiast odwiezione do lekarza weterynarii.

Na dzień dzisiejszy wiemy, ze pięć szczeniąt żyje, są pod fachową opieką weterynaryjną w inkubatorze, karmione mlekiem zastępczym. Mamy nadzieje, że sprawa zakończy się happy endem.

Ponadto skierowaliśmy sprawę na policje w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami z nadzieją, że tez zakończy się ale tym razem postawieniem zarzutów...

Komendant SM, Tomasz Dziedziński

Mamy prośbę - jeżeli ktoś wie o ciężarnej suce, o człowieku, który przebywał na działkach z ciężarną suką. Jeżeli ktoś widział człowieka niosącego worek. W końcu, jeżeli ktoś może cokolwiek powiedzieć na ten temat - prosimy o kontakt. 

To, że ta bestia będzie poszukiwana przez Policję, to jedno. Ale takiego "człowieka" trzeba znaleźć i napiętnować. Ten człowiek sam się nie zgłosi. Bo po tym, co zrobił, i skoro brak mu sumienia to nie sądzimy, by uczynił coś godnego  człowieczeństwa i przyznał się do czynu.  

Szczenięta znajdują się w dobrych rękach u lekarza. Szkoda, że jedno szczenie nie przeżyło. Nie wiemy, jak długo szczeniaki leżały w worku. Noc? Od rana do momentu znalezienia? Jeżeli zaś znajdą się ludzie, którzy zechcą stworzyć nowy dom dla tak brutalnie potraktowanych przez innego człowieka, psów - prosimy o kontakt.  Za jakiś czas pieski będą odchowane na tyle, by móc je adoptować i pozwolić im jeszcze uwierzyć w człowieka...

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Komentarze

jakcyl

jakcyl

To może ktoś kto posiada wiedzę na temat bydlaka co dopuścił się tego czynu wyśle anonim do organów ścigania, napewno ktoś widział, jak suka sąsiada chodziła w ciąży a szczeniąt brak. Milczenie daje przyzwolenie na tego typu działania i nigdy nie będzie lepiej jak bandyta nie zostanie złapany i osądzony.
Pracuś
+4

Pracuś

Nareszcie kawał dobrej roboty, a nie tylko mandaty na rynku. A poza tym to nie znajduję nazwy dla takiej bestii w ludzkiej skórze. udupić bydlaka!!!
Joe
+4

Joe

Jestem pewny, że jak nawet znajdą tego mordercę to wyrok będzie jak zwykle śmieszny bo znając nasze sądy prędzej zamkną kogoś kto ukradł w sklepie cukierka a mordercy i pijani kierowcy, którzy zabijają na ulicy dostają śmieszne wyroki.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: