Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
oszustwo
   Metody złodziei ewoluują. Oszuści wciągają głównie ludzi starszych w wymyślone akcje i podają różne powody aby zdobyć w łatwy sposób pieniądze. Tak też było w Nysie. Mężczyzna podający się za pracownika firmy oszukał 86-letnią kobietę, sprzedając jej książkę teleadresową. Apelujemy o rozwagę i rozsądek.
      Wczoraj dyżurny nyskiej policji przyjął zgłoszenie o oszustwie. Z ustaleń nyskich policjantów wynika, że do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna informując, że ma dla niej książkę teleadresową i musi za nią zapłacić 70 złotych. Kiedy kobieta odmówiła, mężczyzna poinformował ją, że w przypadku nieuiszczenia opłaty, zapłaci wysoką karę. Nysanka przestraszona konsekwencjami, przekazała mężczyźnie żądaną kwotę. Po chwili zorientowała się jednak, że została oszukana i zaalarmowała policję.

Oszuści stosują coraz to nowsze metody "żerując” głównie na osobach starszych. Wymyślają akcje i podają różne powody, aby zdobyć w łatwy sposób pieniądze.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zapuka do ich drzwi. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Wykorzystujmy okoliczności np. różnego rodzaje święta jak i przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji odwiedzających nas osób, poinformujmy o tym policjantów, dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Kazik
+1

Kazik

''Kiedy kobieta odmówiła, mężczyzna poinformował ją, że w przypadku nieuiszczenia opłaty, zapłaci wysoką karę. Nysanka przestraszona konsekwencjami, przekazała mężczyźnie żądaną kwotę.''

Ten cytat świadczy o prawdziwym problemie, który dotyka ludzi. Metody, jakie są stosowane przez jednostki prawne, instytucje. Oszust tylko je zacytował, powołał się na jedna z nich - to wystarczyło. Ludzie są bezradni, bez możliwości negocjowania, odwoływania się od decyzji, sprzeciwu, wyrażeniu niezgody na pomysł instytucji, które wymuszają na ludziach ponoszenie zbędnych kosztów, akceptowanie zyskownych dla instytucji, firm pomysłów, a opieszałość w ich wykonaniu niesie poważne konsekwencje, kary.
Bo instytucje mogą grozić, karać, wymagać,utrudniać życie, wyznaczać nieprzekraczalne terminy...tzw obywatelom już nie.
Gdy nawet znajdzie się ktoś litościwy w instytucji, to tylko odwlecze restrykcje, a obrońca ludu poniesie karę
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: