Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

10350522 674418952607827 3267271530036792456 nSąd  Rejonowy w Prudniku odrzucił pozew Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła z Gierałcic przeciwko gminie Głuchołazy o zapłatę rzekomo zaniżonej dotacji oświatowej.  

Jest to kolejna odsłona sądowej batalii. Stowarzyszenie domagało się od gminy zapłaty  kwoty około 23 tyś zł stanowiącej w jego przekonaniu różnicę pomiędzy prawidłowo obliczoną a rzeczywiście wypłaconą dotacją za miesiąc styczeń 2013 roku. 

 

Jest to już trzecie orzeczenie sądowe pomiędzy gminą a stowarzyszeniem. Wcześniej  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu przyznał rację gminie , kiedy to przedmiotem skargi była uchwała budżetowa i wówczas skargę oddalono , a jeszcze wcześniej tenże sąd uchylił kilka zapisów z uchwały rady miejskiej dotyczącej trybu udzielania dotacji. Sądy te jednak nie odnosiły się do kwestii ewentualnej nieprawidłowości w przekazaniu dotacji szkole z Gierałcic.

 

Sąd Rejonowy w Prudniku , odrzucając pozew o zapłatę , podzielił stanowisko pełnomocnika procesowego  gminy, iż stowarzyszenie skierowało roszczenie do niewłaściwego sądu i w niewłaściwym trybie. 

 

Postanowienie nie jest prawomocne.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

czyte
+8

czyte

Co Wy za reprezentantów macie , jak nie wiedza nawet jak i gdzie założyć sprawę. A swoja drogą to trochę wstyd, żeby radny będący nauczycielem w Gierałcicach walczył o kase dla siebie
Mi
+3

Mi

Jak portal już tak pisze o sądach to może kilka informacji na temat prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę w Kędzierzynie Koźlu.

od redakcji Bardzo słuszna koncepcja, sprawdzimy w przyszłym tygodniu.
nauczyciel
+8

nauczyciel

Panie Wanicki to teraz do którego sadu pan się wybierze niech pan zacznie coś konstruktywnego bo ta Pana jajecznica już sie znudziła

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: