Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Weekend z Głuchołazyonline.com.pl

Sondaże wyborcze.

  1. Sonda wyborcza SMS
  2. Sonda Internetowa
Jak oceniasz szanse kandydatów w walce o fotel Burmistrza?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
dscf9808
Dziś miała miejsce nadzwyczajna, krótka sesja Rady Miejskiej. Punktem programu było głosowanie nad przystąpieniem gminy Głuchołazy do partnerstwa w Projekcie "Ochrona różnorodności biologicznej na terenie Subregionu Południowego" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Przystąpienie do tego projektu zaowocuje dofinansowaniem remontu okolic "Chatki" o czym pisaliśmy w tym artykule. 

W ramach projektu za 912 tysięcy, z czego gmina pokryje jedynie 15% tej kwoty, możliwe będzie odbudowę alejki spacerowej wzdłuż rezerwatu "Las Bukowy", remont chodnika, nowe ścieżki granitowe, kanalizacja deszczowa, LED-owe oświetlenie i remont parkingu.

Wynik głosowania jednogłośny, radni jak jeden mąż podnieśli rękę za tym projektem. Tak więc będzie rewitalizacja tego terenu. W poprzednim artykule utyskiwaliśmy na "Chatkę". Za ciosem poszedł radny Grzegorz Ptak, który na przeszły, już regulaminową sesję Rady Miejskiej szykuje interpelację - wniosek o możliwość wykupienia chatki od prywatnego właściciela. Jak argumentuje radny, zakup obiektu "pozwoli na uratowanie historycznej tego obiektu, zwiększy atrakcyjność tej "martwej", ale jakże często odwiedzanej części zdrojowej miasta".

Ostatnia, znana nam cena obiektu w czasie, gdy oferta jego sprzedaży ukazała się w pewnym serwisie nieruchomości to kwota 365 tysięcy. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Zośka
-3

Zośka

Grzesiu ! Każde Twoje działanie na rzecz miasta i jego mieszkańców jest pozytywne. wielu mieszkańców jest za Twoimi pomysłami. Dziękuję, że myślisz za niektórych zarządzających w mieście!
Jolka

Jolka

...a potem sprzedadzą tę ścieżkę w prywatne ręce....tak, jak to było ze ścieżką dydaktyczną w Jarnołtówku. Bez komentarzy A prywatnie jestem za projektem Grześka Ptaka, który, jako jeden z nielicznych, potrafi myśleć !!!
Jan iKrzyś

Jan iKrzyś

Koniecznie potrzebna jest wymiana chodnika przy Schattdecor, od mostu Jana Pawła II do mostku przy il Moniuszki.Nogi można połamać a jest często używany przez osoby idące do pracy,czy szkoły.
turystyczny
+2

turystyczny

Bioróżnorodność! Chronimy przyrodę czy budujemy brukowane ścieżki i parking? Każde pieniądze można wydać tylko po co? Miejsce ogniskowe zdewastowane. Alpinarium pożal się Boże. Szkółka leśna czy jak to ktoś zwał zarasta chwastami.Są pieniądze z Unii to trzeba coś wymyślić. No i wymyślił Burmistrz wraz z Panem X i Y. Życzę szczęścia z utrzymaniem inwestycji z pieniędzmi unijnymi, kredyty do spłacania po 2022 roku czyli przez następną ekipę radnych i Burmistrza. Po nas tylko potop.
ciekawe
+2

ciekawe

W tej chatce mozna by zrobić z prawdziwego zdarzenia centrum informacji turystycznej z bufetem kawiarnianym itp.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!