FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 7818
Pojawiają się i znikają. Co chwila inny kolor, inna tablica, inny stan. Mowa o samochodach marki Volvo, które mieszkaniec Alei Jana Pawła ściąga na lawetach z całego kraju. Przez kilka tygodni stoją na terenie zdroju, by potem trafić do rozbiórki w Charbielinie, gdzie właściciel je rozbiera w celu odzysku metali szlachetnych. Jeżeli ktoś nie widział tego, jak wygląda posesja złomiarza, niech jedzie zobaczyć.  img 7817
Nie wnikamy w to, w jaki sposób, i czy legalnie według prawa o złomowaniu samochodów, złomiarz te samochody pozyskuje. Ale czy składowisko tych samochodów na prywatnej posesji jest legalne? Co robi złomiarz z płynami eksploatacyjnymi? O to pytają mieszkańcy wioski.

Tymczasem o to, czy te szroty muszą stać w zdrojowej części miasta pyta radny Grzegorz Ptak, którego widocznie zirytował ten widok. Radny pyta, czy nie można coś zrobić ze złomiarzem, jego lawetami i samochodami. 

Wygląda na to, że za kolekcjonera Volvo na razie władza się nie zabierze - jak tłumaczy wiceburmistrz, Roman Sambor - procedury są zbyt długotrwałe. Posłuchajmy zresztą sami.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

ozyzio
+10

ozyzio

Przecież gołym okiem widać,że to auto jak również laweta nie powinny być dopuszczone do ruchu po drogach publicznych, wystarczy wysłać na kontrol policję drogową i już a do tego w Charbielinie straż pożarną w celu sprawdzenia czy nie istnieje zagrożenie p-poż z powodu nadmiernego bajzlu
oj
+16

oj

jak w tym przypadku oraz wielu innych pan Sambor jak zwykle jest bezradny, a może ten pan nie powinien zajmować swojego stanowiska?
dodek
+13

dodek

zkontrolować dokładnie wszystkie papiery sprowadzonych aut, sprawdzić stan techniczny lawety i samochodu a napewno coś się znajdzie na tego bałaganiarza a ten z CHarbielina ciągle blokuje przystanek autobusowy i autobusy nie mają jak wjechać po ludzi ale najlepiej powiedzieć,że nic się nie da zrobić...
GG
+11

GG

to jeszcze nic z tyłu bloku jest jeszcze gorzej, mieszkańcy bloku ledwo stają tam samochodami..
larek-60
+8

larek-60

Cytuję M:
"nie wiem" najlepiej nic nie robić... może problem sam zniknie a może nie

no i jak w tych Głuchołazach ma być dobrze?

Na czas zawodów rowerowych zniknęły wraki tych samochodów, a teraz wróciły. Tragedia!
synaps
+5

synaps

Cytuję synaps:
"przez tydzień czasu rypać"

nie mam pojęcia dlaczego jest tylko część komentarza :-|

powinno być:
"przez tydzień czasu rypać" :lol:
może należy poszukać w przepisać nt. pozostawiania wraków na ulicach, o estetyce terenu- w końcu to zdrój. ze znakiem o czasowym parkowaniu jest ten minus, że Pan właściciel może przestawiać auto o pół metra i już nie będzie łamał zakazu. Dodatkowo może za każde nowe auto zrobić wycieczkę i sprawdzić jego legalność? to chyba dużo czasu nie kosztuje.

Zastanawia mnie czy z terenu po starej stacji kolejowej można utworzyć parking?
M
+7

M

"nie wiem" najlepiej nic nie robić... może problem sam zniknie a może nie

no i jak w tych Głuchołazach ma być dobrze?

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: