FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
pogoda
Powalone drzewo na 411- Nysa - Głuchołazy. Ponad 70 pojazdów utknęło na drodze - mówi nam przez telefon czytelnik . Objazd Bodzanowem. Kolejne powalone drzewo w Charbielinie. Interwencja także w Gierałcicach. A to być może początek. Bo wieje i wiać będzie. Orkan Xavier dotarł nad Polskę, gdzie dostał Polsko brzmiącą nazwę Ksawery. Tak więc:

  • pozbierajcie wszystko z balkonów, tarasów, chyba że chcecie potem szukać tych rzeczy, lub wyrządzą one krzywdę pieszym, sąsiadom czy samochodom.
  • zaparkujcie z dala od drzew
  • unikajcie przebywania na zewnątrz

 

Wideo: OSP Bodzanów. Wyjazd do powalonego drzewa. 

Aktualizacja: godzina 21:30 - jakby wiatr nieco zmniejszył siłę. Prognoza, że będzie wiać tylko do 2 w nocy się sprawdza? Oby noc była spokojna. 

Ostrzeżenie meteo:

II stopień zagrożenia
Silny Wiatr w porywach od 91 do 110 km/h 
Komunikat obowiązuje od 2017-10-05 14:00 do 2017-10-06 02:00.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

szym
-1

szym

Cytuję tysiąclecia:
Interesujący filmik z wyjazdu OSP Bodzanów do akcji...może więcej takich filmików to przynajmniej można też zobaczyć, jak inni kierowcy zachowują się na drodze. Dobrze, że są tacy ludzie, którzy potrafią poświęcić swój czas nie tylko wolny, by służyć społeczeństwu w chwilach zagrożenia itd. Szkoda tylko, że już na tym filmiku widać jak wyjeżdżając do akcji to mają do pokonania przysłowiowy "szwajcarski ser" od remizy do drogi powiatowej, a prędkość i zwrotność oraz system oświetlenia tego już wysłużonego i zasłużonego wozu bojowego w Bodzanowie po prostu zwala z nóg w XXI wieku. Rozumiem, że dawniej ten wóz bojowy był perłą wśród wozów bojowych i chwała jemu za to, ale może w końcu poważnie by w gminie nasze władze samorządowe i sołeckie pomyślały o wymianie tego wozu bojowego, bo jak na jedną z największych wiosek w naszej gminie (i pod względem liczby mieszkańców i terytorialnie), przez teren której przelatują nie tylko drogi gminne, ale i na dużych odcinkach powiatowa droga oraz droga wojewódzka, i na terenie której znajdują się też dwa duże zakłady pracy, to jednak chyba już nie tylko wstyd, ale robi się coraz bardziej mniej bezpiecznie, bo akcje ratunkowe i interwencje choćby PSP i OSP to nie tylko dzielni ludzie(a to jest bardzo ważne i za to OGROMNE IM DZIĘKI!!!), ale to także sprawny i jak najlepszy sprzęt. Nie musi być od razu jakiś nowy wóz bojowy za 2,5 mln zł, ale jednak coś powinno się zacząć w tej sprawie nie tylko myśleć, ale i zrobić. A tak na marginesie, to gdyby ktoś myślał, że należę do PSP lub OSP, to już wyjaśniam, że nie należę, ale po prostu tak mi się po obejrzeniu tego filmiku wzięło na tego typu przemyślenia i się nimi podzieliłem. Jeśli ktoś nie chce się ze mną zgadzać, to nie musi, każdy ma prawo do swojego zdania i też je uszanuję. Pozdrawiam serdecznie wszystkich!


Warto!
paulo

paulo

Kierowca tej straży to ISTNY BARAN on nie nadaje się nawet do prowadzenia zaprzęgu konnego ten film to wielka poraszka !!!!!
viola
-1

viola

Cytuję tysiąclecia:
Interesujący filmik z wyjazdu OSP Bodzanów do akcji...może więcej takich filmików to przynajmniej można też zobaczyć, jak inni kierowcy zachowują się na drodze. Dobrze, że są tacy ludzie, którzy potrafią poświęcić swój czas nie tylko wolny, by służyć społeczeństwu w chwilach zagrożenia itd. Szkoda tylko, że już na tym filmiku widać jak wyjeżdżając do akcji to mają do pokonania przysłowiowy "szwajcarski ser" od remizy do drogi powiatowej, a prędkość i zwrotność oraz system oświetlenia tego już wysłużonego i zasłużonego wozu bojowego w Bodzanowie po prostu zwala z nóg w XXI wieku. Rozumiem, że dawniej ten wóz bojowy był perłą wśród wozów bojowych i chwała jemu za to, ale może w końcu poważnie by w gminie nasze władze samorządowe i sołeckie pomyślały o wymianie tego wozu bojowego, bo jak na jedną z największych wiosek w naszej gminie (i pod względem liczby mieszkańców i terytorialnie), przez teren której przelatują nie tylko drogi gminne, ale i na dużych odcinkach powiatowa droga oraz droga wojewódzka, i na terenie której znajdują się też dwa duże zakłady pracy, to jednak chyba już nie tylko wstyd, ale robi się coraz bardziej mniej bezpiecznie, bo akcje ratunkowe i interwencje choćby PSP i OSP to nie tylko dzielni ludzie(a to jest bardzo ważne i za to OGROMNE IM DZIĘKI!!!), ale to także sprawny i jak najlepszy sprzęt. Nie musi być od razu jakiś nowy wóz bojowy za 2,5 mln zł, ale jednak coś powinno się zacząć w tej sprawie nie tylko myśleć, ale i zrobić. A tak na marginesie, to gdyby ktoś myślał, że należę do PSP lub OSP, to już wyjaśniam, że nie należę, ale po prostu tak mi się po obejrzeniu tego filmiku wzięło na tego typu przemyślenia i się nimi podzieliłem. Jeśli ktoś nie chce się ze mną zgadzać, to nie musi, każdy ma prawo do swojego zdania i też je uszanuję. Pozdrawiam serdecznie wszystkich!


zgadzam się
tysiąclecia
-2

tysiąclecia

Interesujący filmik z wyjazdu OSP Bodzanów do akcji...może więcej takich filmików to przynajmniej można też zobaczyć, jak inni kierowcy zachowują się na drodze. Dobrze, że są tacy ludzie, którzy potrafią poświęcić swój czas nie tylko wolny, by służyć społeczeństwu w chwilach zagrożenia itd. Szkoda tylko, że już na tym filmiku widać jak wyjeżdżając do akcji to mają do pokonania przysłowiowy "szwajcarski ser" od remizy do drogi powiatowej, a prędkość i zwrotność oraz system oświetlenia tego już wysłużonego i zasłużonego wozu bojowego w Bodzanowie po prostu zwala z nóg w XXI wieku. Rozumiem, że dawniej ten wóz bojowy był perłą wśród wozów bojowych i chwała jemu za to, ale może w końcu poważnie by w gminie nasze władze samorządowe i sołeckie pomyślały o wymianie tego wozu bojowego, bo jak na jedną z największych wiosek w naszej gminie (i pod względem liczby mieszkańców i terytorialnie), przez teren której przelatują nie tylko drogi gminne, ale i na dużych odcinkach powiatowa droga oraz droga wojewódzka, i na terenie której znajdują się też dwa duże zakłady pracy, to jednak chyba już nie tylko wstyd, ale robi się coraz bardziej mniej bezpiecznie, bo akcje ratunkowe i interwencje choćby PSP i OSP to nie tylko dzielni ludzie(a to jest bardzo ważne i za to OGROMNE IM DZIĘKI!!!), ale to także sprawny i jak najlepszy sprzęt. Nie musi być od razu jakiś nowy wóz bojowy za 2,5 mln zł, ale jednak coś powinno się zacząć w tej sprawie nie tylko myśleć, ale i zrobić. A tak na marginesie, to gdyby ktoś myślał, że należę do PSP lub OSP, to już wyjaśniam, że nie należę, ale po prostu tak mi się po obejrzeniu tego filmiku wzięło na tego typu przemyślenia i się nimi podzieliłem. Jeśli ktoś nie chce się ze mną zgadzać, to nie musi, każdy ma prawo do swojego zdania i też je uszanuję. Pozdrawiam serdecznie wszystkich!
grisza
+2

grisza

Jak już to Ksawery , cała Polska pisze o orkanie Ksawery , ale pan redaktor GO wymyślił , że to będzie Xavier , tak po francusku , zagranicznie .

Nic nie wymyślałem. Jak to pisałem, to orkan, jako że przyszedł do nas z zachodniej Europy, to tam otrzymał nazwę Xavier. W Polsce "przechrzczono" tą nazwę na Ksawery. Proszę sprawdzić inne media - sporo z nich także używa nazwy zagranicznej.
mieszkaniec
+1

mieszkaniec

wiatr wiatrem, ale na ul. Karłowicza w okolicach torowiska i na chodniku pełno połamanych gałęzi i w końcu może się to dla kogoś źle skończyć

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: