FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
18836072 1933222113562688 8159374050711980795 n
Gmina rozpisała przetarg na kapitalny remont mostu huśtanego. To w ramach projektu finansowanego z UE pt. "750 lat wspólnej historii", w którym partycypuje czeski Jesenik i właśnie Głuchołazy. W ramach projektu Jesenik zorganizował dni rocznicowe miasta a Głuchołazy wyremontują mostek i odnowią pomnik Jana Nepomucena w Nowym Świętowie. O planach pisaliśmy już w czerwcu. Koszt remontu przejścia to 20 tysięcy euro. W jej ramach ma być przeprowadzona wymiana wszystkich elementów drewnianych, gruntowna naprawa elementów stalowych (wymiana uszkodzonych, niezbędne naprawy, wymiana śrub, czyszczenie z powłok lakierniczych, konserwacja, malowanie natryskowe), renowacja podstawy betonowej mostu. 

Tak gruntowny remont będzie się wiązał z zamknięciem mostu dla użytkowników. Oczywiście mieszkańcy znajdą sposób by dostać się na drugą stronę - most kolejowy powyżej, czego oczywiście nie polecamy, ponieważ jest zabronione i karalne.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

derek
+1

derek

To nie tylko kwestia konserwacji i czyszczenia tego mostu wiszącego...to po prostu fatalny projekt i złe wykonanie od samego początku. Jak można robić wiszący most, który składa się z elementów luźnych i swobodnie zwisających do których mocuje się elementy sztywne i prawie nieelastyczne i to dodatkowo jeszcze w fatalny sposób. Dopóki nie zmieni się cała koncepcja wykonania tego mostu, to nikt nie da gwarancji nawet ustawowych dwóch lat tylko za każdym razem co sezon będzie trzeba coś tam korygować, poprawiać, uzupełniać itd. Zresztą każdy z mieszkańców tego miasta wie i nawet na tym portalu nie raz mogliśmy poczytać co roku o kłopotach z tym mostem.
As

As

Może się mylę, ale chyba ten most nie tak dawno był gruntownie remontowany. A czy regularnie była przeprowadzana konserwacja elementów drewnianych i stalowych ?

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: