FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
liceum
Ten temat musiał być poruszony. Po tym, jak media rozpisywały się o przekazaniu liceum z gminy do powiatu, cała sprawa trafiła na sesję Rady Miejskiej. Rozpoczął radny Wanicki, który przedstawił na sesji wnioski dotyczące tego, kto prowadził nabór do szkoły w momencie, gdy ta była w okresie przekazania z gminy do powiatu. Radny otóż ustalił, że tak naprawdę tego naboru nikt nie robił.  Na sesji mówiono, że naboru nie było. My, opierając się na informacji przekazanych od byłej już dyrektor szkoły, twierdzimy, że tylko w okresie kilkunastu dni od zakończenia roku szkolnego do 27 czerwca do szkoły zgłosiło się 6 osób. O przypadku jednej osoby, która była "przegoniona" z jednej szkoły do drugiej by w końcu usłyszeć, że naboru do LO nie ma, ale jest do ZS lub ewentualnie może sobie pojechać do Nysy już pisaliśmy tutaj:

Jak uczeń za szkołą chodził:

Do szkoły za pośrednictwem naboru elektronicznego, jak informowała nas była dyrektor, było 6 osób. A potem powiat wyłączył formularz naboru do LO w dniu 27 czerwca. Jak się okazało na sesji, powiat nie robił tego pierwszy raz. Jak mówił radny Migała - już kilka razy zdarzyło się, że nabór elektroniczny do LO był wyłączany.

To, co usłyszeliśmy na sesji oraz informacje z samej szkoły składają się na jedną całość - szkoła od lat była sabotowana przez powiat. Tu samorządu w Nysie bronił radny Baran, który oponował radnemu Migale, gdy ten w swojej nerwowej wypowiedzi "wygarnął" cała historię tego, jak powiat czynił starania, by szkołę zlikwidować. To się w końcu się stało, gdy burmistrz ugiął się pod naciskiem radnych z opozycji (Wanicki i Wojnarowski) i szkołę zdecydował się oddać  powiatowi.

Posłuchajmy zresztą sami. Zaraz po przedstawieniu swoich ustaleń przez radnego Wanickiego, głos zabrał przewodniczący RM, Stanisław Szul, potem burmistrz (1:44 sekunda nagrania) i wiceburmistrz (4:51 sekunda), a następnie radny Migała (5:44). W odpowiedzi radnemu wypowiedział się radny Baran (7:28), potem nerwowa wypowiedź radnego Migały (9:20). Dla uspokojenia nerwów wypowiedział się ponownie burmistrz (12:17)

Nie chcemy prorokować - ale następną szkołą do likwidacji będzie ZS, no chyba że zmieni się starosta w Nysie. Czesław Biłobran wielokrotnie mówił publicznie o tym w trakcie wyborów samorządowych w 2014 roku, że centrum szkolnictwa ponadgimnazjalnego ma być w Nysie -  i dlatego milionowe kwoty idą na rozwój szkół w Nysie, a Nyskie szkoły są promowane na stronach Powiatu.

A teraz mały kamyczek do ogródka wszystkich, którzy byli zwolennikami lub przeciwnikami LO.

Jakiś czas temu zadzwoniła do nas pewna pani radna z małej, podoświęcimskiej gminy (gdzieś wyczytała o perypetiach z LO w naszej gminie), która starała się nas dopytać, jak można przejąć szkołę licealną z powiatu na barki gminy. Na te słowa stwierdziłem, że porywa się ta pani z motyką na słonce, że liceum nie ma szans w małym miasteczku, czego jesteśmy przykładem. Na to radna, że przekonała już do swojego pomysłu burmistrza i radnych i ma wielkich sponsorów, a potrzebuje jedynie znać drogę prawną przekazania szkoły. Obiecaliśmy, że skontaktujemy ją z kimś ze stowarzyszenia wspierającego nasze LO. Co najciekawsze - radna wymyśliła sobie, że w liceum zrobi szkołę kształcącą informatyków - developerów gier. Szkołę będzie wspierał koncern Microsoft, który był bardzo zainteresowany taką szkołą oraz jakieś stowarzyszenie polsko-amerykańskie. Nie wiemy, jak sprawa się rozwija, ale sama radna wyraziła swoje zainteresowanie powstaniem takiej szkoły w Głuchołazach, bo jak stwierdziła, jest duże zainteresowanie takim kierunkiem a i pieniądze wielkie. Jak widać - jak się chce to się da. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

Cric382
-4

Cric382

Nysą rządzi PiS i chcą nas upupić nasze Głuchołazy już naszą młodzież wysyłają do Nysy
MIG 15
-1

MIG 15

Zaraz, zaraz kto jest przewodniczącym komisji oświaty??
Czy to nie za jego kadencji liceum zostało zamordowane??
Czy ktoś tu szuka winnych, a może powinien zacząć od siebie??
Zamordowałem!!! a nie zamordowaliście powinien mówić.
jeżyk

jeżyk

Cytuję Docia:
Cytuję polityk:
Cytuję rzepa:
Cytuję Pisolandia:
Platforma zbudowała gazoport, stadiony, autostrady, parki, orliki, oczyszczalnie ścieków. PiSuar dał 500 złotych patologii i ośmieszył nas w Europie


Nie przesadzaj, bo gdyby nie inicjatywa włażnie znienawidzonego przez Ciebie PiSu oraz prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego to by tego gazoportu nie było, a PO-PSL nie miało już innego wyjścia, tylko musiało już zaczętą inwestycje kontynuowac, choć robili to wyjątkowo nieudolnie i przedłużając wszelkie ustalone wczesniej terminy co później wykazały przeprowadzone kontrole itd. A co do autostrad, to aż tak przepłaconych i nieoddanych w terminie tylko z nawet kilkuletnimi opóźnieniami inwestycji drogowych to w całej Europie nie widzieli oprócz Polski za czasów rządów PO-PSL, nie wspominając już jak przed ukończeniem budowy niektórych dróg to uroczyście je otwierali przed wyborami parlamentarnymi myśląc, że Polacy to "kupią" i dalej pozwolą im rządzić. O budowie stadionów to w ogóle żeś wyskoczył jakbyś nie znał szczegółów jak one powstawały i jak ogromnie przepłacone były i wadliwe projekty, które w trakcie budowy trzeba było przerabiać(choćby stadion w Poznaniu gdzie trybuny nie chciały się ze sobą "spotkać" oraz murawa miała kłopot z odpowiednim nasłonecznieniem; Stadion Narodowy itd.itp.), orliki, które pomysłem były dobrym, ale znowu kwestia wykonania i podwyższonego ryzyka kontuzyjności pokazała jak nawet dobry pomysł można zaprojektować tak, by kontuzje były bardziej fatalne niż na naturalnych nawierzchniach...mówisz jeszcze o parkach i o oczyszczalniach ścieków, jakby to był w ogóle wynalazek i odkrycie koalicji PO-PSL...hehehe...już wcześniej takie inwestycje były i niezaleznie kto by rządził to musiały być kontynuowane, bo wymagały tego przepisy UE wyznaczające terminy do kiedy trzeba było to przeprowadzić. Zapomniałeś też zaznaczyć jak za wspaniałej koalicji PO-PSL niesłusznie ograbiono Polaków z oszczędności w II filarze OFE, jak jednym posunięciem ograbiono Polaków z 1/3 sumy zasiłku pogrzebowego, jak zapowiadając obniżenie podatku Vat to podniesiono go, jak doprowadzono na setki miliardów okradania Polaków poprzez nieegzekwowanie podatku Vat itd.itp.

Popaprańcy zniszczyli Polskę a człowiekowi zabrali wszystko


A najlepsze, że jednym z gmachów ministerialnych w czasach "nierządu" PO-PSL był budynek, w którym mieściła się restauracja o nazwie "Sowa i przyjaciele" i to z tego gmachu przede wszystkim prowadzili nierząd w Polsce :P


Dobre :lol: Zgadzam się
honoratka
-1

honoratka

Cytuję Mrucio:
Won do piekła Pisowcy tam wasze miejsce i tam zawsze trafiacie szmaciury katolickie bo wasze mózgi są przepełnione kościelnym kadzidłem, i kończę wojnę i proszę uprzejmie administratora o nie banowanie numeru IP już się nie będę wypowiadał na tematy co pan powiedział.


"Mrucio", "Mrucio" ty jak brat bliźniak "Pisolandii", a tak naprawdę może po prostu macie wspólnego dealera...lepiej przestańcie palić i wąchać te paskudztwa, bo jak widać ogromnie zabawnie szkodzą Waszemu zdrowiu, ku radości wielu obserwatorów :P
Mieszkanka
+12

Mieszkanka

Liceum samo sie zamordowalo przyjmując coraz słabszych uczniów i obniżając drastycznie poziom. Nie mogło to podobać sie lepszym uczniom, więc zaczęli uciekać do Nysy! Ale o tym samo liceum nigdy nie mówi, tylko szuka winnych poza szkola!
jarema
-4

jarema

Cytuję rzepa:
Cytuję Pisolandia:
Platforma zbudowała gazoport, stadiony, autostrady, parki, orliki, oczyszczalnie ścieków. PiSuar dał 500 złotych patologii i ośmieszył nas w Europie


Nie przesadzaj, bo gdyby nie inicjatywa włażnie znienawidzonego przez Ciebie PiSu oraz prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego to by tego gazoportu nie było, a PO-PSL nie miało już innego wyjścia, tylko musiało już zaczętą inwestycje kontynuowac, choć robili to wyjątkowo nieudolnie i przedłużając wszelkie ustalone wczesniej terminy co później wykazały przeprowadzone kontrole itd. A co do autostrad, to aż tak przepłaconych i nieoddanych w terminie tylko z nawet kilkuletnimi opóźnieniami inwestycji drogowych to w całej Europie nie widzieli oprócz Polski za czasów rządów PO-PSL, nie wspominając już jak przed ukończeniem budowy niektórych dróg to uroczyście je otwierali przed wyborami parlamentarnymi myśląc, że Polacy to "kupią" i dalej pozwolą im rządzić. O budowie stadionów to w ogóle żeś wyskoczył jakbyś nie znał szczegółów jak one powstawały i jak ogromnie przepłacone były i wadliwe projekty, które w trakcie budowy trzeba było przerabiać(choćby stadion w Poznaniu gdzie trybuny nie chciały się ze sobą "spotkać" oraz murawa miała kłopot z odpowiednim nasłonecznieniem; Stadion Narodowy itd.itp.), orliki, które pomysłem były dobrym, ale znowu kwestia wykonania i podwyższonego ryzyka kontuzyjności pokazała jak nawet dobry pomysł można zaprojektować tak, by kontuzje były bardziej fatalne niż na naturalnych nawierzchniach...mówisz jeszcze o parkach i o oczyszczalniach ścieków, jakby to był w ogóle wynalazek i odkrycie koalicji PO-PSL...hehehe...już wcześniej takie inwestycje były i niezaleznie kto by rządził to musiały być kontynuowane, bo wymagały tego przepisy UE wyznaczające terminy do kiedy trzeba było to przeprowadzić. Zapomniałeś też zaznaczyć jak za wspaniałej koalicji PO-PSL niesłusznie ograbiono Polaków z oszczędności w II filarze OFE, jak jednym posunięciem ograbiono Polaków z 1/3 sumy zasiłku pogrzebowego, jak zapowiadając obniżenie podatku Vat to podniesiono go, jak doprowadzono na setki miliardów okradania Polaków poprzez nieegzekwowanie podatku Vat itd.itp.


Popieram! A "Pisolandia" i "Mrucio" to ten sam jak widać raczej schizofreniczny mózg używający wspólnych ziół do palenia oraz zaciągania się nimi, by mieć pogodne alternatywne do rzeczywistości odloty :-* :lol:
rodzic
+11

rodzic

Skoro burmistrz twierdzi,że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za upadłość LO, to ja się pytam za co pobierali pieniądze ci,którzy zarządzali szkołą i ci którzy mieli nadzór nad nią? NIECH WRÓCĄ KASĘ do gminy.
Mrucio
-6

Mrucio

Dojedziemy Pisowskie urwy z Głuchołaz . Platformersi i Palikot razem was rozyebiemy wy pisowskie szmaty do podłogi

Ostrzegam. Jeszcze jeden taki wpis bez związku z artykulem i zacznę blokować IP. Nie będę tolerował takich politycznych przepychanek i wojny polsko-polskiej.
Docia
-3

Docia

Cytuję polityk:
Cytuję rzepa:
Cytuję Pisolandia:
Platforma zbudowała gazoport, stadiony, autostrady, parki, orliki, oczyszczalnie ścieków. PiSuar dał 500 złotych patologii i ośmieszył nas w Europie


Nie przesadzaj, bo gdyby nie inicjatywa włażnie znienawidzonego przez Ciebie PiSu oraz prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego to by tego gazoportu nie było, a PO-PSL nie miało już innego wyjścia, tylko musiało już zaczętą inwestycje kontynuowac, choć robili to wyjątkowo nieudolnie i przedłużając wszelkie ustalone wczesniej terminy co później wykazały przeprowadzone kontrole itd. A co do autostrad, to aż tak przepłaconych i nieoddanych w terminie tylko z nawet kilkuletnimi opóźnieniami inwestycji drogowych to w całej Europie nie widzieli oprócz Polski za czasów rządów PO-PSL, nie wspominając już jak przed ukończeniem budowy niektórych dróg to uroczyście je otwierali przed wyborami parlamentarnymi myśląc, że Polacy to "kupią" i dalej pozwolą im rządzić. O budowie stadionów to w ogóle żeś wyskoczył jakbyś nie znał szczegółów jak one powstawały i jak ogromnie przepłacone były i wadliwe projekty, które w trakcie budowy trzeba było przerabiać(choćby stadion w Poznaniu gdzie trybuny nie chciały się ze sobą "spotkać" oraz murawa miała kłopot z odpowiednim nasłonecznieniem; Stadion Narodowy itd.itp.), orliki, które pomysłem były dobrym, ale znowu kwestia wykonania i podwyższonego ryzyka kontuzyjności pokazała jak nawet dobry pomysł można zaprojektować tak, by kontuzje były bardziej fatalne niż na naturalnych nawierzchniach...mówisz jeszcze o parkach i o oczyszczalniach ścieków, jakby to był w ogóle wynalazek i odkrycie koalicji PO-PSL...hehehe...już wcześniej takie inwestycje były i niezaleznie kto by rządził to musiały być kontynuowane, bo wymagały tego przepisy UE wyznaczające terminy do kiedy trzeba było to przeprowadzić. Zapomniałeś też zaznaczyć jak za wspaniałej koalicji PO-PSL niesłusznie ograbiono Polaków z oszczędności w II filarze OFE, jak jednym posunięciem ograbiono Polaków z 1/3 sumy zasiłku pogrzebowego, jak zapowiadając obniżenie podatku Vat to podniesiono go, jak doprowadzono na setki miliardów okradania Polaków poprzez nieegzekwowanie podatku Vat itd.itp.

Popaprańcy zniszczyli Polskę a człowiekowi zabrali wszystko


A najlepsze, że jednym z gmachów ministerialnych w czasach "nierządu" PO-PSL był budynek, w którym mieściła się restauracja o nazwie "Sowa i przyjaciele" i to z tego gmachu przede wszystkim prowadzili nierząd w Polsce :P

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!