FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 20170927 165800
Firma Optima ma zrezygnować z dyżurów nocnej i świątecznej opieki medycznej. Takie nieoficjalne informacje dotarły do nas od osób związanych stosunkiem pracy w firmie. To decyzja podjęta przez szefostwo firmy. Jednak sama firma nie potwierdza ani nie zaprzecza, gdy pytamy o to telefonicznie.  - Nie udzielamy informacji dodatkowych i nie prostujemy informacji (to na naszą prośbę o potwierdzenie informacji o rezygnacji). Na chwilę obecną NFZ tworzy informację na temat tego jak ma organizować się opieka zdrowotna.  - Nie wykluczamy i nie negujemy tej informacji - mówi upoważniona do udzielenia nam informacji osoba. 

W poniedziałek w Głuchołazach miało się odbyć spotkanie szefostwa firmy z jej pracownikami, którzy po godzinach pracy w "Eskulapie" pracowali dodatkowo w Optimie. Nie znamy na tą chwilę szczegółów podjętych rozmów. Nieoficjalnie wiemy, że firma chce wejść z większą ilością dyżurów do gminy Paczków i Otmuchów, gdzie jest większe zapotrzebowanie na tego typu opiekę. Głuchołazy mają jeszcze dogodną sytuację z racji odległości. 

Czy firma rzeczywiście zrezygnuje? To jeszcze nie jest ostateczna decyzja. Bo jeżeli tak miałoby się stać, to będzie to oznaczać wykluczenie mieszkańców z dostępu do pomocy lekarskiej nie wymagającej interwencji pogotowia. To także utrudnienie dostępu do lekarza dla ludzi starszych i nie posiadających samochodu, które będą musiały dojechać do Nysy czy Prudnika. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: