FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
p1140733
Prokuratura w Prudniku rozpoczęła sprawę nielegalnego wysypiska śmieci, jakie utworzyła na terenie byłej cegielni w Konradowie dwóch biznesmenów z Bytomia, właścicieli firmy Cegmar. Według prokuratury dwaj mężczyźni, w tym jeden to znana publicznie postać, były zawodnik reprezentacji Polski w Piłce nożnej, Mariusz Ś, oraz Witold W. są sprawcami tego, co działo się na terenie cegielni. Sprawa nielegalnie przywożonych śmieci ze śląskiego okręgu, w tym miasta Bytomia, w którym zarejestrowana była firma Cegmar znana jest od poprzedniego roku. Końcem 2016 sprawą, po zgłoszeniu przez Straż Miejską miasta Głuchołazy zajęła się prokuratura w Prudnika.  Na terenie byłej cegielni zgromadzono łącznie około 300  ton śmieci. To, poza tym, że jest nielegalne, mogło także doprowadzić do skażenia przepływającego poniżej potoku Starynka i dalej, Białej Głuchołaskiej. O sprawie pisaliśmy kilka razy w zeszłym roku.

p1140722p1140724p1140725p1140726p1140727p1140728p1140729p1140730p1140731p1140733

 - Mariusz Ś. i Witold W. stoją pod zarzutami popełnienia przestępstw z art. 183 par. 1 Kk - nielegalne składowanie odpadów komunalnych, które mogły zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, a także obniżyć jakość wody w pobliskim potoku oraz doprowadzić do zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach - poinformował sąd okręgowy w Opolu. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Pisolandia

Pisolandia

Dużo tu pisowców którym marzy się powrót średniowiecza i wieszania, może jeszcze inkwizycję zróbcie
tes
+1

tes

Cytuję konradów:

Masz racje, bo tekst autorstwa niejakiego "tes" to jakby się czytało adwokata tych przestępców, czyli duuuuużżżoooo wody broniącej winnych, ale po odpłynięciu tej wody nie pozostaje nic prócz dowodó na niekorzyść winnych


Widać nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nigdzie nie broniłem tych ludzi, a tak właśnie robi adwokat. Jestem za tym żeby jak najszybciej usunęli ten syf i ponieśli za to karę. Problem w tym, że posadzenie ich w areszcie lub nawoływanie do wieszania niewiele pomoże w usunięciu śmieci.
Zamiast wygłaszać durne pomysły z Szubieniczną Górą zapytajmy lepiej naszych radnych i burmistrza czy coś zrobili w kierunku usunięcia tych śmieci lub zabezpieczenia pieniędzy na to od firmy która to przywiozła. Obawiam się, że skończy się na tym, że kolesie dostaną po roku, wyjdą po pół, firma padnie, a śmieci usunie gmina za nasze pieniądze i tyle będzie z waszego pokrzykiwania o aresztach i wieszaniu. Swoją drogą to zastanawiam się jak to się stało, że nasi urzędnicy zorientowali się, że mamy nielegalne wysypisko jak pojawiło się 300 ton śmieci. Jak robiłem kiedyś remont i wysypałem pod domem 100 kg gruzu czekając na kontener to strażnik pojawił się po 2 godzinach. A tu 300 ton i nikt nic nie widział!!!
tes
+1

tes

Cytuję dura lex sed lex:


Właśnie dlatego by mieli siedzieć, bo areszt nie jest więzieniem i służyć ma między innymi nieutrudnianiu prowadzonego śledztwa przez osoby podejrzane bądź oskarżone - jeśli już zaczął się proces sądowy, zacieraniu śladów, ukrywaniu swego majątku, który może być zajęty na poczet ewentualnej kary, bądź odszkodowań (co w tym wypadku jest konieczne, bo przecież oczyszczenie terenu z tego kilkuset tonowego wysypiska na pewno będzie kosztować sporo), żeby się nie okazało nagle jak w sytuacji afery Amber Gold, że pozwolono by przez kilka miesięcy pozbywano się i ukrywano majątek, przez co do dzisiaj nikt nie wie, gdzie prawie miliard złotych wyparowało... To tak w wielkim skrócie dla niewtajemniczonych, nie wspominając już, że tego typu niebezpieczne celowo zrobione dzikie wysypisko śmieci w pobliży wód gruntowych mogło i nadal może doprowadzić do skażenia wody pitnej, co wiąże się z narażeniem utraty zdrowia lub życia wielu ludzi...chyba nikt z osób oczywiście zdrowych na umyśle, nie przypuszcza, że ci winowajcy przez roztargnienie i niechcąco przez przypadek przywozili tutaj kilkaset ton śmieci z aż tak daleka, bo pewnie regularnie w ich mieście kierowca ciężarówki przewożącej śmieci zagapiał się i źle skręcał na skrzyżowaniu i nagle się przebudzał w Konradowie :-* :P


Sam sobie przeczysz. Piszesz że areszt jest po to żeby nie utrudniać śledztwa, a przecież śledztwo jest już zakończone i mają zarzuty. Areszt nie służy też zabezpieczeniu majątku przed ukryciem i w żaden sposób w tym nie pomaga. Kiedyś jak ktoś się na czymś nie znał to zadawał pytania, a teraz niewiedza jest podstawą do wygłaszania opinii.
filip
-1

filip

Cytuję mielonka:
Czy mógłby ktoś z dziennikarzy się dowiedzieć, czy te osoby siedzą już w areszcie zamknięte w oczekiwaniu na rozprawę? Czy nada super się bawią za zarobione pieniądze kosztem wielu tysięcy mieszkańców naszej gminy, na której te niebezpieczne odpady są składowane. W dawnych czasach by odstraszyć potencjalnych naśladowców, którzy by chcieli żerować na krzywdzie wielu ludzi, to po prostu publicznie by ścięto głowy bądź by powieszono :-* ...tak przy okazji, to u nas chyba nada jest dostępna Góra Szubienicza :P


popieram :lol:
konradów
-3

konradów

Cytuję dura lex sed lex:
Cytuję tes:
Cytuję mielonka:
Czy mógłby ktoś z dziennikarzy się dowiedzieć, czy te osoby siedzą już w areszcie zamknięte w oczekiwaniu na rozprawę? Czy nada super się bawią za zarobione pieniądze kosztem wielu tysięcy mieszkańców naszej gminy, na której te niebezpieczne odpady są składowane. W dawnych czasach by odstraszyć potencjalnych naśladowców, którzy by chcieli żerować na krzywdzie wielu ludzi, to po prostu publicznie by ścięto głowy bądź by powieszono :-* ...tak przy okazji, to u nas chyba nada jest dostępna Góra Szubienicza :P


Najpierw się dowiedz co to jest areszt i czemu służy, a później wypisuj swoje mądrości.
Dlaczego niby mieliby siedzieć?


Właśnie dlatego by mieli siedzieć, bo areszt nie jest więzieniem i służyć ma między innymi nieutrudnianiu prowadzonego śledztwa przez osoby podejrzane bądź oskarżone - jeśli już zaczął się proces sądowy, zacieraniu śladów, ukrywaniu swego majątku, który może być zajęty na poczet ewentualnej kary, bądź odszkodowań (co w tym wypadku jest konieczne, bo przecież oczyszczenie terenu z tego kilkuset tonowego wysypiska na pewno będzie kosztować sporo), żeby się nie okazało nagle jak w sytuacji afery Amber Gold, że pozwolono by przez kilka miesięcy pozbywano się i ukrywano majątek, przez co do dzisiaj nikt nie wie, gdzie prawie miliard złotych wyparowało... To tak w wielkim skrócie dla niewtajemniczonych, nie wspominając już, że tego typu niebezpieczne celowo zrobione dzikie wysypisko śmieci w pobliży wód gruntowych mogło i nadal może doprowadzić do skażenia wody pitnej, co wiąże się z narażeniem utraty zdrowia lub życia wielu ludzi...chyba nikt z osób oczywiście zdrowych na umyśle, nie przypuszcza, że ci winowajcy przez roztargnienie i niechcąco przez przypadek przywozili tutaj kilkaset ton śmieci z aż tak daleka, bo pewnie regularnie w ich mieście kierowca ciężarówki przewożącej śmieci zagapiał się i źle skręcał na skrzyżowaniu i nagle się przebudzał w Konradowie :-* :P


Masz racje, bo tekst autorstwa niejakiego "tes" to jakby się czytało adwokata tych przestępców, czyli duuuuużżżoooo wody broniącej winnych, ale po odpłynięciu tej wody nie pozostaje nic prócz dowodó na niekorzyść winnych
dura lex sed lex
-4

dura lex sed lex

Cytuję tes:
Cytuję mielonka:
Czy mógłby ktoś z dziennikarzy się dowiedzieć, czy te osoby siedzą już w areszcie zamknięte w oczekiwaniu na rozprawę? Czy nada super się bawią za zarobione pieniądze kosztem wielu tysięcy mieszkańców naszej gminy, na której te niebezpieczne odpady są składowane. W dawnych czasach by odstraszyć potencjalnych naśladowców, którzy by chcieli żerować na krzywdzie wielu ludzi, to po prostu publicznie by ścięto głowy bądź by powieszono :-* ...tak przy okazji, to u nas chyba nada jest dostępna Góra Szubienicza :P


Najpierw się dowiedz co to jest areszt i czemu służy, a później wypisuj swoje mądrości.
Dlaczego niby mieliby siedzieć?


Właśnie dlatego by mieli siedzieć, bo areszt nie jest więzieniem i służyć ma między innymi nieutrudnianiu prowadzonego śledztwa przez osoby podejrzane bądź oskarżone - jeśli już zaczął się proces sądowy, zacieraniu śladów, ukrywaniu swego majątku, który może być zajęty na poczet ewentualnej kary, bądź odszkodowań (co w tym wypadku jest konieczne, bo przecież oczyszczenie terenu z tego kilkuset tonowego wysypiska na pewno będzie kosztować sporo), żeby się nie okazało nagle jak w sytuacji afery Amber Gold, że pozwolono by przez kilka miesięcy pozbywano się i ukrywano majątek, przez co do dzisiaj nikt nie wie, gdzie prawie miliard złotych wyparowało... To tak w wielkim skrócie dla niewtajemniczonych, nie wspominając już, że tego typu niebezpieczne celowo zrobione dzikie wysypisko śmieci w pobliży wód gruntowych mogło i nadal może doprowadzić do skażenia wody pitnej, co wiąże się z narażeniem utraty zdrowia lub życia wielu ludzi...chyba nikt z osób oczywiście zdrowych na umyśle, nie przypuszcza, że ci winowajcy przez roztargnienie i niechcąco przez przypadek przywozili tutaj kilkaset ton śmieci z aż tak daleka, bo pewnie regularnie w ich mieście kierowca ciężarówki przewożącej śmieci zagapiał się i źle skręcał na skrzyżowaniu i nagle się przebudzał w Konradowie :-* :P
tes
+4

tes

Cytuję mielonka:
Czy mógłby ktoś z dziennikarzy się dowiedzieć, czy te osoby siedzą już w areszcie zamknięte w oczekiwaniu na rozprawę? Czy nada super się bawią za zarobione pieniądze kosztem wielu tysięcy mieszkańców naszej gminy, na której te niebezpieczne odpady są składowane. W dawnych czasach by odstraszyć potencjalnych naśladowców, którzy by chcieli żerować na krzywdzie wielu ludzi, to po prostu publicznie by ścięto głowy bądź by powieszono :-* ...tak przy okazji, to u nas chyba nada jest dostępna Góra Szubienicza :P


Najpierw się dowiedz co to jest areszt i czemu służy, a później wypisuj swoje mądrości.
Dlaczego niby mieliby siedzieć?
asdf
+2

asdf

może by ktoś w końcu te śmieci posprzątał a tak leżą już tyle czasu i trują środowisko !!!!!!
mielonka
+1

mielonka

Czy mógłby ktoś z dziennikarzy się dowiedzieć, czy te osoby siedzą już w areszcie zamknięte w oczekiwaniu na rozprawę? Czy nada super się bawią za zarobione pieniądze kosztem wielu tysięcy mieszkańców naszej gminy, na której te niebezpieczne odpady są składowane. W dawnych czasach by odstraszyć potencjalnych naśladowców, którzy by chcieli żerować na krzywdzie wielu ludzi, to po prostu publicznie by ścięto głowy bądź by powieszono :-* ...tak przy okazji, to u nas chyba nada jest dostępna Góra Szubienicza :P

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: