FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 6966
Rozpoczęła się po przerwie wakacyjnej kolejna sesja Rady Miejskiej. "Na dywanik" poproszono prezesa Nyskiego Ekom-u, Jacka Chwalenia, który opowiedział o tym, jak funkcjonuje po 3 miesiącach system odbioru odpadów. Generalnie wypowiedź prezesa była stonowana. Prezes pozytywnie ocenił działalność firmy, choć jak mówił, były problemy na początku. Mimo to ocenia działanie swojej firmy pozytywnie.  Łyżkę dziegciu, a wręcz suchej nitki na systemie odbioru śmieci przez Ekom nie pozostawił radny Migała. O to, jaką karę za nieterminowy odbiór odpadów zapłaciła dotąd firma pytał radny Wanicki.

 Prezes przyznał, że nie wszystko działało idealnie, bo i firma nie jest idealna. Mimo wszystko firma stara się być tam, gdzie przewiduje harmonogram, który w przyszłym roku, po obserwacji potrzeb zostanie zmieniony. Prezes mówił o cmentarzu - o tym, jakie problemy stwarza odbiór odpadów z obszaru, gdzie dojazd, według prezesa jest utrudniony.  Jak mówi Prezes - każde auto posiada system GPS i firma widzi, gdzie w danej chwili znajduje się ich pojazd. 

Radny Migała jednak nie odpuścił prezesowi - Przez kilka kolejnych dni wystawiałem na drogę swoje śmieci z nadzieją, że w końcu przejedzie auto. I przez kolejne dni te kosze chowałem, bo inaczej byłyby rano poprzewracane. Ale o problemach i z prośbą o interwencję dzwonią mieszkańcy. 


Foto z ostatnich trzech miesięcy:

20170710_121324imag1473imag1474imag1475img_20170629_201426img_20170822_101328img_20170822_101344img_20170822_101419smiecismieci_gabarytyxxy_copyimg_6579img_6581img_6582img_6583img_6813img_6814img_6815img_6816

Problem wywozu śmieci z cmentarza kontynuował radny Bolesław Stychno. - Proszę zapytać prezesa Komunalnika, w jaki sposób oni odbierali te śmieci z kontenerów, które stały wyżej na cmentarzu - w połowie. Jakoś mogli to robić. 

O tych wszystkich problemach pisaliśmy wielokrotnie - Prezes wie o nich ze zdjęć opublikowanych w artykułach, a które trafiły tam dzięki czytelnikom. Jak mówił Jacek Chwalenia - śledził publikowane artykuły na ten temat.

Całość dyskusji poniżej do odsłuchania.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Dziadek
+2

Dziadek

Śmieciarka Ekomu podczas odbioru śmieci blokuje ulice . W wielu przypadkach może wjechać na posesję, parking, duży plac itp. ale pracownicy ciągną pojemniki po kilkadziesiąt metrów tam i z powrotem utrudniając ruch samochodowy.
Dobrodziej
+4

Dobrodziej

ja mam mieszana uczucie,

ostatnim razem zablokowali ulice Jana Pawła II na 15 minut bo odbierali śmieci z Caritas'u,

zatrzymali się na środku drogi! a że ktoś jest spóźniony do pracy to kogo to obchodzi,

spowodowali zagrożenie dla ruchu, samochody po chodnikach przejeżdżały, bo nikt nie będzie czekał kilkanaście minut jak łaskawie sobie śmieci powrzucają,

dyscypliny więcej, parkować tak aby nie blokować ulicy!!!!!!!!!!!
zadowolony
+3

zadowolony

jak narazie jestem zadowolony z usług EKOMU,odbierają śmieci punktualnie w wyznaczonym terminie
zdntrukw
+2

zdntrukw

Państwo dziennikarze, proszę używać poprawnej polszczyzny. Tekst jest naszpikowany błędami!

Przepraszam. pisane na sesji. Mogłem się pomylić pisząc i jednocześnie obserwując to co dzieje się na sali.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: