FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Jesień z Glucholazyonline!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

img 6953Po tym jak powiat podpisał akt notarialny przekazania budynku LO powiatowi nie milkną głosy, jakoby gmina pozbywała się majątku i podobne, mówiące o jakiś "przekrętach".  Oto bowiem wraz z budynkiem LO, do powiatu trafia działka na której znajduje się budynek i oba boiska orlika, park i plac zabaw, który został zbudowany przez pobliską firmę a o którego konserwację dbali pracownicy gminnego wówczas LO.  I tak rzeczywiście się stało - do powiatu trafiła działka 1246/1, na której znajduje się szkoła, GOSiR, pobliski park i plac zabaw. Jednak Burmistrz, Edward Szupryczyński uspokaja: -  Nieruchomość wróci do gminy, jest przygotowywany akt notarialny, który do końca roku chcemy sformalizować. Natomiast dzień po podpisaniu aktu notarialnego przekazującego LO powiatowi została podpisana umowa użyczenia nieodpłatnego Orlika i placu zabaw.

 - Na dzień dzisiejszy te dwa obiekty mamy użyczone, natomiast trwają rozmowy ze starostwem, które, myślę, zakończą się sukcesem, że obiekt będzie przekazany aktem notarialnym do gminy. I bez znaczenia, czy powiat będzie prowadził tam szkołę czy nie, nieruchomość ma być już na stałe gminna i zostać użyczona powiatowi na prowadzenie szkoły. Będzie tam rozszerzona działalność, nie tylko edukacyjna, ale też kulturalna i sportowa - by charakter szkoły połączyć z GOSiR a w przyszłości z krytą pływalnią - mówi Burmistrz. 

Jeżeli dojdzie do podpisania aktu notarialnego, gmina dostanie od powiatu działkę z LO, GOSiR, placem zabaw i parkiem już w wieczyste użytkowanie i stanie się jej właścicielem.  - Chcemy, by obiekt był gminny, by nie doszło do sytuacji, że coś się wydarzy w Polsce, i ktoś kiedyś ten budynek przeznaczy na biurowiec, czy na inne cele nie związane z charakterem miasta. Dlatego zależy nam na zabezpieczeniu, by ten obiekt był na trwałe związany z decyzjami w gminie - mówi burmistrz. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY

Przeczytaj także: