FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
smieci1
Nie pomogły kamery, które przez 3 dni w ukryciu zamontowała Straż Miejska. Akurat w tym czasie nic się nie działo. Mieszkańcy Konradowa, w jego górnej części przy skrzyżowaniu z drogą na Jarnołtówek od dłuższego czasu borykają się ze śmieciami. Ktoś bowiem regularnie podrzuca im w workach swoje odpady. Tamta okolica to, jak mówią mieszkańcy, "rynek" Konradowa. Duży ruch, trasa do Jarnołtówka, Pokrzywnej i Prudnika. Przy drodze stoją Pojemniki na szkło. Za te pojemniki właśnie ktoś notorycznie podrzuca swoje śmieci. Jak mówi mieszkanka, to odpadki kuchenne. Zdenerwowania mieszkańców nie umniejsza fakt, że śmieci zabiera, jakby to był standardowy box na śmieci, firma Ekom.

Tylko że "syf", jak mówią mieszkańcy, jest coraz większy. Wraz z ilością podrzucanych śmieci rośnie zdenerwowanie mieszkańców. A podrzucający robi się coraz bezczelniejszy - podrzuca coraz więcej i coraz większe gabaryty. 

smieci2

A przecież w gminie od wielu lat istnieją przepisy o gospodarce odpadami komunalnymi, które zakładają, że nie płaci się za ilość produkowanych odpadów a za liczbę mieszkańców posesji. Więc dlaczego ktoś, jak bywało to jeszcze za czasów, gdy płaciło się za każdy odebrany pojemnik odpadów, podrzuca swoje śmieci?

Czy jest ktoś, kto może pomóc - pytają mieszkańcy tej części wioski? Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Żabcia

Żabcia

Zgadzam się z poniższym wpisem. Bo niby wywożą te śmieci, a jednak ciągle jest ich dużo pod pojemnikami. Wiec jak ? I wszędzie, gdzie pojawią się śmietniki "dla wszystkich" można z nich korzystać.
babcia teodozja
+3

babcia teodozja

Te fotki akurat nie świadczą o syfie jak napisano, ale o tym że mieszkańcy zamiast trzymać worki u siebie na posesji wolą podrzucić w publiczne miejsce... bądźmy sami w porządku później domagajmy się tego od innych.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: