FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 20170828 235156
 - Nic się nie dzieje, to tylko rutynowe prace konserwacyjne - mówi nam prezes spółki "Wodociągi", Dariusz Wór - Grech.  - Kanał sanitarny (ściekowy, nie burzowy), wymaga co jakiś czas konserwacji i napraw. A ten na Powstańców Śląskich jest już stary. Od dłuższego już czasu na ulicy Powstańców Śląskich, szczególnie w godzinach późnowieczornych niemałe zamieszanie i ruch. Przy włazach pracownicy w kamizelkach odblaskowych, sporo specjalistycznego sprzętu. Mieszkańcy już nawet ukuli informację, że to dlatego, że miasto boi się nadciągających ulew czy jakiejś katastrofy wodno-kanalizacyjnej. Na szczęście, to tylko plotki, bo z rozmowy z prezesem Wodociągów nic nie wieszczy nadciągającej katastrofy.

Jak mówi prezes, to standardowe działania. Kanał ściekowy na ulicy Powstańców Śląskich, tzw. "kamionka" ma już swoje lata i wymaga konserwacji. Prace są prowadzone wieczorami, bo wtedy jest mniejszy ruch na drodze i jest bezpieczniej dla pracowników, mniejszy jest także ruch w "kanale", czyli mieszkańcy odprowadzają mniejsze ilości ścieków. Wówczas do pracy w kamionce o średnicy 2 metrów przystępują roboty. Najpierw całe wnętrze kanału jest oglądane w kamerach. Szuka się uszkodzeń, spękań i bocznych dopływów ścieków. Potem zdalnie sterowane roboty na wnętrze kanału nakładają specjalną masę plastyczną, która po jakimś czasie się utwardza. Potem kontrola całości ponownie za pomocą robotów - łazików z kamerami.

Prace potrwają jeszcze trochę. Przy okazji zwracamy uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na ulicy, która ma złą sławę jeżeli chodzi o wypadki, szczególnie w pobliżu skrzyżowania. 

Podobne prace będą punktowo wykonywane także w Al. Jana Pawła - zapowiada prezes gminnej spółki wodno-kanalizacyjnej. 

Foto: aplikacja mobilna, czytelnik

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: