FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
oparzenie
Coś poparzyło syna w ręce - zadzwonił nam ojciec, Pan Bogdan. - Syn przebywał za stadionem, przy rzece. I właśnie w tamtych okolicach doznał poparzeń. Dłonie i ręce opuchły, są obolałe, syn nie ma sił nimi poruszać. Sprawa okazała się na tyle skomplikowana, że syn wylądował w szpitalu we Wrocławiu, na oddziale dermatologicznym. O sprawie została poinformowana straż miejska, która interweniując u właściciela terenu, doprowadziła do wykoszenia "chaszczy".  - Ale podejrzewanego o poparzenie, Barszczu Sosnowskiego nie znaleźliśmy. Nie wiemy, co spowodowało tak dotkliwe poparzenia skóry u chłopaka - mówi nam Komendant Straży Miejskiej, Tomasz Dziedziński. W poniedziałek będziemy rozmawiać z Sanepidem i z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin w Opolu - mówi  komendant - chcemy, by ktoś przyjechał do Głuchołaz i mógł sprawdzić, co, a raczej jakie rośliny tam rosły, a które mogły spowodować tak poważne uczulenia skóry chłopca. 

img_20170808_155748img_20170808_155757img_20170808_155807img_20170809_094637img_20170809_094640img_20170810_170120

W każdym razie przestrzegamy - nie zbliżajcie się do roślin, których nie znacie - zapewne każdy już zna wygląd Barszczu Sosnowskiego, ale w Polsce spotkać można inną odmianę barszczu, nieco rzadziej spotykaną  - Barszcz Mantegazziego, oraz zwykły, polski Barszcz Zwyczajny, który dla zdrowego człowieka, bez uczuleń jest zupełnie obojętny. Tą odmianę można często spotkać - jest znacznie mniejsza od inwazyjnych odmian Barszczu Sosnowskiego i Mantegazziego ale wygląda podobnie - baldachimy białych kwiatów, masywne łodygi i pierzaste liście.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię1

Komentarze

Rajmund
+2

Rajmund

To coś co poparzyło to z pewnością barszcz Sosnowskiego , warto aby o tym miejscu przestrzec innych.
Trioo
-1

Trioo

Ej redaktorki wysilcie się trochę i dodajcie zdjęcia tych roślin chyba będzie to lepsze niż opisywanie nazw. Wystarczy pomyśleć to nie boli .


Nie dajemy zdjęć bo nie jest problemem znalezienie zdjęć. Wystarczy tylko trochę wysiłku i pomyślunku by wpisać w google nazwę by znaleźć szczegóły wyglądu jak i opis skutków poparzeń. Poza tym niewiadomo, czy to rzeczywiście był Barszcz.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!