FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
wanicki copy
Wodociągi wracają z tarczą z Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Wyrok jest ostateczny i stwierdza co do stosowania ustaw dotyczących tego, kto ma płacić za budowę przyłącza wodno-kanalizacyjnego na terenie posesji. Za wcześnie na szczegóły, ale wyrok dotyczy sprawy, jaka ciągnęła się przez ostatnie kilka lat. Chodziło o sprawę tego, kto ma zapłacić za  budowę przyłączy na terenie posesji. Sprawę zapoczątkował radny Wanicki. Za jego sprawą gminna spółka Wodociągi zwracała mieszkańcom koszt budowy odcinka przyłącza od granicy posesji do budynku. Dziś, za sprawą wyroku  wynikło, że te opłaty ma ponosić mieszkaniec. 

Dzięki walce o fragment przyłącza radny Wanicki zyskał zaplecze polityczne, które pozwoliło wygrać w Gierałcicach w wyborach samorządowych. Czy zatem, skoro  walka radnego o te przyłącza, okupiona wieloma złośliwościami pod adresem burmistrza i spółki Wodociągi, dziś po latach została jednym wyrokiem osądzona jako niesprawiedliwa, może choć dawać cień nadziei na, choćby, przeprosiny wobec firmy? Czy mieszkańcy, którzy otrzymali zwrot poniesionych nakładów na budowę przyłączy, mogą czuć się oszukani? Czy Wodociągi będą chcieć odebrać pieniądze, które po walce radnego przekazane zostały, jak teraz się okazuje, mieszkańcom niesłusznie? Wrześniowa sesja Rady Miasta zapowiada się bardzo ciekawie. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię1

Komentarze

Ryszard K
+1

Ryszard K

Czyli jeszcze wtedy kandydat na radnego Wanicki namawiając wyborców do działania niezgodnego z prawem doprowadził do drenażu pieniędzy publicznych ....to jest działanie na szkodę samorządowych finansów , przecież teraz jako radny powinien o nie dbać ...no i jak dba ? skoro doprowadził do takich strat
Cała prawda

Cała prawda

Myślę, że powinien zrezygnować z urzędu Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji bo „on mówił ludziom nieprawdę ”wydając decyzję wskazując na nieprawidłowe działanie Wodociągów” i jeszcze sędziowie sądu Okręgowego w Warszawie którzy utrzymał decyzję Prezesa UOKiK ” wprowadzonych w błąd ludziach”. To jest absurd. Faktem jest, że dzięki działaniu radnego mieszkańcy gminy mniej zapłacili za przyłączenie do sieci. I każdy mieszkaniec gminy widzi to we własnej kieszeni.
Ryszard K

Ryszard K

Uważam, że radny Wanicki zwyczajnie wywindował się na wprowadzonych w błąd ludziach, którzy na niego głosowali, właściwie to okłamanych, a motorem wyborczym były przyłącza wodociągowe, okazało się, że przecież on mówił ludziom nieprawdę ....czy honorowo zrezygnuje z funkcji radnego, bo tak powinien postąpić honorowy człowiek, pewnie nie, choć trzeba dać mu szansę, bo może okaże się jednak honorowy...poczekajmy
glupi
+4

glupi

Cytuję Marcinek:
Cytuję oj...:
Prokuratura Krajowa: Gminy nie mają prawa pobierać opłat za przyłączenie do wodociągów lub kanalizacji.

businessinsider.com.pl/.../w8wc03dTo nie ta sprawa. Wanicki walczył o to, kto ma zapłacić za kawałek rury od budynku mieszkalnego do granicy posesji. Według najnowszego prawa ta rura należy do mieszkańća i to on ma zapłacić za położenie sobie rury. Poza płotem posesji resztę ma zrobić już społka wodociągowa.


No nie do końca tak to było . Wanicki walczył o to, zeby płacić tylko do pierwsej studzienki Chodzi tu o przypadek kiedy masz na działce studzienkę i okazuje się, że wtedy nie płacisz od domu do posesji tylko od domu do sieci, a do sieć może być 200 metrów od granicy, a po drodze 2 przepomnpownie za 30 tysięcy. Oczywiście o tym czy masz studzienkę czy nie zdecydowały Wodociągi w projekcie.
glupi
+4

glupi

Cytuję Grzegorz:

Po drugie: dlaczego pchaliśmy się w budowę kanalizacji? Dlaczego nie można było zrobić przydomowe oczyszczalnie ( Biologiczne, zamknięte, bez poletka rozsaczającego, zajmującego parę m2) ?


Sprawdź które miejsce na liście podatników wpłacających do urzędu kasę zajmują Wodociągi i zrozumiesz dlaczego pchaliśmy się w kanalizacje. Wodociągi zapewniają ponad 3 mliony wpływów do kasy miasta, a kwota ta będzie rosła. Te 3 miliony to pieniądze ściągnięte od mieszkańców w cenie wody i pozostawione do dyspozycji burmistrza. Na wynagrodzenia w urzędzie wystarczy. Miliony. które wydają Wodociągi na płace i usługi zewnętrzne to osobny temat ale oczywiście to również idzie z naszej kieszeni. Poszukajcie rachunków za wodę sprzed kilkunastu lat i sprawdźcie o ile wzrosły opłaty to zrozumiecie po co nam kanalizacja. Wodociągi to maszynka do ściągania pienędzy z mieszkańców, bo za wodę każdy musi zapłacić i nie mamy nic do powiedzenia jaka jest stawka.
Bolek
+4

Bolek

Przed wyborami burmistrz nakazal Wodociągom zwracać pieniądze mieszkancom za przyłacza Ciekawe jak ma zamiar odzyskac te pieniądze Teraz jesteśmy przed kolejnymi wyborami. Ciekawe co zrobi?POdaruje bo przeciez własny interes jest najważniejszy.Ale gospodarza doczekalismy się Inwestycje,oświata,slużba zdrowia i reszta-wszystko sięga bruku(i to tego z Opolskiej)
Grzegorz
+3

Grzegorz

Szkoda że nikt tutaj nie pamięta początków kanalizowania gminy, a mianowicie zbieranie zgody na podłączenie i budowę kanalizacji - podczas którego to była mowa o darmowym przyłączeniu kanalizacji. Czyli najpierw pozbierano zgody, a następnie powiedzieli że jednak trzeba płacić. To jest tak jakbyś podpisał zgodę na telefon z darmowym podłączeniem, a po podpisaniu, kazaliby za to podłączenie zapłacić kilka tysięcy.
Po drugie: dlaczego pchaliśmy się w budowę kanalizacji? Dlaczego nie można było zrobić przydomowe oczyszczalnie ( Biologiczne, zamknięte, bez poletka rozsaczającego, zajmującego parę m2) ?
Marcinek
+2

Marcinek

Cytuję oj...:
Prokuratura Krajowa: Gminy nie mają prawa pobierać opłat za przyłączenie do wodociągów lub kanalizacji.

businessinsider.com.pl/.../w8wc03dTo nie ta sprawa. Wanicki walczył o to, kto ma zapłacić za kawałek rury od budynku mieszkalnego do granicy posesji. Według najnowszego prawa ta rura należy do mieszkańća i to on ma zapłacić za położenie sobie rury. Poza płotem posesji resztę ma zrobić już społka wodociągowa.
tes

tes

Widzę, że słabo orientujesz się kto od lat rządzi w tym mieście. Pan Wanicki nie jest burmistrzem tylko radnym opozycji bez większego wpływu na to co dzieje się w mieście. To nie on decyduje o inwestycjach, dotacjach i nie on zarządza szkołami do których dzieci nie składają podań z uwago na niski poziom. W jednym masz rację. Za rok powinniśmy mądrzej wybierać bo tak źle w mieście jeszcze nie było.


Cytuję zafira:
Odpowiedzcie sobie sami ile gmina wizerunkowo straciła przez ciemnogród panów radnych WW, ile pary poszło w gwizdek, ale co zrobią wyborcy...?, nasłuchają się za rok ponownie tych domokrążców z ich ignorancją, niedouczeniem i zaściankowością szerzących nieprawdę, szkalujących ludzi którzy tak naprawdę wiele dla tej gminy zrobili. Nikt nie lubi ludzi sprawujących władzę chociaż sami ich wybieramy, ale zważajmy też na radnych szczególnie na takich jak nadęty i napuszony duet WW, zbyt dużo straciliśmy, straciliśmy nie tylko dofinansowania, ale straciła społeczność w opinii innych, bo albo nie warto tu przyjeżdżać, nie warto inwestować, a nawet posyłać dzieci do szkoły. Tak źle jeszcze nie było. Za rok powinniśmy zmienić swoje stanowisko. Niezgoda rujnuje, zgoda buduje

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: