FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
20170322 110617
Trzeci przetarg, jaki ogłoszono w czerwcu nie doszedł do skutku - znów oferenci wystawili za remont drogi cenę wyższą niż to, co przewidział powiat na remont ulicy Kolejowej. Już 23 czerwca ogłoszono unieważnienie przetargu - powód jak wyżej - żądana przez startujące w przetargu firmy kwota była dużo wyższa niż oferowane pieniądze przez powiat. A to już trzeci przetarg! Zazwyczaj jest tak, że wobec oczekiwań startujących podwyższa się kwotę przetargu, o ile oczywiście budżet zamawiającego na to pozwala. Tymczasem powiat nadal chce wyłożyć tylko 800 tysięcy i nie zmienia tego trzecie podejście do tematu. Najniższa oferta za kompleksową modernizację drogi to 1 milion, 430 tysięcy żądane przez firmę z Prudnika.  Na koszt remontu jest składa się m. in.: budowa nowej nawierzchni drogowej, sieć kanalizacji deszczowej pod nawierzchnią, nowe chodniki, ciąg rowerowy, parking, teren zielony przy drodze, postawienie nowego oświetlenia ulicznego typu LED. 

Jest sierpień a nowego przetargu brak. Tymczasem zlecone prace pod drogą dotyczące wymiany instalacji wodociągowej, gazowej i elektrycznej wykonały już operatorzy i właściciele tych sieci. Zostawiły drogę w stanie poremontowym, bo zaraz do generalnego remontu  (jeszcze w maju) miał przystąpić powiat. I co? I tak droga sobie stoi. Powiat obiecał, że te 300 metrów nowej drogi zostanie oddane jesienią. Mamy już sierpień i raczej już w tym roku nowej ulicy nie zobaczymy. 

I tak sobie powiat gra na nerwach mieszkańców ulicy, którzy teraz będą jeździć po częściowo zniszczonej drodze. Nieładnie Panie starosto.  A wybory samorządowe tuż tuż...

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

No@name.pl
+2

No@name.pl

Do kogo mam się zwrócić za uszkodzone zawieszenie pojazdu. Stan drogi degraduje w zastraszającym tempie samochód a do pracy trzeba dojeżdżać. Może pieniądze z odszkodowan pozwolą na przyśpieszenie decyzyjności włodarzy.
Grzegorz
+2

Grzegorz

przecież mogą wziążć kredyt na remont skoro rozgrzebali ,a kredyt( brakujacą kwotę) pokryć z przyszlorocznego budżetu
Jenny
+5

Jenny

Po co było zaczynać? Kwota potrzebna na inwestycje prawie dwukrotnie przekracza budżet - dopiero teraz o tym wiadomo? A przejeżdżających codziennie przez tą ulicę **uj strzela jak trzeba praktycznie zatrzymać się 4 razy zanim dojedzie się do Grunwaldzkiej, o odpryskach na lakieru z tych kamieni co już z 10 razy sypali w te doły nie wspomnę.
Jacek.kanarski
-1

Jacek.kanarski

Szanowni Państwo od początku kadencji zabiegam o tą inwestycję, która została zaplanowana w tegorocznym budżecie powiatu. Sytuacja na rynku wykonawców się zmieniła i obecnie są dużo wyższe ceny niż w poprzednich latach. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu skladalem poraz kolejny interpelację w tej sprawie. Otrzymałem publiczną informację od Pana Starosty, że aby nie zmniejszyć zakresu inwestycji zadanie zostanie rozpisane na dwa lata aby brakujacą kwotę pokryć z przyszlorocznego budżetu. Natomiast kolejny przetarg jeszcze w tym roku i rozpoczęcie inwestycji także w tym roku. Zapraszam zarządzających portalem na posiedzenia Rady Powiatu. Zawsze chętnie podzielę się bieżącymi informacjami oraz moją pracą jako Radny Powiatu oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Pozdrawiam serdecznie Jacek.Kanarski


Tak myśleliśmy Panie Jacku. Przetarg zostanie rozpisany na dwa lata. Nie udało nam się skontaktować z Panem Wożniakiem czy Palimąką by to potwierdzić. A czytelnicy pytają co z drogą.
Manek
+5

Manek

Cytuję zdzisław:
A radny powiatowy z głuchołaz to co robi????
.
Który, bo jeden ze sławniowic jest na emeryturze, z nowego świętowa siedzi w radach nadzorczych, z Konradowa gdzieś przepadł podobnie jak ten z głuchołaz

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: