Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

liceum
O tym, jak do szkoły próbowała się dostać gimnazjalistka opowiedział nam jej ojciec początkiem lipca: Córka złożyła podanie do Szkoły Hotelarskiej. Pani w sekretariacie Zespołu Szkół powiedziała jej, że prawdopodobnie nie będzie klasy i żeby sobie szukała szkoły w Nysie.  Potem córka z matką udała się do liceum ogólnokształcącego, gdzie dowiedziała się, że będzie kierunek ogólnokształcący, że kilkanaście podań już przyjęto. Będzie klasa utworzona, nauka będzie w  budynku Zespołu Szkół (obie szkoły po połączeniu). Ponownie córka z matką udała się do Zespołu Szkół, gdzie usłyszała od dyrektor, cyt. "Absolutnie, ona nie będzie tworzyć żadnego liceum bo nie ma żadnego podania, ale będzie tworzyć technikum hotelarskie". 

Wygląda na to, że dyrektor nie chce liceum a tylko szkoły technikum. Podania są przyjmowane na dole (w LO), ale jakby nie docierały na górę, do Zespołu Szkół - mówi nam mieszkaniec, który o sprawie nam opowiedział. 

O co tu chodzi?  Dlaczego LO mówi, że są przyjęcia, będzie klasa utworzona, gdy tymczasem Zespół Szkół, który objął prowadzenie nad LO twierdzi, że żadnej klasy w LO nie będzie, ale są przyjęcia do Technikum? Celowo wygasza się liceum zniechęcając absolwenta gimnazjum do ucieczki do miast ościennych, lub ewentualnie, do przejścia do Zespołu Szkół?

Liceum, po tym  jak gmina oddała je we władanie powiatowi powoli się kończy. Zwalniają się, lub są zwalniani kolejni nauczyciele. Miało być przyjazne, zgodne połączenie - były już wspólne akcje, gdzie obie szkoły razem prezentowały ofertę edukacyjną a wychodzi na to, że Liceum jest zamykane. Trochę to zrozumiałe - po co kolejne liceum, skoro w Nysie szkoły licealne także przeżywają wojnę o ucznia, którego po prostu nie ma. Oblężeniem w Nysie cieszy się "Rolnik", który oferuje szkolę średnią i kształcenie kierunkowe, które  będzie przydatny od razu po szkole w pracy, ale i poziomem nauki, który pozwoli na dalszą naukę. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię1