FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
image044
Kolejny raz doceniono to, co reprezentują i co mogą zaoferować Głuchołazy gdy chodzi o kolarstwo. To właśnie nam powierzono organizację i przeprowadzenie finału Pucharu w kategoriach XCO i XCO Masters. 30 września zdrój znów będzie areną zmagań kolarzy z całego kraju.  Nobilitacja Głuchołaz przez środowisko kolarskie to kolejny krok ku temu, by nasze miasto stało się ważnym centrum sportowym dla własnie tego rodzaju sportu. Mamy w końcu, ciągle rozwijane, niesamowite ścieżki rowerowe Singletrack, mamy teren górski, idealny dla tej dyscypliny, położony w mieście. Razem, te wszystkie zalety znów znalazły uznanie w PZKol jak i samych kolarzy. Urokliwe miejsce, wspaniała atmosfera i coraz lepsza trasa wyścigu to zalety Głuchołaz, które coraz częściej goszczą na łamach mediów ogólnokrajowych. Nie mamy już tylu turystów co kiedyś, to może właśnie sportem jesteśmy w stanie ściągnąć do gminy inwestycje, ludzi i pieniążki na rozwój? A społeczników, którzy zorganizują imprezy nam nie brakuje. Trzeba tylko zadbać o promocję tych imprez a co za tym idzie - miasta. 

30 września w Głuchołaskim Zdroju ponownie, 3 raz zostanie rozegrany finał Pucharu XCO. Tego dnia zostanie rozegrany VI ogólnopolski wyścig kolarski Cykloopawy XC. Ponownie startem, metą i zapleczem rajdu będzie Aleja Jana Pawła. Zmieni się trasa - będzie trudniejsza. Nie będzie już prostych odcinków - trasa będzie krótsza, ale będzie miała bardziej górski charakter. Tego dnia rozegrane zostaną także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie MTB – makroregion (woj. opolskie, dolnośląskie, lubuskie i wielkopolskie) oraz Otwarte Międzywojewódzkie Mistrzostwa Szkółek Kolarskich MTB.

W niedziele kolejny dzień imprezy - tym razem to już wyścig Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy, który będzie finałową edycją pucharu XCM Masters.Ten wyścig, adresowany dla kolarzy amatorów, całych rodzin wraz z dziećmi to 22 kilometry trasy, która jest rozjazdem do odcinków specjalnych - 22 kilometrowy odcinek rodzinny, mega - 47 kilometrów i i giga - 72 kilometry. Uwaga! 2 kilometry trasy będą przebiegać przez  Złote Ścieżki – Górskie Trasy Rowerowe Singletrack!Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

mieszkaniec

mieszkaniec

Cytuję Pisolandia:
Tylko żeby pisuary z TVP tu nie przyjechały bo zakażą miasto nienawiścią i jadem


Jak widać Ciebie nie muszą zakażać, bo już siejesz nienawiścią i jadem i zarażasz...hahaha...dla mnie i dla każdego normalnego mieszkańca pewnie każda stacja telewizyjna i radiowa jest tu mile widziana byle tylko służyło to promocji naszego miasta i regionu, a jak Ty siejący nienawiścią i jadem tego nie rozumiesz, to już Twój problem... :P :-* :D :lol:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: