FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
2
Starosta nyski Czesław Biłobran spotkał się we wtorek, 11 lipca, z zarządem Stowarzyszenia Miłośników Kolei Racławice Śląskie. Marian Ptak wiceprezes stowarzyszenia oraz Zbigniew Siedlarz, przedstawiciel nyskiej filii stowarzyszenia, przekazali staroście nyskiemu informacje o planach budowy połączenia kolejowego, wąskotorowego z Racławic Śląskich do Osoblahy w Czechach. W przyszłości traktem kolejowym miałyby być połączone z Czechami także Głuchołazy.Miłośnicy Kolei poinformowali starostę Czesława Biłobrana, że w tej sprawie została już podpisana umowa o współpracy z ich czeskim odpowiednikiem.

Mówi Marian Ptak, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei Racławice Śląskie

Pomysł utworzenia trasy kolei wąskotorowej łączącej Głuchołazy z Czechami spodobał się staroście nyskiemu, który zapowiedział swoje poparcie i zaoferował pomoc w realizacji projektu.

Za: Powiat Nysa

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Jan.

Jan.

Cytuję Karol:
Po co jakaś kolej wąskotorowa skoro normalnotorowa linia kolejowa już jest. Czy ktoś chce wyprać jakieś brudne pieniądze? Dopłaty z UE na 100% nie będzie! Czy nie lepiej zbudować siatkę ścieżek rowerowych?

Zlikwidować powiaty, to nie będzie głupich pomysłów.
jesio
+4

jesio

Cytuję Ewa:
I super,niech ludzie z Głuchołaz zobaczą trochę świata,bo teraz żyją jak na wsi

Z poziomu wąskotorowej kolei rzeczywiście zobaczą "kawałek"świata,czy nie lepiej skorzystać z szerokotorowej,można zajechać dalej i rzeczywiście w świat a nie do Osoblahy,chyba,żę to już świat.pozdro.jesio :P
Karol
+14

Karol

Po co jakaś kolej wąskotorowa skoro normalnotorowa linia kolejowa już jest. Czy ktoś chce wyprać jakieś brudne pieniądze? Dopłaty z UE na 100% nie będzie! Czy nie lepiej zbudować siatkę ścieżek rowerowych?

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: