FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato przyszło.

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
fotoglowne
- Płacimy na kilka lat do przodu za kwaterę, a cmentarz wygląda jak wygląda. Syna prowadziłem za rękę, bo trawsko tak wysokie, że musiał się przedzierać. Śmietniki są na dole, jak na wystawce ustawione. Starsza pani ciężką reklamówkę wypełnioną szkłem ledwo ciągła przez cały cmentarz, by je wyrzucić, bo śmietniki dopiero przy wejściu. Co tu się dzieje? -  pyta czytelnik.cmentrz2
Czytelnik jest mocno zniesmaczony tym, co dzieje się na komunalnym cmentarzu. Pod adresem zarządcy padają gorzkie słowa. Czytelnik porównuje nasz cmentarz do tego w Prudniku, gdzie jest porządek i czysto: - Czy burmistrz i wiceburmistrz są tak ślepi, że nie widzą problemu? Przegrali przetarg na śmieci, a ten dział należący do komunalnika też kuleje. Czy zarządcą cmentarza nie może zostać ktoś kompetentny?

 - Poprzednia kierownik dbała o cmentarz, był porządek, było pokoszone, kaplica i jej elewacja była utrzymana. Czy oni nie mogą naprawić zadaszenia nad kaplicą? Przecież pogrzeby nie są codziennie - mają czas na drobne poprawki. Przecież GKTBS ma murarzy. Kupić jakąś cegłę klinkierową, obudować to ładnie i zrobić, tak jak to jest na innych cmentarzach. Przecież każdy płaci nawet kilkaset złotych za kwaterę a oni mają to gdzieś?! - komentuje czytelnik.  - Mam bliskich pochowanych na różnych cmentarzach.  Jak miło tam wejść, a nie jak u nas. W Lublinie na Dolnym Śląsku jest monitoring,  oświetlenie w nocy, jest porządek. Jeden Pan ciągle na cmentarzu przebywa, chodzi i pilnuje porządku, sprząta. A u nas? Dlaczego kosze na śmieci są tylko na dole? Dlaczego nie ma rozstawionych jeszcze w chociaż w drugim miejscu? Starsze osoby muszą dźwigać śmieci przez cały cmentarz. Jaki "syf" jest w kaplicy, gdzie trzymane są ciała zmarłych? Jak tam śmierdzi! Proszę wejść do kaplicy w Prudniku - czysto, świeżo i bez przykrych zapachów. Można? - pyta czytelnik.

Czy GKTBS ustosunkuje się do zarzutów? Czy list czytelnika wpłyną na osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie komunalnego cmentarza? Poczekamy, zobaczymy. 

cmentrz2Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


3 Nie lubię0

Komentarze

tes
+1

tes

Cytuję Mumia:
A ja proponuję złożyć wniosek do Miejskiej Rady Seniorów,w których zasiadają przedstawiciele różnych środowisk senioralnych ,o pomoc w tej sprawie.My starsze osoby mamy problem z chodzeniem a co dopiero z targaniem śmieci w kierunku wyjścia.Wszyscy narzekają a tu trzeba działać. Śmieciarki wygodne ,wjadą ,opróżnią pojemniki i problem z głowy. O zgrozo!!!!!


A ja proponuję żeby tą sprawą zajęła się komisja rewizyjna rady miasta. Gminna spółka zdziera z ludzi niemałe opłaty za groby więc chyba powinna się wywiązać z obowiązków utrzymania cmentarza. W komisji rewizyjnej zasiadają niezależni i obiektywni radni jak np. Pan Tokarz i Pan Gębala i oni obiektywnie ocenią nam czy GTBS przypadkiem nie oszukuje mieszkańców. Chyba nikt nie wątpi w ich obiektywizm i zaangażowanie w działanie dla dobra mieszkańców. Chyba staną po stronie mieszkańców i zainteresują się tym jak wygląda cmentarz, bo niby dlaczego mieliby bronić nieuczciwie GTBSu?
Mumia
+4

Mumia

A ja proponuję złożyć wniosek do Miejskiej Rady Seniorów,w których zasiadają przedstawiciele różnych środowisk senioralnych ,o pomoc w tej sprawie.My starsze osoby mamy problem z chodzeniem a co dopiero z targaniem śmieci w kierunku wyjścia.Wszyscy narzekają a tu trzeba działać. Śmieciarki wygodne ,wjadą ,opróżnią pojemniki i problem z głowy. O zgrozo!!!!!
As
+9

As

Za to stać nas na wydawanie "informatora samorządowego" bezpłatnej - płatnej przez podatników gazetki, wychwalącej jak to jest pięknie i wspaniale w naszej gminie no i komu należy się podziękowanie za te wspaniałe inicjatywy ! Ile jeszcze można pudrować tego gruźlika ?
Majoran
+15

Majoran

100 % racji w treści listu. Cmentarz w Głuchołazach to tragedia, syf, malaria a dodatkowo te śmietniki to już szczyt geniuszu.
jesio
+15

jesio

Zaniedbania skandaliczne,pomysł z ustawieniem kontenerów na odpady tuż przy bramie wejściowej uważam za godny pożałowania.Obszar cmentarza jest pokażny i noszenie śmieci,szkła itp.jest uciążliwe,utrudnione a pomysłodawca pozbawiony całkowicie empatii i służebnej swej funkcji.Burmistrz na to patrzy i nic,marnie to wróży.pozdro.jesio
qwety
+17

qwety

A dachu tego grobowca właścicieli papierni do dzisiaj nie naprawili a obiecywali już w tamtym roku na wiosnę że jak się zrobi pogoda to od razu naprawią.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: