Reklama

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

img06
Zapewne czytelnicy, przynajmniej część, słyszała kiedyś o kolejce wąskotorowej Tremesna - Osoblaha. Retro-pociąg u naszych południowych sąsiadów, prowadzony przez lokomotywę parową to dla miłośników kolei prawdziwa okazja na przygodę i osobiste poznanie, jak kiedyś kolej funkcjonowała. To także możliwość pokazania swoim pociechom, jak kiedyś kolej wyglądała. A w Czechach taka nadal funkcjonuje i ma się dobrze. Co więcej, każdy Głuchołazianin w wakacje może w weekend wsiąść do pociągu Czeskich kolei relacji Lipova Lazne - Krnov, by dojechać do Tremesyna. Stamtąd już tylko przesiąść się do wagony kolei wąskotorowej, by pojechać w sentymentalną podróż koleją, jaką kiedyś podróżowali nasi przodkowie. 

img0307
Odjazd pociągu parowego w Tremesynie jest o godzinie  1045. Aby dojechać do Tremesnej pociągiem, który przejeżdża przez Głuchołazy, należy do niego wsiąść o godzinie 604 rankiem. Niestety, tak wcześnie, bo kolejny pociąg do Knova w Tremesnej będzie o 1040, co daje nam 5 minut na przesiadkę, więc doliczając możliwe opóźnienia - na kolej wąskotorową nie zdążymy, choć nie jest to do końca powiedziane - odjazd kolei wąskotorowej jest za budynkiem dworca kolejowego, do którego przyjeżdża pociąg z Głuchołaz.  Trzeba tylko przejść przez budynek dworca by znaleźć się przy wagonach kolejki parowej. Wsiadając o 6 w Głuchołazach, w Tremesnej będziemy około 640 rano. Wcześnie, ale przez ten czas można pozwiedzać miasteczko. Inną opcją, dla tych, którzy nie są aż takimi entuzjastami kolei samochód.  Przy okazji - w pociągu w Głuchołazach płacimy w Koronach. W kolejce wąskotorowej zapłacimy także złotówkami - ale przyjmowane są tylko banknoty. 

Powrót wąskotorówką do Tremesnej to godzina 1641. O godzinie 1925 odjazd pociągu do Głuchołaz. W naszym mieście będziecie o 2000

Kolej wąskotorowa kursuje w wakacyjny weekendy. W lipcu, dodatkowo w dni 5 i 6 (środa i czwartek). W sierpniu także w weekendy, we wrześniu już tylko w 3 pierwsze soboty miesiąca. Niektóre przejazdy są okraszone programem specjalnym - może to być inscenizacja scen jak z filmów o dzikim zachodzie, 

Więcej o samej kolejce można się dowiedzieć na stronie kolei, która specjalnie dla polskich turystów została przygotowana także w naszym języku.

Rozkład jazdy i nie tylko

tabliczkarozkladjazdy
Rozkład jazdy na Dworcu Głuchołazy Główne - (aktualny rozkład) - foto od Pana Sylwka, który nadesłał nam przez aplikację mobilną oprócz zdjęć,  także pomysł na ten artykuł. Pan Sylwek za dostarczenie nam przez aplikację mobilną materiału dostaje od nas portalowy, przydatny gadżet. Prosimy o kontakt Panie Sylwku.

Dokładny rozkład jazdy pociągów przejeżdżających tranzytem przez Głuchołazy.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: