Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

nowa nazwa 1Co się dzieje, że kolejne nieruchomości stają się obiektem bądź to zakupu (Schronisko na Górze Chrobrego lub bursa), być może przejęcia (FWP Polonia), lub są w sferze zainteresowań nowego kupca. Czy można optymistycznie spojrzeć w przyszłość tych obiektów, które może, zamiast niszczeć, znów powrócą do swojej świetności, lub przynajmniej ich widok nie będzie już straszył? Każdemu mieszkańcowi miasta, któremu nie jest to obojętny wizerunek miasta, taka perspektywa może przynajmniej nieść nadzieję. Zakup Schroniska na Górze Chrobrego

Po tym, jak informowaliśmy o schronisku, Polonii, bursie, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie o ruchach wokół Leśnej i byłym basenie. Niegdyś chluba i duma mieszkańców miasta, nostalgiczne wspomnienie młodości pośród obecnych, 30-stolatków co rusz zmienia właściciela.

nowa_nazwa_1nowa_nazwa_10nowa_nazwa_11nowa_nazwa_12nowa_nazwa_13nowa_nazwa_14nowa_nazwa_15nowa_nazwa_16nowa_nazwa_17nowa_nazwa_18nowa_nazwa_19nowa_nazwa_2nowa_nazwa_20nowa_nazwa_21nowa_nazwa_22nowa_nazwa_23nowa_nazwa_24nowa_nazwa_25nowa_nazwa_26nowa_nazwa_27nowa_nazwa_3nowa_nazwa_4nowa_nazwa_5nowa_nazwa_6nowa_nazwa_7nowa_nazwa_8nowa_nazwa_9

Historia zaczęła się w 1997 roku po powodzi tysiąclecia.

Spółka mająca zbudować w miejscu zniszczonego basenu nowoczesny kompleks wodno-rekreacyjny, zapowiadany szumnie jako "Aquapark", splajtowała w atmosferze skandalu i korupcji. Teren o powierzchni 7 hektarów, wniesiony przez gminę jako wkład w budowę parku wodnego trafił pod młotek syndyka.

Projekt Hotelu i Spa firmy Bryksy:

projekt bryksyTeren hotelu, basenu i okolicznego parku zdrojowego, muszli leśnej trafił w ręce prywatnego inwestora, który w drodze licytacji przez syndyka upadłej spółki zakupił teren oferując kwotę większą, niż mogła wydać uczestnicząca w licytacji gmina, Były wielkie plany i zamierzenia. Powstały wspaniałe projekty nowoczesnego hotelu i spa. Ale potem nastąpił kryzys gospodarczy i firma Bryksy musiała porzucić plany.

Tereny zostały wystawione na sprzedaż, a gmina była zainteresowana, by te znów wróciły do niej. Tym bardziej, że w 2010 roku gmina za 2 miliony złotych z Transgranicznego programu Unijnego Polska-Czechy zrewitalizowała teren parku zdrojowego, który otrzymała od firmy "Bryksy" w ramach nieodpłatnego użyczenia. Umowa użyczenia obowiązywać miała do 2019 roku.

Firma "Bryksy" po tym, jak kryzys gospodarczy minął nadal miała plany postawienia hotelu  i spa. Jednak nie dysponowała wystarczającymi środkami finansowymi. Dlatego szukała inwestora, z którym mogłaby podjąć się inwestycji, lub ostatecznie, teren mu sprzedać. 

Spółka proponowała też sprzedaż terenu gminie, w końcu to zamierzenie się udało i w maju 2014 roku, gdy już było wiadomo, że basen gmina postawi, po obywatelskiej ankiecie, przy ulicy Kościuszki.  W ten sposób gminne niegdyś włości powróciły. Jednak nie sprzedano wówczas terenu Leśnej i basenu - właściciel, firma Bryksy nadal szukała nowego inwestora na te tereny. 

Ten się w końcu znalazł. To firma Bonus-Vitae, której akcjonariuszami są takie duże marki, jak notowana na giełdzie Enel-Med, a która  miała doświadczenie i wiedzę oraz finanse na budowę nowoczesnego zakładu opieki długoterminowej. Firma miała plany budowy 10 takich ośrodków na terenie kraju. Pierwszym miał być ten w Głuchołazach - co firma z dumą ogłaszała na swoich stronach.

Plany często się zmieniają, gdy decyzje podejmują księgowi. Powstał tylko projekt kompleksu na 40 pokoi i 80 łóżek. Na tym się skończyło. Nie wbito nawet pierwszej łopaty na terenie przy ulicy Parkowej, gdy ten ponownie trafił na sprzedaż w jednym z opolskich biur pośrednictwa nieruchomościami.

Jednak, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, trwają rozmowy pomiędzy Bonus-Vitae z nowym inwestorem, który być może przejmie teren byłego basenu i hotelu "Leśna". Czy dojdzie do transakcji, oraz kim jest nowy kupiec dowiemy się w przeciągu 2 miesięcy. 

Projekt DPS firmy Bonus-Vitae:

dscf8396Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Elwira

Elwira

Pokazany projekt nie jest ani ładny, ani komfortowy, ani pasujący do naszych pięknych górzystych widoków. Należy zachować kształt budynku sprzed wielu taty, kiedy to Niemcy umieli go wybudować i wypromować. Niestety wielu tzw. projektantów nie umie patrzeć na zalety głuchołaskich walorów turystycznych i robią przysłowiowe "plomby", jak za czasów socjalizmu w Rynku. I jakoś nikt się temu nie sprzeciwia. A szkoda !!! A może znajdzie się projektant, który będzie umiał dopasować te wszystkie elementy i stworzy ciekawszą architektonicznie zabudowę?
turystyczny

turystyczny

Gmina może wystąpić o ogłoszenie upadłości właściciela "leśnej" w związku z nie zapłaconymi podatkami od nieruchomości
niedoinformowany
+6

niedoinformowany

w księgach wieczystych nadal właścicielem jest New Media Development & Hotels Services" spółka z Warszawy
Polonista
+6

Polonista

Panie redaktorze zajmij się Pan bierkami bo pisać to Pan nie potrafisz i czytać się tego nie da

  DO GÓRY

Przeczytaj także: