FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
wiktotroa
Pani Dorotka i Piotr, rodzice 18 letniej Wiktorii, mieszkający w bloku mają nie lada problem z dźwiganiem wózka i córki na drugie piętro, gdzie mają swoje mieszkanie. Córka uwielbia spacery. To spowodowało, że rodzina ma małe marzenie, niewielkie dla kogoś, kto ma pieniądze, ale dla nich, utrzymujących się z jednej pensji -  olbrzymie. Pani Dorotka musiała zrezygnować z pracy, by być przy córce.   Marzeniem rodziców jest zabudowa platformy, która pozwoli na transport córki po schodach. Koszt takiej to 80 tysięcy złotych. Kwota osiągalna dla firm, które mogą pomóc, ale dla rodziny - ogromna. Stąd pomysł, by o wsparcie zwrócić się do każdego, kto mógłby pomóc. Stąd pomysł, by napisać list do Papieża. 

Trzy tygodnie temu do mamy Wiktorii zadzwonił telefon. Duchowny zapowiedział, że Papież przekażę 10 procent potrzebnej kwoty. I tak też się stało. Kilka dni temu do rodziny trafił przekaz z deklarowaną kwotą pieniędzy. 

Papież zapoczątkował zbiórkę pieniędzy na pomoc Wiktorii. Teraz rodzina prosi o pomoc każdego, kto może pomóc w realizacji budowy platformy. Może wśród głuchołaskich firm jest taka, dla której wydatek choćby kilku tysięcy złotych nie jest problemem, a  może wspomóc w marzeniu Wiktorii o częstszym wychodzeniu na spacer?

Darowizny można też wpłacać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, wpisując w tytule numer subkonta: 3974 i dopisek - Kaim Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. 

Foto/Video: TVN24 Katowice

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię1

Komentarze

krystian

krystian

Cytuję mieszkaniec gminy:
Wprawdzie to nie moja parafia, więc nie mam interesu, by bronić proboszcza, ale jedno jest pewne, że zazwyczaj najwięcej do wytykania u innych braku chęci pomocy i zaangażowania sie w różne akcje charytatywne, mają te osoby, które albo same w ogóle nie pomagają, albo robią to w stopniu bardzo że tak powiem symbolicznym ( żeby nie powiedzieć - śmiesznym ). Jakby każda z osób wytykających u innych brak chęci pomagania, to sama przekazała choćby na tą akcję 10 % swoich dochodów, to zamiast pustej beznadziejnej gadaniny, to już dawno by powstała ta platforma. Łatwo dysponować cudzym majątkiem i zarządzać cudzą własnością wytykając palcami, a własny majątek skrywać i pilnować chytro, by nawet grosik sie nie zagubił :-* :P Często też jest tak, że osoby, które naprawdę nawet regularnie pomagają innym, to nie trąbią o tym wszędzie, tylko robią to w skrytości i potem takie durne nieodpowiedzialne komentarze w kierunku tych osób, które pomagają po cichu innym potrzebującym, to mogą poczuć się oczernione i obrażone, bo to, że o kimś nie wiadomo oficjalnie, że komuś pomaga, to nie oznacza, że nie robi tego po cichu. Także raczej nagłośnienie tej akcji nie ma służyć obrzucaniu się przysłowiowym błotem, tylko ma wspomóc w powstaniu tej jakże bardzo potrzebnej platformie, dlatego pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów i zachęcam by jednak swoją energię zamiast w nieodpowiedzialne komentarze to spożytkować w działalność charytatywną, co będzie z pożytkiem dla wszystkich stron. ;-) :-)popieram!!!
ola
+1

ola

Mogłaby i twoja wypłata drogi kokosan pójść na ten cel...po prostu absurdalne rozumowanie masz drogi kokosan w tej kwesti i pewnie sam zbyt częstym bywalcem kościoła nie jesteś, nie mówiąc o angażowaniu się w różne zbiórki charytatywne organizowane przez kościół, ale to już inna kwestia...niektórzy mają bardzo mocno okrojony zakres nie tylko rozumowania ale i wiedzy...zastanawia mnie czemu tak nie zaapeluje drogi kokosan do innych instytucji naszej gminy, które obracają nawet większymi finansami niż parafia w Głuchołazach lub do swojego zakładu pracy by sfinansował tą inwestycje, tylko znalazł sobie przysłowiowego chłopaczka do bicia w postaci kościoła, no ale cóż jaki niski poziom wiedzy, takie rozumowanie i absurdalne wnioski, nie mówiąc już o tym, że parafie tworzą mieszkańcy należący do niej a nie budynki i uderzając w parafię to uderzasz w każdego należacego do tej parafii, nawet w tych uderzasz, którzy w tej parafii angażują sie charytatywnie na wielu płaszczyznach naszej gminy i nie tylko, więc zamiast wypisywac głupoty na poziomie co najwyżej gimnazjum, to lepiej byś zrobił jakbyś faktycznie przekazał swój chociażby miesięczny dochód na ten cel, zamiast mądrował się i próbował rządzić nie swoim majątkiem...jakbyś był drogi kokosan tak bardzo hojny jak od innych tego wymagasz, to byś nie marnował czasu na wypisywanie głupot, tylko byś zakasał przysłowiowe rękawy i wziął sie do roboty charytatywnej.
kokosan
+2

kokosan

Cytuję mieszkaniec gminy:
Wprawdzie to nie moja parafia, więc nie mam interesu, by bronić proboszcza, ale jedno jest pewne, że zazwyczaj najwięcej do wytykania u innych braku chęci pomocy i zaangażowania sie w różne akcje charytatywne, mają te osoby, które albo same w ogóle nie pomagają, albo robią to w stopniu bardzo że tak powiem symbolicznym ( żeby nie powiedzieć - śmiesznym ). Jakby każda z osób wytykających u innych brak chęci pomagania, to sama przekazała choćby na tą akcję 10 % swoich dochodów, to zamiast pustej beznadziejnej gadaniny, to już dawno by powstała ta platforma. Łatwo dysponować cudzym majątkiem i zarządzać cudzą własnością wytykając palcami, a własny majątek skrywać i pilnować chytro, by nawet grosik sie nie zagubił :-* :P Często też jest tak, że osoby, które naprawdę nawet regularnie pomagają innym, to nie trąbią o tym wszędzie, tylko robią to w skrytości i potem takie durne nieodpowiedzialne komentarze w kierunku tych osób, które pomagają po cichu innym potrzebującym, to mogą poczuć się oczernione i obrażone, bo to, że o kimś nie wiadomo oficjalnie, że komuś pomaga, to nie oznacza, że nie robi tego po cichu. Także raczej nagłośnienie tej akcji nie ma służyć obrzucaniu się przysłowiowym błotem, tylko ma wspomóc w powstaniu tej jakże bardzo potrzebnej platformie, dlatego pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów i zachęcam by jednak swoją energię zamiast w nieodpowiedzialne komentarze to spożytkować w działalność charytatywną, co będzie z pożytkiem dla wszystkich stron. ;-) :-)


No to zamiast do kościoła proponuję niech jedna niedzielna taca pójdzie na ten cel
mieszkaniec gminy
-1

mieszkaniec gminy

Wprawdzie to nie moja parafia, więc nie mam interesu, by bronić proboszcza, ale jedno jest pewne, że zazwyczaj najwięcej do wytykania u innych braku chęci pomocy i zaangażowania sie w różne akcje charytatywne, mają te osoby, które albo same w ogóle nie pomagają, albo robią to w stopniu bardzo że tak powiem symbolicznym ( żeby nie powiedzieć - śmiesznym ). Jakby każda z osób wytykających u innych brak chęci pomagania, to sama przekazała choćby na tą akcję 10 % swoich dochodów, to zamiast pustej beznadziejnej gadaniny, to już dawno by powstała ta platforma. Łatwo dysponować cudzym majątkiem i zarządzać cudzą własnością wytykając palcami, a własny majątek skrywać i pilnować chytro, by nawet grosik sie nie zagubił :-* :P Często też jest tak, że osoby, które naprawdę nawet regularnie pomagają innym, to nie trąbią o tym wszędzie, tylko robią to w skrytości i potem takie durne nieodpowiedzialne komentarze w kierunku tych osób, które pomagają po cichu innym potrzebującym, to mogą poczuć się oczernione i obrażone, bo to, że o kimś nie wiadomo oficjalnie, że komuś pomaga, to nie oznacza, że nie robi tego po cichu. Także raczej nagłośnienie tej akcji nie ma służyć obrzucaniu się przysłowiowym błotem, tylko ma wspomóc w powstaniu tej jakże bardzo potrzebnej platformie, dlatego pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów i zachęcam by jednak swoją energię zamiast w nieodpowiedzialne komentarze to spożytkować w działalność charytatywną, co będzie z pożytkiem dla wszystkich stron. ;-) :-)
motototo
+4

motototo

proboszcz ogłasza zbiórki na instytucje kościelne bo wtedy pieniądze zostają w kieszeni
pawel
+8

pawel

a gdzie miejscowy ksiadz proboszcz i jego milosierdzie oj wstyd ksieze proboszczu moze zamiast na wycieczki i zbytki wy dac na pomoc blizniemu czy to moze tylko slowa te latwo mowic czynic dobro ciezej

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!