FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
12998335 1219978644686764 6603643512439734533 oNie ma się z czego cieszyć. Fontanny na placu basztowym nadal nie będzie. Kolejne podejście Burmistrza do tematu, kolejne nieudane - firmy żądają znacznie więcej, niż środki przewidziane na budowę.  Już pisaliśmy o budowie fontanny we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas, niejako przy okazji publikowaliśmy galerię archiwalnych zdjęć fontann, jakie istniały w mieście. Na placu basztowym w zamierzchłych czasach takiej nie było. Stał pomnik. 

Ale wróćmy do fontanny. Miałaby być okrągłą misą wyłożoną kamieniem, w której stoi blok kamienny, po którym spływa woda. Ten wzór został narzucony po trochę przez konserwatora zabytków - mówił na sesji wiceburmistrz, Roman Sambor.

Dziś już wiadomo, że fontanny nie będzie. Firma, która po raz drugi wygrała przetarg (poprzednim razem, we wrześniu to także była ta firma), za budowę chce 331 tysięcy złotych, gdy tymczasem gmina planowała zapłacić ponad połowę tej kwoty - 170 tysięcy złotych. 

Po raz drugi wygrała firma z Leszna. Ale przetarg został unieważniony, bo koszt przewyższa zakładaną kwotę. Firma Gutowski z Leszna kontaktowała się z nami jeszcze w poprzednim roku pytając o pomysły na fontannę. Na bokach fontanny miałyby być umieszczone płaskorzeźby z historią miasta. 

Obydwie fotografie (główna i druga, po wskazaniu myszką pierwszej) pochodzą z zasobów grupy Bad Ziegenhals.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Andrzej00
+3

Andrzej00

Brawo, zamiast zająć się rynkiem na którym poza kostką brukową nic nie ma i ew w tym miejscu gdzie już kiedyś była fontanna postawić ją na nowo, to wpadają na pomysł żeby ją wcisnąć pod wieżę. Już bardziej podoba mi się pomysł "gr" aby posadzić drzewo. Na dodatek zamiast wykonać projekt u lokalnego przedsiębiorcy rozważają pomysł aby wykonała go firma z drugiego końca kraju. Chyba już czas zamieszać w tym worku rady miasta i większość z nich pozbawić ciepłych stołków i realizowania swoich genialnych pomysłów bo żaden z nich nie ma wizji co zrobić aby nasza gmina rzeczywiście się rozwijała a zamożność mieszkańców rosła. Najpierw priorytety, jak będzie kasa w gminie bedziemy stawiać pomniki (fontanny)
gr
+6

gr

A czy nie można by posadzić w tym miejscu drzewa ? Koszt sadzonki 10 zł, a osobiście za darmo przyjdę i przygotuję Wam teren oraz ją zasadzę. Teren będzie zagospodarowany a za 50 lat będzie na placu cień.
awatak
-1

awatak

czy to aż musi być firma z drugiego końca Polski, po co ogłaszać te głupie kapitalistyczne przetargi, czy nie może tego zrobić we własnym zakresie i fachowcami z własnego podwórka? PRL-u nie było takiego durnego wymyślania i o wiele więcej było robione a teraz tylko burmistrze, prezesi, zarządy i tylko biorą pieniądze i niczego mądrego nie potrafią zarządzić...
kiano
+9

kiano

nie prościej zadzwonić do prezesa pis-u i powiedziec ze jest plac z miejscem na nowy pomnik pary prezydenckiej... bedzie na jutro i zapewne za darmo ;-)

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: