FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img4977bbe1
Nie skorzystamy w lecie z tężni solankowej, jaką zafundowały nam władze powiatu. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Jest nim firma BBI Budownictwo Sp z o.o. z Wrocławia.  Drugi przetarg odbył się miesiąc po pierwszym, który nie wyłonił zwycięzcy dlatego, że po prostu nie było oferentów. Konstrukcja tężni skutecznie odstraszyła firmy. Dodajmy - nietypowa konstrukcja, typu zamkniętego, drewniana i wysoka. Tężnie, jakie znamy są typu otwartego  - to jest ściana, po której spływa woda solankowa, a kuracjusze przechadzają się dookoła. W tej konstrukcji będziemy przebywać wewnątrz budowli, gdzie solanka spływa po rdzeniu wieży.

15 metrowa wieża z pomostami, schodami i  tarasami widokowymi o przekroju poziomym na bazie trójkąta, posadowiona na skarpie w parku przy szpitalu, przy ulicy Parkowej, wykonana całkowicie z drewna modrzewiowego łączonego, ze względu na środowisko solne, elementami ze stali nierdzewnej. Ta niecodzienna budowla będzie niewątpliwie dużą atrakcją dla głuchołazian jak i turystów. 

Projekt jest trudny. Przewiduje bowiem, że oprócz drewna modrzewiowego, rodzaj gałązek, po których spływać będzie solanka. Firma będzie musiała do budowy użyć gałązek tarniny z gatunku prunus spinosa zebranych w okresie zimowym w miesiącach listopad - luty. 

Największym wyzwaniem przed firmą jest dotrzymanie terminu. Drugi przetarg odbył się miesiąc po pierwszym, w którym nie było oferentów. Jednak w warunkach przetargu nie przesunięto terminu zakończenia budowy, mimo miesięcznego opóźnienia - firma musi się uporać z budową wieży, basenów na solankę i całej infrastruktury pobocznej do 30 września tego roku. Termin jest największym problemem - tu firma BBI Budownictwo ma wątpliwości: dlaczego termin nie został przesunięty właśnie o dodatkowy miesiąc, jaki minął od pierwszego,  przetargu? Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Sceptyk
+1

Sceptyk

Komentarz : BBI Budownictwo ma wątpliwości: dlaczego termin nie został przesunięty właśnie o dodatkowy miesiąc, jaki minął od pierwszego, przetargu? Ale mimo wszystko biora sie za robote ! ? :)

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: