FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline
Reklama

MS-Tools

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

20170506 105029
Po raz jedenasty rozegrane zostały w Głuchołazach Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa odbyły się 06.05.2017 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Głównym organizatorem Turnieju był Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, na którego zaproszenie przyjechały kluby z Czech, województwa śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.



Wśród nich były:

  1. Akademia Karate Tradycyjnego z Albrechtic

  2. Akademia Karate Tradycyjnego ze Zlatych Hor

  3. Akademia Karate Tradycyjnego z Opola

  4. Klub Karate Tradycyjnego BUDOKAN Opole

  5. Kluczborski Klub Karate Tradycyjnego

  6. Klub Karate Tradycyjnego z Byczyny

  7. Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna

  8. Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław

  9. Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia

  10. Klub Karate tradycyjnego KOBU z Wrocławia

  11. Klub Karate Tradycyjnego MUKS z Bytomia

  12. Klub Karate Tradycyjnego SENTO-KN z Chocianowa

  13. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego – Gospodarz Turnieju

W sumie w Mistrzostwach wzięło udział 230 zawodników z 13 klubów.

O godzinie 11.00 oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński, Kierownik GOSiR Pan Marek Szymanowski, Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Pan Andrzej Olech oraz Prezes Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego Pan Arkadiusz Bukała.

Turniej oceniali sędziowie w następującym składzie:

1. Andrzej Olech 6 dan z Kluczborka, sędzia główny Mistrzostw

2. Zbigniew Sitarz 5 dan z Opola

3. Janusz Sowa 5 dan z Bytomia

4. Paweł Kasperkiewicz 4 dan z Wrocławia

5. Wiesław Olewicz 3 dan z Chocianowa

6. Rafał Panaszek 3 dan z Kluczborka

7. Bogusław Czarny 2 dan z Opola

8. Janusz Łydka 2 dan z Głuchołaz

9. Klaudia Kołodziej1 dan z Opola

10. Wojciech Jeziorowski z Kluczborka

11. Jarosław Drożdżyński 1 dan z Głuchołaz

12. Natalia Biel 1 dan Wieluń

13. Szymon Neugebauer 1 dan z Wrocławia

14.Dawid Rojowski 1 dan z Wrocławia

15. Adrian Kowalski 1 dan z Głuchołaz

Opiekę medyczną sprawował Ratownik Medyczny Pan Roman Konieczny.

Serdecznie podziękowania za współorganizację turnieju i nagrody rzeczowe Zarząd Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego składa w szczególności: Kierownikowi GOSiR-u Panu Markowi Szymanowskiemu za udostępnienie hali sportowej, Urzędowi Miasta i Gminy Głuchołaz za nagrody rzeczowe, Starostwu Powiatowemu w Nysie za ufundowanie medali i statuetek, Drukarni z Pokrzywnej Państwu Iwonie i Robertowi Jakóbczak, Firmie Auto Kosmetyka PERFEKT z Opola Panu Krzysztofowi Sznajder, Market InterMarche w Głuchołazach Państwu Jolancie i Krzysztofowi Zielińskim oraz instruktorom GKKT Jarosławowi Drożdżyńskiemu, Januszowi Łydka jak również wszystkim członkom klubu i rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Całe zawody koordynował i komentował Pan Arkadiusz Bukała.

Pierwszym akcentem Mistrzostw był pokaz najmłodszych karateków grupy przedszkolnej, natomiast pozostali zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: KATA i KUMITE w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz stopni kyu i dan.

Wyniki końcowe:

Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9-8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Oliwia Pogoda MUKS Bytom

II miejsce Paulina Radlok KK Kluczbork

III miejsce Hanna Kearney Sento-Kan Chocianów

III miejsce Anastázie Vojćaková Zlate Hory Czechy

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Jakub Matuszewski CKT Wrocław

II miejsce Przemysław Magnuszewski AKT Opole

III miejsce Ksawery Pachura Głuchołaski KKT

III miejsce Marcel Wiktorski Głuchołaski KKT

Kategoria 8-9 lat i młodsi dziewcząt (7-6 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Julia Grzelak KK Kluczbork

II miejsce Julia Bukowiec Głuchołaski KKT

III miejsce Maja Majchrzak Kobu Wrocław

III miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław

Kategoria 8--9 lat chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Bartosz Zamojski Głuchołaski KKT

II miejsce Szymon Śliwa Głuchołaski KKT

III miejsce Alan Budyk Głuchołaski KKT

III miejsce Kacper Juraszek Głuchołaski KKT

Kategoria 8-9 lat dziewcząt (9-8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Jessica Jamróz Głuchołaski KKT

II miejsce Zofia Studzienna Głuchołaski KKT

III miejsce Oliwia Szymczyk DAK Wrocław

III miejsce Amelia Murach DAK Wrocław

Kategoria 10-11 chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Kacper Duchnowski Głuchołaski KKT

II miejsce Jan Marcinkowski AKT Opole

Kategoria 10-13 lat dziewcząt (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Maja Turek KK Kluczbork

II miejsce Anna Andrusyszyn KK Kluczbork

III miejsce Martyna Kuriata MUKS Bytom

III miejsce Natalia Kinder KK Kluczbork

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Kacper Dawicki KK Kluczbork

II miejsce Igor Gałuszka Sento-Kan Chocianów

III miejsce Michał Dokupil KK Kluczbork

III miejsce Adam Jaśko KK Kluczbork

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Julia Seroczyńska AKT Opole

II miejsce Melisa Demireva AKT Opole

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Piotr Grochoła Głuchołaski KKT

II miejsce Tymoteusz Pyrzyk Głuchołaski KKT

III miejsce Alex Divitaris Albrechtice Czechy

III miejsce Patryk Jankowiak Sento-Kan Chocianów

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Tereza Kubiszová Albrchtice Czechy

II miejsce Aleksandra Wiej AKT Opole

III miejsce Karolina Janesiková Albrchtice Czechy

Kategoria 10-11 lat chłopców (8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Ben Peters Albrchtice Czechy

II miejsce Alan Krafczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Filip Wenc KK Kluczbork

III miejsce Dawid Dybka KK Kluczbork

Kategoria 12-15 lat dziewcząt (7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Angelika Hulbój Głuchołaski KKT

II miejsce Amelia Kijewska Sento-Kan Chocianów

III miejsce Alicja Junyszek AKT Opole

III miejsce Anna Chałupczyńska OK Byczyna

Kategoria 12 - 15 lat chłopców (8 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Pavel Svoboda Albrchtice Czechy

II miejsce Vojtěch Šiška Albrchtice Czechy

III miejsce Wiktor Zawadzki Budokan Opole

III miejsce Piotr Cisiecki KK Kluczbork

Kategoria 10 - 13 lat dziewcząt (6 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Matylda Góra CKT Wrocław

II miejsce Angelika Łankiewicz Głuchołaski KKT

III miejsce Oliwia Grygas AKT Opole

III miejsce Emilia Dzwonkowska AKT pole

Kategoria do 7 lat i młodsi chłopców (7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Oskar Panaszek KK Kluczbork

II miejsce Jakub Łatka KK Kluczbork

III miejsce Jan Kopciuch KK Kluczbork

III miejsce Maksymilian Skamel Sento-Kan Chocianów

Kategoria 10 - 11 lat dziewcząt (4-1 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Weronika Chromańska DAK Wrocław

II miejsce Zofia Kania Budokan Opole

III miejsce Julia Sytniewska KKT Wołczyn

Kategoria 10-11 lat chłopców (7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Adrian Dycewicz AKT Opole

II miejsce Adam Sčesný Albrchtice Czechy

III miejsce Filip Firszt KK Kluczbork

III miejsce Kacper Pogoda MUKS Bytom

Kategoria 11 - 12 lat dziewcząt (4-1 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Zuzanna Mazur OK Byczyna

II miejsce Aleksandra Pietrzykowska Głuchołaski KKT

III miejsce Milena Marynowicz AKT Opole

III miejsce Agata Misiak KK Kluczbork

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Damian Jonarski Głuchołaski KKT

II miejsce Matĕj Jurčik Albrchtice Czechy

III miejsce Rafał Dąbrowski Głuchołaski KKT

III miejsce Mateusz Słota Sento-Kan Chocianów

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (6 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Franciszek Niebylski Budokan Opole

II miejsce Piotr Tarchała Głuchołaski KKT

III miejsce Kacper Kieroński-Ignaciuk AKT Opole

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (6 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Grzegorz Motylski DAK Wrocław

II miejsce Patryk Olchawa Głuchołaski KKT

III miejsce Dominik Garnek Głuchołaski KKT

III miejsce Tomasz Pietrzykowski Głuchołaski KKT

Kategoria 12 - 15 lat chłopców (6 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Tymoteusz Kantyka Głuchołaski KKT

II miejsce Dominik Wenglarzi Głuchołaski KKT

III miejsce Jan Niebylski Budokan Opole

III miejsce Paweł Buhl AKT Opole

Kategoria 8 - 11 lat chłopców (4-5 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opole

II miejsce Mateusz Lasek AKT Opole

III miejsce Filip Staszków KKT Wołczyn

III miejsce Kacper Brzozowski Budokan Opole

Kategoria 14 - 17 lat chłopców (4-5 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Krzysztof Góral DAK Wrocław

II miejsce Michał Fedorowski AKT Opole

III miejsce Marcin Polnar AKT Opole

III miejsce Jakub Misiak KK Kluczbork

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (3-1 kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Mikołaj Łatka KK Kluczbork

II miejsce Aleksander Mucha KK Kluczbork

III miejsce Michał Janas KK Kluczbork

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (3-1 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Maksymilian Klejn KK Kluczbork

II miejsce Stanisław Szynczewski KK Kluczbork

III miejsce Wojciech Pastusiak DAK Wrocław

III miejsce Szymon Mielnik DAK Wrocław

Kategoria 14 - 17 lat dziewczęta (3-1 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork

II miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Zuzanna Wiśniak DAK Wrocław

III miejsce Kinga Kukuczka KK Kluczbork

Kategoria 14- 17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT

II miejsce Kacper Sitarz OK Byczyna

III miejsce Michał Danielewicz KK Kluczbork

III miejsce Daniel Wiśniak DAK Wrocław

Kategoria 16 - 17 lat dziewcząt (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork

II miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Zuzanna Wiśniak DAK Wrocław

Kategoria 16 - 17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Kacper Sitarz OK Byczyna

II miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT

III miejsce Daniel Wiśniak DAK Wrocław

Kategoria SENIOR grupa mieszana (9-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Piotr Gałuszka Sento-Kan Chocianów

II miejsce Karol Wiewióra CKT Wrocław

III miejsce Dawid Szewczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Beata Olewicz Sento-Kan Chocianów

Kategoria SENIOR mężczyzn (6-1 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Mikołaj Trizna DAK Wrocław

II miejsce Bogdan Wiśniak DAK Wrocław

III miejsce Marek Mróz Głuchołaski KKT

III miejsce Paweł Przybysz DAK Wrocław

Kategoria SENIOR mężczyzn (3-1 kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Daniel Miłkowski DAK Wrocław

II miejsce Andrzej Krafczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Robert Müller Głuchołaski KKT

III miejsce Marek Mróz Głuchołaski KKT

W punktacji generalnej, przeliczając punkty według klucza: złoty medal 3 pkt., srebrny medal 2 pkt., brązowy medal 1 pkt. podczas XI Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym na podium stanęły następujące Kluby:

I miejsce zajął Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego zdobywając 63 pkt.

II miejsce zajął Kluczborski Klub Karate zdobywając 47 pkt.

III miejsce zajęła Akademia Karate tradycyjnego Opole zdobywając 28 pkt.

Serdecznie gratulujemy!

Prezes GKKT Arkadiusz Bukała



Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: