FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 20170228 163041
Nieszczęsne dla pieszych przejście przy ulicy Powstańców Śląskich już niebawem doczeka się modernizacji. To efekt działań podjętych przez byłego już radnego Ireneusza Sułka, który po naszych artykułach o licznych potrąceniach pieszych oraz artykule o inicjatywie mieszkanki o zbieraniu podpisów pod petycją do władz zainteresował się poprawą bezpieczeństwa na tym przejściu. img 4704
 Radny Ireneusz Sułek jeszcze przed rezygnacją z funkcji wraz z Mariuszem Migałą podjął się działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, na którym tylko w przeciągu ostatnich 22 miesięcy doszło do 5 wypadków potrąceń pieszych. Wśród powodów potrąceń jest niedostateczna widoczność na przejściu dla pieszych przez kierowców jadących z ulicy Bohaterów Warszawy, gdy lewy słupek w samochodzie utrudnia widoczność. Innym, często wymienianym powodem jest niedostateczne oświetlenie przejścia, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Te przyczyny pokrywają się zresztą ze statystykami wypadków na tym przejściu - większość z nich miała miejsce po zapadnięciu zmroku w okresie jesiennym. Zawsze do potrącenia dochodziło przez samochód skręcający w ulicę Powstańców Śląskich z ulicy Bohaterów Warszawy. 

Jeszcze w marcu powyżej obecnego przejścia dla pieszych, na chodniku pojawiły się pomarańczowe oznaczenia wyznaczające, jak się wówczas domyślaliśmy, pozycję nowego przejścia dla pieszych. Nasze przypuszczenia się potwierdziły, gdy pytaliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich o te oznaczenia. Wówczas te zostały namalowane przez szefa ZDW w Grodkowie, który, jak przyznał nam w rozmowie, po godzinach pracy przyjechał do Głuchołaz, by sprawdzić, jak w praktyce modernizacja przejścia może wyglądać. 

Jednak warunkiem przebudowy przejścia, jaki został postawiony przez ZDW w Opolu jest instalacja dodatkowego oświetlenia przejścia. To zadanie należy do gminy i chyba właśnie ta inwestycja doczeka się spełnienia. Gmina wystawiła do publicznej informacji prośbę o przedstawienie ofert cenowych na instalację oświetlającą rzeczowe przejście dla pieszych z terminem realizacji do końca października. 

Jak będzie natomiast wyglądała modyfikacja przejścia? Samo przejście zostanie przesunięte do góry, w miejsce, gdzie kończy się zatoczka autobusowa. Dodatkowo do tego miejsca zostanie przedłużone wygrodzenie łańcuchowe dla pieszych, uniemożliwiające przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo przed przejściem zostanie namalowany na jezdni znak P-14 - linia warunkowego zatrzymania się. Prace  mają zakończyć się w marcu 2018 roku. 

Ta modernizacja ma poprawić bezpieczeństwo na feralnym przejściu dla pieszych. Dla pieszych zapewne nie będzie wygodniej - bo chcąc przejść przez drogę, trzeba będzie pokonać dodatkowy odcinek chodnika.  Ale w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. 

Foto: Przejście dla pieszych w marcu oraz radni Sułek i Migała podczas sesji zaznajamiają się z pismem z Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Uciążliwy

Uciążliwy

Cytuję ruweneriusz:
Jeszcz z tą Banderozą jakby ktoś zrobił porządek bo można oszaleć, całą noc głośna muzyka, pijaństwo i krzyki, nie można w nocy spać, nazjeżdża się bydła i drą mordy po pijanemu zakócając ciszę nocną


pomimo, że mieszkam w zdroju słyszałem muzykę dobiegającą z Banderozy i głośne krzyki do godzin rannych, kolejna noc w całości nie przespana,

ciekawe czy hałasy dobiegające z Banderozy słyszały osoby mieszkające na Koszyka?,

to nie może być tak, że jeden robi biznes kosztem zdrowia znacznej większości mieszkańców miasta,

rozumiem imprezy robione dla ogół mieszkańców, te kilka razy w roku można przeboleć,

teraz jest jeszcze zimno, można spać przy zamkniętym oknie, ale jak przyjdzie ciepło...

uważam, że jak już musi robić imprezę z głośna muzyką to max do pół nocy a później pogonić towarzystwo,
Markus
+1

Markus

Cytuję Karolek:
Banderoza??? Człowieku my tam tylko do 22.00 imprezujemy bo póżniej cisza nocna!Taaa... Dziś jeszcze do około 5 i później trwała impreza. Wszyscy, którzy o tej porze szli do pracy szłyszeli. I nie rób ściemy z ciszą nocną bo : nie ma ustawy o ciszy nocnej - coś takiego nie istnieje.
Olek
+9

Olek

Postawić dwie lampy, namalować linie na jezdni i zamontować kawałek łańcucha- potrzeba roku? Urzędnicy powinni policzyć do trzech i właśnie co trzeci mógłby zostać w pracy, a resztę nierobów do malowania linii na jezdni itp.
ruweneriusz
+9

ruweneriusz

Jeszcz z tą Banderozą jakby ktoś zrobił porządek bo można oszaleć, całą noc głośna muzyka, pijaństwo i krzyki, nie można w nocy spać, nazjeżdża się bydła i drą mordy po pijanemu zakócając ciszę nocną

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: