FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
gimnazjumnr25
Gimnazjum nr 2 przy ulicy Słowackiego planuje zostać Szkołą Podstawową. To efekt furtki, jaka została pozostawiona w uchwale Rady Miejskiej o sieci szkół. To na razie tylko plany, a raczej poważne zamierzenia. Ale prace trwają. We wrześniu szkoła najprawdopodobniej ogłosi nabór do klas 1, 4, 7 na rok szkolny 2018/2019, bo na przyjęcia tych klas pozwala "deforma" edukacji. - Sprawdzamy, czy prawo nie zezwala na przyjęcia także pozostałych roczników - mówi Jolanta Błaszczyk, dyrektor PG2. - Jeżeli istnieje taka możliwość, będą mogli do nas przyjść uczniowie innych szkół, a którzy będą chcieli się uczyć u nas w pozostałych klasach. 

Na wakacje szkoła przejdzie kolejne remonty. Ale budynek czeka także termomodernizacja, do której już trwają przymiarki i prace przygotowawcze. Trwają oględziny budynku i stanu strychu, ogrzewania. Będzie wymiana całej instalacji grzewczej na nowoczesną, ograniczającą straty wody i ciepła. jedynie piece gazowe pozostaną - są nowoczesnymi konstrukcjami. Poza tym cały budynek zostanie docieplony, łączenie ze strychem. 

O powstanie tu szkoły proszą rodzice, którzy chcą tu przenieść swoje dzieci. 

Obecnie w PG2 pracuje 32 nauczycieli. 

Szkoła to także 9 osób obsługi. Te osoby zostaną, jeżeli podstawówka nr 3 będzie miała szanse istnienia. Ale o tą szanse będzie walczyć obecna kadra szkoły. Szkoły, która przecież osiągała wysokie noty w nauczaniu na przestrzeni dziejów edukacji w gminie. To w murach tej szkoły trenują koszykarki, karatecy. To z tej szkoły, podobnie jak i z SP2 pochodzi większość stypendystów, którzy zostali uhonorowani gratyfikacjami finansowymi burmistrza za osiągnięcia sportowe. 

Czy z tą kadrą to się uda? O to można być spokojnym. Ale czy nowa szkoła przekona do siebie wystarczającą liczbę chętnych rodziców i ich pociechy? Więcej dowiemy się w późniejszym terminie.

Szkoła Podstawowa będzie szansą na być i nie być dla tej kadry nauczycielskiej i osób obsługi.  - Co nam zostało? Albo dalsza praca w obecnym budynku, w świetnej atmosferze, albo szukanie pracy u innych dyrektorów szkół, lub, co gorsza, zbieranie godzin po szkołach - mówi dyrektor szkoły, Jolanta Błaszczyk. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

Andrzej K.

Andrzej K.

I bardzo dobrze, szkoła ma bardzo wysoki poziom nauczania i dobrą kadrę nauczycielską. dodatkowo budynek jest zadbany, posiada dwie hale gimnastyczne, wyremontowane klasy, boisko sportowe i bieżnię w budynku jest również wymieniony dach i okna. Było by totalną głupotą gdyby szkoła została zamknięta (tego oczekiwał były radny z okręgu pan Sułek). Osobiście tylko czekam aż zostanie ogłoszony nabór i od razu zgłaszam swoje dziecko. Mam nadzieję że pójdą za tym również pozostali rodzice którzy już potwierdzają że zareagują podobnie i będą zapisywać swoje dzieci do tej szkoły. Trzymam kciuki za Panią Błaszczyk i szkołę. Powodzenia
Markus/ ten pierwszy
+2

Markus/ ten pierwszy

Cytuję Markus:
To ja wybieram nową szkołę dla swego dziecka. Nie ma bliżej, dalej niż do SP2, ale przeniose.

Gratuluję poczucia humoru! I jeszcze podszywasz się pod Markusa, którym nie jesteś! Wpisałeś mój login. Dobrze ktoś napisał, że to prowokacja, mądry człowiek :)
bambino
+1

bambino

Cytuję Markus:
To ja wybieram nową szkołę dla swego dziecka. Nie ma bliżej, dalej niż do SP2, ale przeniose.

Nie słuchajcie bo to bleff albo prowokacja, kto przenosiłby dziecko do dalszej szkoły, nonsens, to napewno komentarz nauczyciela albo pracownika który boi się o swoje stanowisko w gimnazjum
Sally
+4

Sally

Kto przenosi dziecko w 4 albo 7 klasie ?To albo dziecko ma problemu albo rodzic. Szkola jak szkoła i nauczyciele i lepsi i gorsi. Wszędzie jest podobnie i zawsze coś rodzicowi będzie przeszkadzać. Inwestowanie w gimnazjum jako trzecią szkole uważam za coś niedorzecznego. A jeżeli po jednym roku naboru okaże się że kolejnej pierwszej klasy nie będzie bo rodzice nie dadzą do tej szkoły? No tym razem pójdzie zła prasa za tym miejscem ?I co ,gmina będzie mieć szkole z 1,4 i 7 klasa (w najlepszym wypadku,choć wątpię by aż tylu było zdesperowanych rodziców chcących przenieść). Wyremontuje ,zrobi stołówkę, obniży kibelki...tylko uczniów nie będzie. Szkoła z wyrwanymi trzema rocznikami to dla mnie horror. Który rodzic chce zgotowac swojemu dziecku przenosząc je. W nowe miejsce do nowych nauczycieli i do pustych korytarzy. Bo nowa szkoła otworzy maks jeden oddział pierwszej klasy. Kto się ludzi ze wyrwie dwojce z czwartych klas żeby skleić oddzial. To jakiś chory eksperyment. Utrzymywac kolejna szkole dla trzech oddziałów. Powodzenia. Ja bym dziecka do takiej szkoły nie dała. Na szczęście nie muszę.
Maria
+9

Maria

Znowu się dzieję i kto jest winny?!.....wiadomo kto: władza, bo jak zwykle nie potrafiła podjąć właściwej decyzji.
Współczuje nauczycielom, władza będzie patrzyła z boku jak się będziecie "wykrwawiać". Znam miasta dużo mniejsze,gdzie podjęto racjonalne decyzje, ale cóż.... w Głuchołazach nikt tego nie potrafi.
Kto będzie miał silniejsze"plecy " ten zostanie, bo przeniesie się do tej szkoły,która będzie istnieć.
Tak ludzie....... to już było, znamy to dokładnie jak to wcześniej było .
Nie martwcie się dobro powraca a zło podwójnie.
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli i życzę im cierpliwości w tym całym głuchołaskim "rozgardiaszu", bo tyle można im tylko życzyć.
Może Głuchołazy powinny powołać komitet do sprawdzania i analizowania etatów nauczycieli i sekretarek. Wy rodzice dobrze zastanówcie się gdzie dziecko "wysłać" do szkoły, bo przecież władza będzie zacierać ręce i cieszyć się jak to ludzie będą się "kłócić" bo jakby inaczej.

Nie podjęli oni decyzji to niech społeczeństwo skacze sobie do "gardeł". ŻENADA!
Markus
-10

Markus

To ja wybieram nową szkołę dla swego dziecka. Nie ma bliżej, dalej niż do SP2, ale przeniose.
Markus
+3

Markus

Jeżeli ta sytuacja cię śmieszy,to rzeczywiście jesteś ludkiem i to małym ludkiem i tylko ci współczuć- tyle w Tobie nienawiści.
Ludek
-6

Ludek

I bardzo dobrze. Niech rodzice i dzieci zweryfikują, do kogo po nauki. Może się okazać, że SP2, które tak walczyło o swoje budynki i nie chciało się przenieść, teraz mocno straci. Będę wówczas się śmiał z ich krótkowzroczności, obrony budynków, które spełniały by inną rolę w mieście. Po części rozumiem, że rodzice byli motywowani przez nauczycieli. Bo na przenosinach nauczyciele mogliby stracić. Rodzice po części też, bo daleko do szkoły, bo tory kolejowe (jakby wcześniej ich nie było), itp.

Śmieszne mieli argumenty. Bo szkoła ma atmosferę. Ale atmosfera jest tworzona przez nauczycieli i uczniów, a nie przez mury. Oj, będę chciał zobaczyć miny komitetu obrony szkoły, gdy będzie mniej chętnych. Oj, coż za śmieszna to będzie mina....
Markus
+4

Markus

Niedobry pomysł,robota Urzędu,żeby zrealizować swoje plany, zlikwidować czy przenieść dwójkę i w dwójce zrobić DoM Opieki i swoje biura. Wcześniej nie było o tym mowy, teraz urząd wpadł na genialny pomysł.Teraz jeszcze gimnazjum nr 1 też szkołę podstawową utworzy,bo też ma takie prawo i będzie walka o garstkę dzieci ...

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: