FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
18052382 1676771032340854 263009956 o
Już można głosować poprzez internet na projekt fundacji Benevolens, w którym, jeżeli projekt wygra, w Głuchołazach będą organizowane weekendowe koncerty zespołów lokalnych i tych zaproszonych. "Muzyka Pośród Gór - koncerty promenadowe to jedyny z Głuchołaz projekt, który trafił pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa Opolskiego. Aby oddać głos na rodzimy, głuchołaski projekt należy udać się na stronę budzet.opolskie, wybrać powiat Nyski a następnie w listy projektów powiatowych wybrać projekt nr. 3:

3.   P/ONY/3/DKS Muzyka Pośród Gór- koncerty promenadowe

Głosuj tutaj:

Oczywiście należy podać swoje dane osobowe - to jest zabezpieczenie przed powtórnym głosowaniem. 

Ta forma głosowania będzie miała największą popularność, bo jest najmniej czasochłonna. Dlatego tą metodę oddania głosu prosimy promować wśród znajomych, na mediach społecznościowych, itp. 

Czym są proponowane koncerty?

Cykl tych koncertów nawiązuje do tradycji Głuchołaz jeszcze z lat 30 ubiegłego wieku. Koncerty organizowane w weekend przy górnym stawie, a których repertuarem będzie muzyka od klasycznej do rozrywkowej. Wykonawcami miałby być zespoły w województwa opolskiego jak i te lokalne, głuchołaskie. 

W latach 30-stych ubiegłego wieku koncerty i zabawy (noce włoskie) organizowano nad dolnym Stawem Leśnym Waldteich i licznych pawilonach muzycznych, usytuowanych w parku, a  później, po wybudowaniu w latach 30 - stych Muszli Koncertowej na terenie leśnego amfiteatru.  

Na fotografiach: Musik Kapelle z Bad Ziegenhals w 1902 r, jeden z pawilonów, Dolny staw i Muszla koncertowa.

Koncerty co niedzielne organizowane w Muszli grali przeważnie muzycy z Nysy.

Foto: zasoby archiwum Adam Dul. 

Patronat medialny: glucholazyonline.com.pl

patronat

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Ewa

Ewa

Fraktycznie było super - miasto tętniło zyciem, było wesoło, były liczne kawiarnie, koncerty w muszli też się odbywały.Obecnie nawet jakby człowiek chciał przyjechac to nie ma jak.Miasto odcięte od świata . Nie sądziłam że w XXI wieku będzie problem z dojazdem, mało tego to jak można było to miasto doprowadzic do takiej ruiny. Aż płakac się chce
faszyngok
+3

faszyngok

Pięknie było w Głuchołazach za czasów niemieckichale niestety w kapitaliźmie to niemożliwe aby było pięknie, prędzej w socjaliźmie, szkoda tamtych czasów...

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: