FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Sprawdź jakość powietrza

smog


image033
Została ogłoszona lista zadań dopuszczonych do głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim 2017. Projekt, który wspiera Fundacja Benevolens, pn. "Muzyka Pośród Gór - koncerty promenadowe" znalazł się na liście wśród 29 projektów powiatowych z regionu nysko - brzeskiego. Głosowanie na wybrane projekty rusza w dniu 24 kwietnia 2017 roku i potrwa do 19 maja br. Nr projektu P/ONY/3/DKS.
Liczymy na głosy mieszkańców powiatu Nyskiego! 

plakat bo
„Muzyka pośród gór – koncerty promenadowe” to seria bezpłatnych, niedzielnych koncertów odbywających się w okresie letnim 2017 roku oraz wiosennym 2018 roku, w części Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” w Głuchołazach przy Górnym Stawie. Wachlarz gatunków muzycznych będzie urozmaicony, od muzyki klasycznej po rozrywkową. W koncertach będą brać udział wokaliści i zespoły z całego województwa opolskiego, w tym filharmonicy opolscy i lokalni artyści. Projekt adresowany jest do wszystkich zainteresowanych mieszkańców województwa opolskiego, w szczególności mieszkańców Gminy Głuchołazy oraz turystów odwiedzających Głuchołazy .

Głównym celem projektu jest zorganizowanie ciekawych, aktywnych i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, nakierowanych na rozwój kulturalno-muzyczny, przy jednoczesnej aktywizacji społeczeństwa oraz promocji produktu turystycznego województwa, jakim jest Park Krajobrazowy „Góry Opawskie”.

Dzięki projektowi mieszkańcy, pensjonariusze okolicznych ośrodków rehabilitacyjnych oraz turyści będą mogli zapoznać się z dorobkiem filharmoników opolskich oraz lokalnych zespołów muzycznych i wokalistów. Projekt pogłębi aktywność społeczną mieszkańców, wzmocni współpracę pomiędzy instytucjami, władzą i obywatelami oraz wpłynie na budowanie społeczeństwa bez barier, dzięki udziałowi osób z niepełnosprawnościami, starszych  i tych o niższym statucie społecznym w wydarzeniach muzycznych.

„Muzyka pośród gór – koncerty promenadowe” to oferta dla melomanów ale też dla każdego, kto lubi spędzać czas na wolnym powietrzu, poznawać nowych ludzi i kocha muzykę, niezależnie od jej gatunku. To także możliwość współpracy ze współobywatelami, realizacji marzeń i ambicji oraz budowania lepszego wizerunku regionu oraz  województwa.

Społeczeństwo lokalne poproszone zostanie o współpracę podczas zbierania głosów oraz w trakcie realizacji projektu, organizowaniu koncertów i promocji. Zaktywizowane zostaną także inne podmioty, działające w gminie na rzecz jej rozwoju i promocji, z którymi Fundacja Benevolens,  współpracuje od dawna, m.in. Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, Uniwersytet III Wieku, Świetlica Socjoterapeutyczna oraz zespoły wokalne, które występowały wcześniej na imprezach organizowanych przez Fundację. Pogłębi to utworzoną platformę współpracy jak i pozwoli organizacjom na podniesienie swoich kompetencji i poszerzenie doświadczenia. Promocja będzie się odbywać poprzez media lokalne, regionalne i wojewódzkie oraz na terenie miasta i gminy Głuchołazy oraz powiatu nyskiego.

TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE DLA GŁUCHOŁAZ!!!

Głosować może każdy mieszkaniec powiatu nyskiego, który ukończył 16 lat.

Każdy może głosować tylko jeden raz, oddając maksymalnie dwa głosy – jeden na zdanie

powiatowe i jeden na zadanie subregionalne.

Formy głosowania:

 • wrzucenie karty do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego lub w

punkcie informacyjnym w Starostwie Powiatowym w Nysie

elektronicznie na stronie internetowej www.budzet.opolskie.pl - szczegóły wkrótce

 • korespondencyjnie na adres UMWO:


Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego


ul. Piastowska 14


45- 082 Opole

GŁOSOWANIE POTRWA DO 19 MAJA BR.

Dziękujemy portalowi www.glucholazyonline.com.pl za objęcie patronatem medialnym projektu „Muzyka pośród gór – koncerty promenadowe”Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

0 Nie lubię0

Komentarze

Anna Piecuch
+1

Anna Piecuch

Cytuję bezrobotny:
mam gdzieś głosowanie na kulturę,kultura mnie nie nakarmi, tu trzeba budować zakłady pracy dla ludzi, którym zostało 10 lat do emerytury a nigdzie nie chcą takich przyjmować, nie ma żadnego zaplecza dla ludzi po 50-tce i to jest bolączkanaszego miasta a nie jakieś koncerty w lesie, od razu widać,że wymyślają to głąby nie mające pojęcia o życiu a statystyki burmistrza na temat pracy są wymyślone i wogóle nierealne, on się nie przejmuje bo ma do końca życia a jego wyborcy nie mają nic...


Należę do tych nazwanych przez Pana „głąbów”, którzy popierają zorganizowanie koncertów przy górnym stawie w Głuchołazach. Jeśli projekt zbierze maksymalną liczbę głosów i wygra z innymi projektami z powiatu Nyskiego to Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego sfinansuje koncerty w Głuchołazach. Jeśli mieszkańcy Gminy Głuchołazy uznają, iż warto głosować na projekt realizowany poza Głuchołazami to inne miasta skorzystają z finansowania z budżetu marszałkowskiego.
Ja zapraszam Pana na rozmowę w temacie pracy, Fundacja Benevolens już zatrudniła kilku pracowników i sukcesywnie wraz z rozwojem będzie zatrudniała kolejnych. Proszę umówić się na spotkanie – podaję mój numer telefonu: 537 724 714
bezrobotny
+1

bezrobotny

mam gdzieś głosowanie na kulturę,kultura mnie nie nakarmi, tu trzeba budować zakłady pracy dla ludzi, którym zostało 10 lat do emerytury a nigdzie nie chcą takich przyjmować, nie ma żadnego zaplecza dla ludzi po 50-tce i to jest bolączkanaszego miasta a nie jakieś koncerty w lesie, od razu widać,że wymyślają to głąby nie mające pojęcia o życiu a statystyki burmistrza na temat pracy są wymyślone i wogóle nierealne, on się nie przejmuje bo ma do końca życia a jego wyborcy nie mają nic...

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: