FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
zima
Masakra - mówią mieszkańcy na to co się dzieje w gminie. W samym tylko mieście służby miały co robić. A mieszkańcy nadal informują o zagrożeniach. Ale o tym później. Na początek sytuacja w mieście. Tragicznie wyglądają chodniki. Co prawda niektóre są odśnieżone, ale większość przypomina udeptaną ścieżkę wśród zasp śniegu. Najgorzej, że wszędzie jest albo błoto pośniegowe albo stoi woda. Przejść suchą stopą to nie lada wyczyn.  Już o 5 rano na części ulic widać było obecność pługa. Ale opady trwały nieprzerwanie do 13-14. Gorzej na drogach w gminie - tu wizyta pługa była sporadyczna. Nikt nie spodziewał się tego, co wilgotny front z południa w połączeniu z zimnym powietrzem z północy może sprawić. 

A to jeszcze nie koniec zimy. Teraz wszystko topnieje, temperatura jest dodatnia lub bliska "0". Według prognoz, wieczorem znów może zacząć padać, ale niezbyt intensywnie do około północy. Najgorzej, że potem przyjdzie lekki przymrozek i wszystko zamarznie. Jutro będzie na ulicach i chodnikach bardzo ślisko. W czwartek mróz może osiągnąć nawet 7 stopni ale nie powinno padać. Śniegiem sypnie ponownie w piątek i taka pogoda ma się utrzymywać do wtorku. Oczywiście to tylko prognoza, i miejmy nadzieję, że się nie sprawdzi. 

W Jarnołtówku dzieci rozpoczęły naukę w szkole po świętach brnąc do szkoły po kolana w śniegu. Zapewne nie inaczej było w innych miejscowościach gminy. W Podlesiu przerwy w dopływie energii elektrycznej. Nawet Pogotowie Energetyczne miało problem z dojazdem do miejsc awarii. O ataku zimy relacjonowała z Konradowa za pomocą wozu satelitarnego telewizja TVN24. 

17973994 1551348624916811 1955875019 n copy

Burgrabice - droga do Głuchołaz - pługa chyba dziś nie widziała. - Dzisiejsza jazda do pracy to był sport ekstremalny pomimo zimowych opon. Da się jakoś poruszyć drogowców w gminie? - pisze mieszkanka miejscowości. 

W Nowym Świętowie już rano jeden z samochodów zaliczył dachowanie. Strażacy interweniowali przy połamanych pod ciężarem śniegu drzew i konarów oraz usuwali śnieg z dachów.

17917442 1909857922565774 6304971961249733006 o

Głuchołazy, ulica Kościuszki  - pod ciężarem mokrego śniegu uginają się bariery na dachu kamienicy, grożąc w każdej chwili złamaniem i groźbą upadku śniegu na przechodniów poniżej. 

17975971 778976898944282 315332464 o18053074 778976895610949 1254928857 o

Foto: Czytelnicy
Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

komediantka

komediantka

Nie tylko droga do Burgrabic była nieodśnieżona. Droga do Jarnołtówka przez Konradów i Starowice również. Od samego rozjazdu na granicę widać było jak ciężarówki, Tiry i osobowe miały problemy z przejechaniem drogi. Wjeżdżając do Konradowa, po prawej stronie ktoś posadził drzewa iglaste, które zawsze powodują w tym miejscu zamiecie i utrudnienia w ruchu drogowym. A w czasie odwilży w tym miejscu stale jest ślizgawica lub stoi woda. Może by się ktoś z rządzącym zajął tym problemem?
Druga sprawa to serpentyny w Starowicach; wybudowali zbyt duży chodnik, który ni jak się ma do bezpiecznego jechania szosą obok niego. Chodnik mógł być usytuowany na terenie Spółdzielni Rolniczej, jak do tej pory. Należało, w miejscu zagrażającym bezpieczeństwu, czyli wzdłuż "chodnika" poszerzyć tylko ulicę.
kazik
+3

kazik

Czy chodnik na ul.Powstańców Śl,od Osiedla 1000 lecia w kierunku granicy jest bezpański.Nie można z niego korzystać i trzeba chodzić jezdni a,co jest niebezpieczne.Chyba jest ktoś odpowiedzialny za ten odcinek!?
Zimny
-1

Zimny

Przecież tęskniliście za zimą, a jak przyszła na jeden dzień to tragedia ! Ogarnijcie się troszkę. Za kilka dni będzie deszcz a później słońce, też będzie tragedia? Żyjemy w takim, a nie innym klimacie i trzeba się po prostu dostosować.
kazik
-1

kazik

Cytuję kazik:
Oby obyło sie bez wiekszych kłopotów.Co do chodników to fakt,ul Powstańców Śl.była "nieprzechodna",ludzie szli jezdnią,

a jezdnia była nieprzejezdna bo tiry utknęły i zablokowały całą ulicę a Podlesie musiało chodzić na nogach do Głuchołaz bo autobusy nie kursowały...
kazik
+1

kazik

Oby obyło sie bez wiekszych kłopotów.Co do chodników to fakt,ul Powstańców Śl.była "nieprzechodna",ludzie szli jezdnią,
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: