Powered by JS Network Solutions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline 20170331 144615
    "W dniu 31 marca 2017 roku Sekretarz Miasta Piotr Wierzbicki reprezentując Burmistrza Głuchołaz uczestniczył w odsłonięciu pamiątkowej tablicy usytuowanej przed głównym wejściem Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Tablica została odsłonięta w dniu podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy wymienioną placówką medyczną a Politechniką Opolską, które ze strony szpitala podpisał dyrektor mgr Mariusz Grochowski, a ze strony opolskiej uczelni JM Rektor prof. dr hab. Marek Tukiendorf.    W wydarzeniu tym uczestniczyli również dyrektor szpitala ds. medycznych Andrzej Gałecki; dyrektor Instytutu Fizjoterapii PO dr hab. prof. nadzw. Jan Szczegielniak, który dodatkowo pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie fizjoterapii oraz dr hab. prof. nadzw. Mariusz Migała – zastępca kierownika DUL i kierownik Katedry Podstaw Fizjoterapii Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Podpisana umowa umożliwia realizację praktyk zawodowych, zajęć klinicznych oraz badań naukowych studentom, a także pracownikom szpitala i Politechniki Opolskiej. Dzięki temu studenci uzyskają pełne przygotowanie zawodowe do przyszłej pracy w zawodzie fizjoterapeuty, a pracownicy placówki oraz uczelni zyskają dostęp do nowoczesnej aparatury umożliwiającej prowadzenie badań naukowych w zakresie rehabilitacji w chorobach płuc, chorobach układu krążenia, dysfunkcji narządu ruchu. Podpisane porozumienie jest efektem wieloletniej już współpracy pomiędzy obiema instytucjami, a inicjatorami podpisania oficjalnej umowy stali się głuchołazianie, pracownicy szpitala i opolskiej uczelni. Są to dr hab. prof. nadzw. Jan Szczegielniak, kierownik Działu Usprawniania Leczniczego Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach oraz kierownik Katedry Fizjoterapii Klinicznej Instytutu Fizjoterapii Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii PO, a także dr hab. prof. nadzw. Mariusz Migała – zastępca kierownika DUL i kierownik Katedry Podstaw Fizjoterapii wspomnianego wydziału. Należy dodać, że podpisane porozumienie i fakt utworzenia w głuchołaskiej placówce medycznej instytutu naukowo-dydaktycznego jest dużą nobilitacją dla Głuchołaz, potwierdza też wysoki poziom świadczonych usług w głuchołaskim szpitalu. Ponadto udowadnia, że także w małym mieście można prowadzić pracę naukowo-dydaktyczną, wnosząc tym samym wkład w rozwój polskiej nauki. I co warto podkreślić z dużą korzyścią dla pacjentów, studentów i mieszkańców" - info Urząd Miejski w Głuchołazach.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

0 Nie lubię0

Komentarze

wasza ciocia
+6

wasza ciocia

Sposób rozumowania przeciętnego zjadacza chleba w tej gminie reprezentują teo, mieszkaniec gminy, biała kiełbasa, ktos, zdziwiony. Jakże dobrze dobrali nawet swoje ksywki i jakże do złudzenia przypominają myślenie radnych ww - byle rozpierducha, byle zaszkodzić. Drodzy Głuchołazianie, przyglądajcie się już dzisiaj tym, którzy znowu będą nachodzić Was w domach i siać zamęt w Waszych głowach !!!
mi
+2

mi

Cytuję Zdziwiony:
Fizjoterapia na Politechnice? Co oni tam zabiegi maszynami robią? To tak jakby kształcić prawników w ASP, a ekonomistów w Akademii Muzycznej. No bez przesady. Naprawdę jesteście w stanie powierzyć swoje zdrowie w takie ręce?

Kierunek Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne od dawna są na Politechnice Opolskiej, nie oceniaj książki po okładce. Wszystko zależy od poziomu nauczania i samego podejścia studenta. Poza tym to ułatwienie dla osób choćby z Głuchołaz żeby studiować takie kierunki niekoniecznie wyjeżdżając do Wrocławia który jest jednak dalej.
A z doświadczenia własnego wiem ze poziom nauczania na uczelniach z takimi samymi kierunkami jest różny. Stare uczelnie lecą na renomie a te nowe młodsze piłują studentów...
Zdziwiony
-5

Zdziwiony

Fizjoterapia na Politechnice? Co oni tam zabiegi maszynami robią? To tak jakby kształcić prawników w ASP, a ekonomistów w Akademii Muzycznej. No bez przesady. Naprawdę jesteście w stanie powierzyć swoje zdrowie w takie ręce?
jesio
+6

jesio

A ja gratuluję M.Migale sukcesu naukowego osiągniętego dzięki własnej pracy,wieloletnim wyrzeczeniom i poświęceniu się ważnym zagadnieniom rehabilitacji i przywracaniem do sprawności człowieka.Kazdy kto poniża ten wysiłek niech spróbuje osiągnąć cząstkę a potem hejtować.Wstyd i zazdrość to cecha tych co nie pokazują twarzy.Mam jednak głębokie przekonanie,że M.Migała ma gdzieś takich ludzi i będzie nadal robił swoje.pozdr.jesio :P
KTOS
-1

KTOS

No i tablica zawisła oficjalnie , delegacja od burmistrza jest i jest ok .Ciekawe jak budynek gim nr 1 będzie się rozpadał w związku z wygaszeniem czy też będzie delegacja ???
biała kielbasa
-4

biała kielbasa

Cytuję mieszkaniec gminy:
kaska,kaska i jeszcze raz kaska i o to tu chodzi.

może mi ktoś wytłumaczyć o jaką Kaśkę chodzi??
Beczkowo
+13

Beczkowo

Cytuję Teo:
A Migała znowu ze swoimi pocztówkami czy w jakiej roli , przydupasa?

Jak przeczyta Pan artykuł ze zrozumieniem to się Pan dowie
Gładki
+13

Gładki

Cytuję Teo:
A Migała znowu ze swoimi pocztówkami czy w jakiej roli , przydupasa?


Zazdrosny? Idź spać, bo do roboty na 6. Do profesora się nie umywasz ale anonimowo masz czelność obrażać kretynie? Migała coś osiągnął - to jego i nikt mu tego nie zabierze. A skoro jest ceniony to znaczy że dyplomu nie kupił na targu.

Bierz się do roboty i jak będzies zmiał profesora przed nazwiskiem to wtedy pogadamy.
Dziadek
-3

Dziadek

Cytuję Teo:
A Migała znowu ze swoimi pocztówkami czy w jakiej roli , przydupasa?

Żal d...ę ściska?


comodo secure seal 100x85 transp

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: