Powered by JS Network Solutions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline16196910 2105458602862090 1329597314 o
Od trzech lat mieszkańcy kamienicy położonej przy ulicy Kościuszki są wodzeni za nos. "Wodzirejem"  jest nie kto inny jak gmina i burmistrz. Chodzi o garaż mieszkańca, który bez zgody postawił go na terenie przy kamienicy. Taki zwykły garaż, blaszak, który skutecznie utrudnia dojazd do kamienicy zarówno mieszkańcom jak i służbom. Garaż należy do Pana G., który jak twierdzi urząd, nie do końca może samostanowić o sobie. Ale garaż jest jego własnością i mimo, że stoi nielegalnie, to ruszyć go nie można.16229958 2104367472971203 825308675 o16936350 2146384872102796 439601063 oMieszkańcy napisali do nas, bo wezwana telewizja zrobiła materiał, ale ten nie wywarł jakoś odpowiedniego wrażenia na urzędnikach i garaż jak stał, tak stoi nadal. Z tym tematem zainteresowani zwrócili się do nas. 


Zaczęliśmy pytać urzędników, gdzie siedzi diabeł w tej sprawie. Ta się przeciąga, a mieszkańcy twierdzą, że urząd robi z nich idiotów. Na pisma do urzędu brak odpowiedzi.

 Urząd na nasze pytania kluczy. Wersja pierwsza była taka, że sprawa trafi do sądu. Powodem będzie gmina. Tak minęło trochę czasu, znów pytamy o postęp w sprawie. Okazuje się, że brat właściciela chce go ubezwłasnowolnić. Przekazujemy te wiadomości mieszkańcom. Czekamy. Mija koniec stycznia, lutego, i... nic. Brak decyzji.

Znów pytamy w imieniu mieszkańców. Tym razem urząd twierdzi, że sprawę skieruje do komornika. Dlaczego do komornika - nie wiemy, nic nie słyszeliśmy, by ten Pan zalegał z opłatami. Znów czekamy, i po jakimś czasie pytamy, czy coś się ruszyło. Wersja trzecia, jaką usłyszeliśmy z magistratu, to taka, że właściwie to tym terenem zarządza GTBS, i że urząd zarekomendował tej gminnej spółce wejście na drogę prawną z właścicielem nielegalnie postawionego garażu. I na tym w zasadzie nasze pytania się zakończyły. Garaż nadal stoi, mimo szumu medialnego, jaki zrobiła telewizja,  a gdzie urzędnicy jasno wyrażali wolę zakończenia sprawy do końca roku.

Mamy już kwiecień. Mieszkańcy nie starają się ukryć rozgoryczenia i złości, nazywając otwarcie burmistrza i jego podległych urzędników kłamcami.

   - Sprawa w czerwcu będzie miała już 4 lata - mówi Pan Daniel, który z nami koresponduje. Mieszkańcy piszą - "Oni się już nikogo nie boją a wstydu za grosz". Pan Daniel ma nadzieję, że nagłaśniając sprawę wpłynie na ludzi podejmujących decyzję w gminie. Tylko co powoduje,  że przez 3 lata ci urzędnicy zachowują się tak, jakby bali się odpowiedzialności, brakło im woli działania czy kompetencji? 

 Mieszkańcy sprawą zainteresowali już telewizję TVN i program "Uwaga". Dokumenty związane ze sprawą przegląda prawnik. To chyba ostatnie formy pomocy dla zdesperowanych ludzi, których los jest obojętny urzędnikom. Lenistwo, "niechciejstwo" a może brak woli stoi za postępowaniem urzędu?

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

0 Nie lubię0

Komentarze

Szymon
+5

Szymon

Oczywiście że to nic innego jak lenistwo urzędasów. Po co coś robic skoro za siedzenie pensja też będzie. A w naszym kochanym GTBS to dopiero tragedia, zawsze na wszystko jest czas, pieniążki dla nich muszą wpływać regularnie a reszta głęboko w dupie!
Postronny
+4

Postronny

Skoro stoi to bez wymaganych dokumentów i zezwoleń to dlaczego gmina tego nie zlikwiduje?? Czyżby ktoś za tym wszystkim stał? Bardzo dziwna sprawa.
JanUan
-6

JanUan

Sluszna uwaga w poprzednim komentarzu!
Paine Redaktorze, może wypadałoby wysłuchać też drugiej strony i opublikować to na Waszej stronie? Ze zdjęć nic szczególnego i złego nie wynika, przejazd jest i nawet ciężarowe auto przejedzie.
Więcej taktu Panie Redaktorze życzę i pozdrawiam
sąsiednie podwórko
-2

sąsiednie podwórko

Odnoszę wrażenie że to już stało się sprawą ambicjonalną Pana Daniela. O ile dobrze wiem to on nie mieszka tam tylko jest za granicą, nie rozumiem co mu to przeszkadza .Ciekawi mnie czy widoczne na zdjęciu garaże pozostałe to już Panu Danielowi nie przeszkadzają i czy one są legalnie postawione. Ciekawi mnie czy może być podłączony przewód elektryczny wiszący nad podwórzem gdzie bawią się dzieci, dochodzący do garażu /widać na załączonej fotce/. Czy to nie jest zagrożenie dla dzieci i pożarowe dla innych budynków. Za wszelką cenę chcą się pozbyć garażu , pozbawić chorego człowieka czegoś co przedstawia dla niego wartość. Przecież jest przejazd nic nikomu nie utrudnia więc o co chodzi.Zastanawia mnie też czy nie można wydać zgody na ten garaż skoro obok inne stoją to dlaczego ten nie może. Wydaje mi się że jest to tylko walka jeden na jeden a pozostali to tylko się podpisali.
uyfgou
+12

uyfgou

Jak tak po prostu można ten nielegalnie postawiony garaż usunąć, to niech mieszkańcy, którym on przeszkadza, najmą lawete i go wywiozą na złom. Takie proste przecież.
daniel76mg
+5

daniel76mg

Pan komendant SM stwierdzil w grudniu ze sprawa jest jemu znana od "pol roku" a to juz 3 lata minely Panie nierobie i marionetko obudz sie a nie tylko szefowi marynarke trzymaj


comodo secure seal 100x85 transp

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: