Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

boguslaw burycz
Do maja-czerwca gmina chce rozstrzygnąć kolejny przetarg na wywóz odpadów komunalnych. Tym razem na kolejne 4 lata - do 26 czerwca 2021. Gmina chce to zrobić jeszcze teraz, nim w życie wejdzie nowa ustawa o segregacji śmieci, która nakłada zupełnie nowe metody sortowania śmieci. Nowa ustawa rządowa wchodzi w życie 1 lipca, ale zezwala na działanie umów, które do tego czasu zostały zawarte. Stąd gmina chce podpisać umowę na 4 lata, co dałoby czas na przygotowanie się na nowe zasady segregacji. Od 1 lipca nowa ustawa zakłada, że gminy będą musiały nałożyć na mieszkańców obowiązek segregowania śmieci z podziałem na następujące kategorie: papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło i odpady biodegradowalne. Do każdej z tych frakcji przygotowane mają być oddzielne kolorowe kubły, a nie tylko worki. Najnowsza odsłona projektu w miejscach, gdzie nie będzie to zagrażać estetyce przestrzeni publicznej, pozwala (o czym zdecydują gminy) na stosowanie pojemników na odpady, które będą pomalowane na kolor zgodny z przepisami rozporządzenia nie w całości, a jedynie w 30 proc. 

Tymczasem, o czym informują mieszkańcy, sortowanie śmieci na terenie gminy działa źle. Wielokrotnie otrzymujemy sygnały, że kontenery ze śmieciami zmieszanymi i suchymi są wrzucane do jednego samochodu przy okazji wywózki jednej tylko frakcji. Jeżeli tak się dzieje, to po co to całe sortowanie śmieci i wprowadzanie dwóch opłat? - pytają mieszkańcy. 

Foto: Bogusław Burycz (po lewej) - prezes byłej spółki "Komunalnik", obecnie po połączeniu z GTBS - Głuchołaskie Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego SP. Z.O.O.  - To nowa nazwa połączonych spółek.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

KÓZKA
-6

KÓZKA

Koza niedługo będziemy mogły się razem z capem popaść na trawniku rynkowym...
tam nasze miejsce.
A TY TO SOBIE DOPIERO PO..... MECZYSZ
koza
+2

koza

Koza dobrej zmiany zauważyła zdjęcie pana B.B. ," byłego prezesa i kierownika byłego Komunalnika"-którzy razem z prezesem O. doprowadzili do upadku firmy. Jak widać w nagrodę pan B.B. został wiceprezesem nowej firmy!!! Oby nie doprowadził do ponownego upadku tej firmy...???
Koza dobrej zmiany prosi wszystkich mieszkańców naszej gminy o segregowanie śmieci a później narzekanie na niewłaściwy odbiór nieczystości. Koza gratuluje włodarzowi wybór ulubionego i zasłużonego wiceprezesa, szanownego pana B.B. Alleluja!! I do przodu!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: