Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

dscf0331Każdego dnia przez most Andrzeja przechodzą setki ludzi. Każdego dnia są narażeni na niebezpieczeństwo o którym w ostatnich dniach było głośno za sprawą przyczepy, która skręcając w stronę ulicy Andersa zahaczyła przechodnia prawidłowo idącego po chodniku. To nie jedyny problem.15220025 1833453710206196 4884782749875621871 n
W poprzednim miesiącu doszło do wypadku, a niestety miłośnicy szybkiej jazdy skończyli na barierkach. Zapytaliśmy rzecznika GDDKiA czy uda się zamontować barierki podobnie jak te od strony ulicy Andersa. Tak, aby można było bezpiecznie iść przez most. Według mnie zamontowanie barierek zwiększyłoby bezpieczeństwo nie tylko tych, którzy idą mostem Andrzeja, ale również dla  przechodzących przez pasy - mowa tu o drodze w kierunku stadionu. Często prosto pod koła wchodzą przechodnie nie patrząc czy nadjeżdża pojazd.

dscf0329dscf0330dscf0331img_4015img_4021img_4024
   

 Według rzecznika GDDKiA: " Zamontowanie takiej bariery jeszcze bardziej zawęziłoby chodnik (gorzej dla pieszych, szczególnie z wózkami i na wózkach) i jeszcze bardziej ograniczyło widoczność dla wyjeżdżających z ul. Konopnickiej. Takie incydenty, jak na załączonym zdjęciu z monitoringu spowodowane są nieostrożnością kierowców ciężarówek. Geometria tego skrzyżowania jest bardzo niefortunna. Rozwiązaniem byłaby przebudowa, ale to wymagałoby m.in. wyburzenia kamienicy stojącej obok. Temat nie jest łatwy, a poza tym byłaby to inwestycja i wymaga zdobycia pieniędzy na ten cel. Myślimy nad spotkaniem z władzami miasta i policją, aby przedyskutować problem i zastanowić się nad jakimiś realnymi rozwiązaniami".

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: