Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%


policja2
W czasie interwencji na ul.  Kraszewskiego mogło dojść do tragedii. Według naszego informatora,  podejmującemu interwencję policjantowi 37-mioletni mieszkaniec wyrwał broń z kabury. Na szczęście jej nie użył . W obronie ojca stanęła nastoletnia córka. Po szarpaninie z policjantem trafiła na komisariat.  Do Głuchołaz ściągnięto policyjne posiłki, które weszły do mieszkania Krzysztofa M, jednak go tam nie zastały. Po niefortunnej interwencji policjanci odjechali a mieszkaniec udał się na komisariat odebrać swoją córkę,  która została tam przewieziona.

Wersja podawana przez mieszkańca oraz córkę, a której nie możemy potwierdzić jest nieco inna. Otóż do tnącego na podwórzu drzewo 37-letniego mieszkańca przyszedł brat z zarzutem, jakoby córka dystrybuowała narkotyki. Słowna utarczka zmieniła się w rodzinną bijatykę. Wezwany, 2-dwu osobowy patrol policji chciał ojca nastolatki zabrać na przesłuchanie, na co ten się nie zgodził. Doszło  do szamotaniny ze stróżami prawa. W jej trakcie broń wypadła z kabury jednemu z interweniujących policjantów. Tą, podobno podniosła matka chcąc oddać walczącemu policjantowi.

Policjanci, w rezultacie odpuścili ojcu, a na komisariat postanowili zabrać córkę. Tu także miała miejsce szamotanina, w wyniku której nastolatka miała potarganą koszulkę. Dziewczyna została przebadana na zażywanie narkotyków z wynikiem negatywnym. Ojciec zaś udał się na komisariat w celu odebrania córki. Tam, jak mówi - ponownie został pobity przez Policjantów. Nie był jeszcze na obdukcji, choć widać na jego twarzy ślady walki. Pobity mężczyzna miał pisać skargę na działanie policji do Wojewódzkiego Komendanta Policji. Czy tak się stało - nie wiadomo.  Do Głuchołaz zostały wezwany policyjne posiłki z Nysy, jednak potem zostały wycofane. 

Taka jest wersja przedstawiana przez bohaterów interwencji. Na tą, którą być może przedstawi Policja zapewne, o ile będzie dostępna - poczekamy. Tymczasem staramy się dotrzeć do tego, jak było naprawdę i szukamy świadków zdarzenia, którzy jak wiemy, filmowali je swoimi telefonami. Gwarantujemy przewidzianą prawem prasowym anonimowość.


Mamy już relację dwóch świadków, których wersje znacznie różnią się od tej przytaczanej przez rodzinę biorącą udział w bójce.

Broń rzeczywiście została wyrwana z kabury. Ale dlatego, że w wyniku szarpaniny, puściły w tejże kaburze nity. Reakcja policjanta była prawidłowa nie dopuszczając do przejęcia broni, zastosował środki przymusu bezpośredniego, powalając napastnika na ziemię. Trudno wierzyć w opowieści bohaterów zdarzenia - rodzinę M. 

Na szczęście do użycia broni przez Krzysztofa M. nie doszło. Reakcja policjanta na próbę przejęcia broni przez mieszkańca była prawidłowa. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Obca

Obca

Moi drodzy minęło 5 lat od tej sytuacji i dla wszystkich którzy pisali że skończę źle ,, że moja przyszłość jest znana " tak dla waszej info nie skończyłam w zk !!! Legalnie pracuje za granicą !!!! A jeśli macie tak pisać na następny raz zastanówcie się dlaczego jest takie zachowanie u dziecka opcego bo nikt nie ma łatwo !!!!!!! A ja nie miałam kolorowego dzieciństwa moi drodzy komentatorzy !!!! Ale nie skreslajcie tak szybko takiej osoby poznaj jej historię może podaj pomocną dłoń ! Bo mi nikt nie podał takiej dłoni , rodziny się nie wybiera ale rodzina to rodzina !!!!!!!!!!! Głuchołazcy czytelnicy dla wiadomości jeśli skreslasz takie dziecko i oceniasz to nie uważaj się za dorosłego i bogatego !!! Hajs możesz mieć i życie piękne ale uczuciowo lipa !!!!!! Pozdrawiam cieplutko Natalia M.
Wieśniak
+1

Wieśniak

Cytuję albański raj:
Cytuję Anonimka:
Patologia od dawna ! Dziewczyna, która skoczyła na policjantów to dopiero margines społeczny, gdzie rodzice ? W sumie o co ja pytam .. ojciec dziewczyny zaatakował policjanta i ukradł z kabury pistolet .. i znowu ulica Kraszewskiego :D

powinni te patologie do podlesia albo slawniowic wysiedlic... tylko smród i problemy. syf i 27a...

Slamsy na Podlesie lub Sławniowice? błagam cię chory człowieku. W Sławniowicach czy Podlesiu nigdy nie było takiej patologii jak u was w "dzielnicy". Są to wioski,ale jakoś nie ma tam psychopatów o których nawet w tv mówią! Radzę pomyśleć zanim coś napiszesz.
Wiktoria
-2

Wiktoria

Patologie wszędzie się zdarzają. Szesnastoletnia dziewczynka - miała takie a nie inne wzorce, życie, nie każdy ma łatwo, nie każdemu w życiu wyszło, rodziny też się nie wybiera. Dziewczyna ma jeszcze szanse na wyjście na ludzi. Każdy jest człowiekiem, i ten kto ma za dużo, i ten któremu brakuje na życie, ogarnijcie się trochę :) Bo z niektórych komentarzy wynika, że niektóre osoby uważają się za kogoś lepszego - ktoś chyba tutaj ma niskie poczucie wartości.
A policjanci - policjant w głuchołazach kilka lat temu nie chciał przyjąć zgłoszenia kradzieży telefonu, bo "nie da się znaleźć", pojechałam do Nysy - minęlo pół roku i telefon się odnalazł. Rok temu - pod szpitalem jakiś narkoman na widoku sobie ćpa, obok dzieci wracają ze szkoły, dzwonię na policje, facet może być niebezpieczny, policja na zgłoszenie nie reaguje, mówiąc, że to taki ich "pupilek". Nie wiem jak jest teraz, mam nadzieję, że coś się zmieniło, bo wtedy moje doświadczenia z głuchołaską policją niezbyt dobrze o nich świadczyły.
Cytuję Antek:
Zaznaczam, że od momentu 500+ radykalnie wzrosła ilość libacji na tej całej "wyspie".
Ilość libacji nie tylko na "wyspie" wzrosła. "Slumsy" to tylko niewielki odsetek wszystkich alkoholików, tam jest tylko dużo osób chorych na alkoholizm, w innych "porządnych" domach jest to samo tylko tam standardowo nikt nic "nie słyszy i nie widzi", proponuję zająć się swoim życiem. A że ktoś nie kontroluje 500+ to już osobna kwestia.
Robert
+1

Robert

Cytuję Slawek:
W Glucholazach nie oplaca sie pracowac bo sa niskie wynagrodzenia. Wiec ludzie zyja na socjalu a do tego 500+ i po co rano wstawac. I będzie problem w Glucholazach. Więcej nierobow i patologi.Zgadzam sie z przedmówcą. Socjal idzie w zlym kierunku. Ludzi pracujacych uczciwie się w naszym mieście nie docenia. Placi sie glodowe pensje. A ludze których jest coraz więcej korzystają maksymalnie z socjalu bo wlasciwie po co pracowac!!!!! Jeszcze troche i nie będzie rąk do pracy bo to sie nie oplaca w naszym miescie. Ludzie wyksztaceni nie maja motywacji do pracy.
dalajlani
-2

dalajlani

NOWE FAKTY!!!!!!!!!!!!!!
Relacje uczestników zdarzenia? Patolusów znacznie różnią się od relacji świadków - jakich świadków? Skąd ich wzięto? Z rodziny Krzysztofa M.? Czy wy jesteście [ocenzurowano przez automat]ani? Gdyby Krzysiu policjantowi broń zabrał to by się z całego województwa policja zebrała. To by go nie wypuścili po kilku godzinach tylko by siedział. Ciekawe jaka jest prawda, bo ta przedstawiana w artykule jest dalece mało prawdopodobna.
Panie redaktorze, trochę ogłady w formułowaniu swoich tez i prawdopodobieństw!!!!!!!!!
Nie
-3

Nie

Radykalnie to pewnie ty posowasz swoja mame za 500+ zaznaczam na wyspie nie wszyscy pija i nie pobieraja 500+ Antku wejdz na sedes i skocz do klopa bo takie gowno jak ty powinno tam plywac
Antek
+2

Antek

Przyszłość jej jest raczej znana...no ale popatrzmy jakie miała wzorce. Ech zaorać te całe slamsy, tylko problemy z nimi. Jak nie jeden handluje narkotykami na potęgę i nikt tego nie widzi tak reszta pije i dymi i jeszcze 500+ dostaje, jeśli OPS w tym jednym choćby przypadku nie zamieni wsparcia na bony żywieniowe to ktoś również za nich powinien się wziąć. Zaznaczam, że od momentu 500+ radykalnie wzrosła ilość libacji na tej całej "wyspie".
Krysia
+12

Krysia

Niech sobie teraz każdy pomyśli o przyszłości tej dziewczyny.Jeżeli teraz już sprawia takie zagrożenie dla ludzi . Ostatnio pobiła 2 dziewczyny, teraz napadła na policjanta a co bedzię dalej? Takich ludzi powinno gdzieś zamykać i odizolować od społeczeństwa.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: